29.11.2024

המרתון המדברי הבינלאומי אילת: לוח זמנים

תמונות

מרוץ הבנים (10 ק"מ)

מרוץ הבנים

מרוץ הבנים המתקיים מידי שנה במסגרת המרתון המדברי באילת, נקרא על שמם של יהונתן אזולאי ואילן לוי, חברי נפש, ילדי אילת, שנהרגו בתאונת דרכים בשנת 2011 והם רק בני 31 במותם.

מקצה זה נועד לזכור ולהנציח חברות אמיתית שצמחה מבית הספר היסודי, דרך התיכון, בתקופת השירות הצבאי, בטיול שלאחר הצבא, בשותפות לדירה בזמן הלימודים האקדמיים, ועד ליום מותם.

יוני ואילן נהרגו בשושן פורים בשנת 2011, כשהם בדרכם מאילת, שם חילק יוני הזמנות לחתונתו שאמורה הייתה להיערך עשרה ימים לאחר מכן, ומספר חודשים לפני חתונתו של אילן.

אנו, המשפחות והחברים, מבקשים לזכור את הבנים על רקע נופיה המרהיבים של אילת, בין הרי אדום וים סוף, במקום בו גדלו, צמחו וכל כך אהבו.

בשם הבנים היקרים שקיפחו את חייהם, נמשיך לזכור, להנציח ולזעוק להפסקת הקטל בדרכים.

יהונתן אזולאי ז"ל

יוני נולד באילת ב-1.10.79, וכילד אילתי אהב את הים ועסק בגלישה, שיט וצלילה. בנעוריו גילה את המוזיקה, וכמוזיקאי מוכשר הקים את אחת מלהקות הרוק הראשונות באילת "ילדי המבחנה". לצה"ל התגייס כחייל קרבי ובמהלך שירותו הצבאי נפצע והוכר כנכה צה"ל. בחייו הבוגרים למד יוני שיקום בווינגייט, ובהמשך עסק שנים רבות בשיקום קשישים וילדים בעליו מוגבלויות פיזיות.

בפורים 2011 נסעו לאילת יוני וחברו הטוב אילן כדי לחלק הזמנות לחתונתו של יוני שהתעתדה להיערך עשרה ימים לאחר מכן.

בדרכם חזרה למרכז נהרגו שניהם בתאונת דרכים שנגרמה על ידי נהג הלום אלכוהול וסמים.

אילן לוי ז"ל

אילן נולד באילת ב-4.8.79, בן בכור במשפחה, גדל והתחנך בעיר הדרומית אילת, העיר אותה אהב מאוד וחשב כי זוהי פריבילגיה לגור בה. בחור צנוע עם חיוך כובש, שידע להגיע לליבו של כל מי שפגש אותו, כזה שהושיט יד לעזרה עוד בטרם התבקש.

המשפחה והחברים היו עבורו ערך עליון בנוסף לאהבתו למוסיקה, כשמהגיטרה החשמלית מעולם לא נפרד. אילן התגייס לצה"ל והשתלב ביחידה קרבית של חיל ההנדסה, סיים את לימודיו האקדמאים במגמת "הנדסת תעשייה וניהול" והועסק כמנתח ומיישם מערכות מידע ממוחשבות במשרד הביטחון.

אילן התעתד להינשא לבחירת ליבו ספר חודשים לאחר התאונה המרה – חלום שלא יתגשם לעולם.

בלכתו הותיר אילן שובל של מעשים טובים, אהבה, כבוד לזולת וצניעות שהפכה לשם נרדף לשמו.

שותפים לדרך