אודותינו

מרתון ישראל נולדה מתוך אהבה לריצה ותשוקה להקים בארץ סצנת מרוצים ברמה בינלאומית עם האופי המיוחד של החברה הישראלית.

הכל התחיל ב-2008 כשחבר חזר ממרתון ניו יורק והצית אצל עופר פדן, מנכ״ל מרתון ישראל, ניצוץ של תשוקה, שנפל בול על משבר גיל 50 והיה גם יריית הפתיחה של היציאה משכירות לעצמאות.

את הרעיון הפך עופר למציאות כשרקם ביחד עם עיריית ת״א והצטרף לצוות ההקמה של מרתון ת״א הראשון לרגל חגיגות המאה של תל אביב-יפו, ומשם הכל היסטוריה.

מרתון ישראל הפכה בתוך עשור בלבד לחברה מובילה, שופעת מרוצים ואירועי ריצה מגוונים, ייחודיים, צבעוניים ומאוד מאוד ישראליים.

אתם מכירים את כולם: מרתון ירושלים שהיינו שותפים לבניית הקונספט ושיווקו בראשית דרכו, המרתון המדברי באילת – מרתון עוצר נשימה שאין לו מתחרים בארץ ובאזור כולו במרתוני שטח, מרתון טבריה הוותיק בארץ שעובר מתיחת פנים וחידוש בלתי פוסק תחת שרביט המנצחים של צוות מרתון ישראל, ושלל אירועים נוספים ואהובים: מרתון התנ״ך, מרוץ היקבים, מרוץ העגור, מרוץ הרי הגעש, מרוץ החרמון, מרוץ ערד מצדה לזריחה, מרוץ שדרות, מרוץ על״ם חולון, מרוץ הלילה על חומות ירושלים, מרוץ המוזיקה בראשל״צ, ועוד רבים וטובים וגם כאלה שעוד תשמעו עליהם.

עם התפתחות החברה הפכה מרתון ישראל לחברה רשמית בארגון המרתון הבינלאומי – aims.
בשנת 2016 התארחה בארץ משלחת של הארגון בחסות מרתון ישראל וסיירה בכל האתרים בהם מתקיימים מרתונים בארץ.

הפתיחה לזירה הבינלאומית הולידה הזדמנות חדשה, ומרתון ישראל מובילה גם בתחום עידוד התיירות הנכנסת בעקבות אירועי ריצה ייחודיים בארץ, ופועלת בשיתוף עם משרד התיירות, הראשויות המקומיות וקבוצות וארגוני ריצה בינלאומיים.

במהלך עשור צברנו נסיון רב, אבל הנכס הגדול ביותר של מרתון ישראל היא קהילת הריצה. קהילה שמונה מעל 100,000 רצות ורצים, שמחוברים אל אירועי הריצה ואל פעילויות החברה באהבה גדולה והדדית.

עם התפתחות ענף המרוצים הוסיפה מרתון ישראל רובד נוסף לאירועיה, וחיבור ישיר למשפחות  ולקהילה הוא נר לרגלינו, עם מקצי משפחות ואירועי ספורט מרובי פעילויות ומקצים ייעודיים לילדים ומשפחות.

לאורך השנים הובלנו מהלך קהילות שחיבר ומחבר אוכלוסיות בעלות צרכים ייחודיים ומיוחדים למרוצי החברה – מחלימי סרטן, העמותה לסכרת נעורים, קבוצת קשר עין, בתי ספר לחינוך מיוחד ועוד ועוד – את כולם אנו מחבקים ומחברים לאירועי הריצה, ומנגישים עבורם מקצים מיוחדים בהתאמה.

מקץ עשור של פעילות מרתון ישראל ממוקדת כיום בבניית אירועי קונספט שמעבירים את המשתתף חוויה שלמה ומלאה ולצד אירועי הריצה מספקת ערך מלא לרצים עם אירועי תוכן, במה לאנשי מקצוע מעולים וכן במה לרצים – מערכת בלוגים שכל רץ יכול ליהנות ממנה ולבטא בו את חוויית הריצה הפרטית שלו.

לרגל חגיגות העשור למרתון ישראל חרטנו על דגלנו מוטו מחייב – ״עולם שלם של ריצה״,  ועם המוטו הזה אנחנו מבטיחים לקחת אתכם אל העשור הבא של הריצה בארץ: ייחודי, שונה, מתחדש, עדכני, אחר ושלא מפסיק לרגש כל פעם מחדש.

 

שותפים עסקיים

שותפים לדרך