מהמסלול לספסל הלימודים | אייל בן סימון

נכון שכולם הולכים פתאום לקורס מאמנים? אז גם אייל בן סימון הלך, ועכשיו הוא מבין למה

מאת: מורן מישל
בתאריך: 05.05.2019
הספורטאים שלנו
0 תגובות

אז התחלתי ללמוד ב”קמפוס שיאים” כדי להפוך באופן רשמי ממתאמן למאמן והחלום לעזור לאחרים לרוץ ולהגיע ליעדים הופך למציאות. כמה ימים אחרי שזכיתי בקורס בתחרות של מרתון ישראל, מצאתי את עצמי נוסע מהצפון לתל אביב בדרך לעוד הגשמת יעד, ואז יושב בכיתה, בשורה הראשונה, ביחד עם סטודנטים נוספים ועם המרצים והמאמנים מהטובים בארץ, אבי דה פילסוף וחוה גרו, מתרגש מהמעמד ולפני מונחים חוברת עם סילבוס של הקורס והכותרת בראש הדף: ׳להפוך ממתאמן למאמן׳, ואני מוכן ומזומן לשיעור הראשון עם דפים וכלי כתיבה ומתחיל לרשום.

השלב הראשוני של הלימודים הוא העיוני, תרגילי טכניקה, מנח גוף ולאחר מכן משתלב כבר התרגול המעשי, לפתע הראש מתחיל להבין את ההבדל בין ריצה חובבנית לריצה עם יסודות שכל רץ חובב צריך להכיר ולדעת.

מהמסלול לספסל


כשהשיעור הראשון נגמר, ולא אשקר – היה קצת קשה לחזור לשולחן, לכיתה ולכלי הכתיבה  – הבנתי עד כמה ההסברים שנראו משונים הופכים למאוד הגיוניים ומהווים חלק בלתי נפרד בבסיס לריצה נכונה שילוו את ההתמדה והשגת היעדים.

בחלק המעשי של השיעור הבנתי, כמו רוב חניכי הקורס, עד כמה עשינו טעויות לאורך כל מרוץ או כל ריצה אפילו קלה, והבנו שיש מה לשפר וללמוד על מנת לעזור לאחרים וכמובן לעצמנו.

כשהתחלתי לרוץ בפעם הראשונה לאחר הפציעה הקשה לא לקחתי בחשבון שיש דרך של ריצה, פשוט הייתי ממוקד במטרה לרוץ ולהשיג את היעד ובעיקר להוכיח שאין דבר העומד בפני הרצון.

היום, כשאני כבר בחצי הדרך של קורס מאמני הריצות, אני מבין שגם בשביל להוכיח ולהגיע ליעד הייתי צריך ללמוד את הבסיס ולא להסתפק בנעילת נעלי הספורט ובחירת הבגדים ויאללה לרוץ על המסלול. מחובתי לדעת כי בריצה יש נכון ולא נכון, דברים שמותרים ואסורים וכמובן את הסכנות, שהן הפציעות האפשריות בריצה.

לומד לרוץ מחדש 


כל נושא חדש שאני נחשף אליו במהלך השיעורים, אני לוקח אותו ומיישם באופן אישי במהלך הריצות בזמני החופשי וכבר מתחיל להרגיש את ההבדל, את השיפור ואת היכולת להבדיל בין סוגי אימוני הריצות (אירובי, טמפו, עליות ופארטלק), ונכון שהדרך לקבלת התעודה עוד ארוכה, אבל כבר מוצא את עצמי מסתכל על הרצים סביבי ובוחן את אופן הריצה שלהם ומבחין בטעויות שהם מבצעים ופה ושם מנסה להאיר את עיניהם ולתקן אותם, כי בכל זאת קיבלתי חלק מהכלים מהמאמנים הטובים בארץ בקורס.

במהלך הקורס יצא לי להשתתף במרוץ הרי געש, מרוץ חווייתי ומאתגר במיוחד שמשלב ריצת שטח, כביש, עליות וירידות ושם אני יכול להגיד ש”נפל לי האסימון” עד כמה הבסיס והדרך חשובים לכל סוג אימון, ומבחינתי בעיקר לריצה.

במהלך המרוצים נוכחתי לדעת עד כמה המודעות לענף הריצה עלתה והבנתי שאין גיל לספורט המיוחד הזה ולשאיפות של הרצים להגיע ליעדים, ובקורס הבנתי שלענף הריצה יש תורה משל עצמה ושמח שנפל בחלקי ללמוד ובעתיד גם ללמד את הרצים את הדרך הנכונה להשגת יעדים בדרך הטובה ביותר.

הקורס עוד רחוק מסיום אבל משבוע לשבוע מחכה כבר לשיעור הבא ללמוד ולהשכיל כי זה באמת חומר ממכר…

כתיבת תגובה