טריאתלון הנשים ה-22 בהרצליה 30.5.15

מאת: נעה כפרי, 26. רצה הרבה וטריאתלטית קצת. כמעט 1,300 משתתפות לקחו חלק בטריאתלון הנשים ה-22 בהרצליה. יותר מתחרות מאשר כלל המשתתפים…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 09.06.2015
בלוג ריצה
1 תגובות

מאת: נעה כפרי, 26. רצה הרבה וטריאתלטית קצת.

כמעט 1,300 משתתפות לקחו חלק בטריאתלון הנשים ה-22 בהרצליה. יותר מתחרות מאשר כלל המשתתפים בטריאתלון תל אביב השתתפו במקצי ספרינט, אולימפי (שנה שניה), שלשות, עממי, פאראטריאתלון וילדות.

הטריאתלון הזה מהווה חממה להתחלה בטוחה ומחבקת בעולם האליטיסטי של הטריאתלון, על חוקיו הנוקשים, הבדיקות והמזומנים. זו אחת התחרויות היחידות שאינה חלק ממגדל השן הבלתי מושג שנקרא איגוד הטריאתלון.

אין לך אופניים? אפשר להשכיר. אין לך חליפה? רוצי עם בגד ים. אין לך קליטים? פה זה ממש מותרות. העיקר שתבואי.

“שחיה במקביל לקו החוף”, כינוי לסוג של “אקווה ג’וגינג” גרם לי להעריך הרבה יותר את הזקנות בחוג התעמלות-במים-לחיזוק-העצם. אחד מאלבומי התמונות מהאירוע אף זכה לשם המשעשע שחיה או צעידה במים.

הרגשתי כמו גוליבר בליליפוט. מהדסת בין הגלים בשיטת דילוגים מוזרה שפיתחתי תוך כדי תנועה, כשבין גל אחד למשנהו צצים ראשים עטויי כובעים לבנים וזרועות רנדומליות באזור הברכיים שלי. הדילוגים הללו מעלים את הדופק לשמים ומעייפים את הרגליים כבר בדקה הראשונה של התחרות. פתיחה קשוחה ורק התחלנו.

ההחלטה הלוחמנית להיכנס לים ולא להפוך את התחרות לדואטלון, איפשרה אמנם שחיה צורנית בשיטות שונות ומשונות, אך גרמה לכמה גבות להתרומם. המשחה הלא שגרתי הפך לשיחת היום בקרב הטריאתלטיות – לפני, תוך כדי ואחרי: “אבל לא התאמנתי על הליכת ברווז בזרם מזרחי חזק ורוח של 10 קמ”ש! אמא’לה!”

ri08094-1 (1)

 

המקצה האולימפי שנכנס לראשונה לטריאתלון הנשים בשנה שעברה הולך וגדל. התעצם, יש לומר במעמד זה. “מעצימה” היא אחת המילים החביבות על המארגנים מבנק המילים הפמיניסטי שנשמע באירוע. אוצר המילים כולל גם את הביטויים: מעוררת השראה, מנצחת ו”קדימה את יכולה!”

הרגשה נהדרת לרכוב באמצע נתיבי איילון, שנה שניה של שדרוג גדול למסלול הרכיבה הקודם שכלל סיבובים בכביש המשובש של אזור התעשיה של הרצליה פיתוח. 10 ק”מ עד מחלף ההלכה וחזרה. הכביש פתוח, משבי רוח דרומית, השמש מסתתרת ומתגלה חליפין – חוויה של רכיבה.

מסלול ריצה לא מהיר אך מגוון שנכנס מעט לשטח עם מבחר סוגי משטחים, עליות וירידות. חבל שמשתתפות האולימפי צריכות לבצע שתי הקפות בכל מסלול, במקום לגוון ולהאריך את הדרך.

לא בכדי טריאתלון הנשים חרט על דגלו את הסלוגן “כל אחת מנצחת”. הוא מפורסם בזכות האווירה הטובה והחיובית שלו, ככל שמתרחקים מהדבוקה המובילה. צעקות העידוד “קדימה בנות!” ו”לא לוותר!” מתחזקות.

ההחלטה על שחיה לאורך החוף עוררה קיטונות ביקורת בקרב הנשים. עלו גם טענות על רמאויות והעלמת עין של שופטי התחרות מחיתוך מצופים ועבירה על החוקים. המסר החד משמעי של התחרות הזו הוא – אנחנו טריאתלון עם אווירה טובה. פה לא פוסלים מתחרות על דראפטינג מימין ואיחור לשטח ההחלפה משמאל. זה נכון שאי פסילת מתחרה שלא ירדה מהאופניים בקו המסומן זה פחות מקצועי, אולם זה לא הטריאתלון לחשב בו את אזימוט השחיה לפי קוסינוס של זווית השמש. באנו לחייך, ליהנות ולפתוח את העולם המופלא של הטריאתלון עבור חברות חדשות. זה יותר חשוב.

ומה היעד הבא?

חצי מרתון מדברי באילת. 27 בנובמבר 2015, כשהרוח המדברית מלטפת את פנינו, אני אהיה שם – עם עוד מאות רצים, נחצה את גבעות החול האדמדמות של המדבר המדהים הזה. סף ההתרגשות שלי כבר מתחיל לעלות לקראת היעד הבא בדרום דרומה של המדינה – ואתם, כמובן, תעודכנו בהמשך.

תגובות על "טריאתלון הנשים ה-22 בהרצליה 30.5.15"

One Comment

  • Liat Shalom הגיב:

    מעולה, גרמת לי להרגיש כאילו אני שוב שם, מקפצת בין הגלים . לא בטוחה שאסלח לך על זה, אבל נתראה גם . בשנה הבאה. יופי של אירוע, מכל הלבב .

כתיבת תגובה