חווית מרתון מדברי 2016 זכתה לכיסוי תקשורתי נרחב…

הרבה כתבות נכתבו השנה על המרתון המדברי, לצפיה במבחר הכתבות הכנסו: מרתון מדברי כתבו עלינו. כתבה נפלאה זו פורסמה ב ynet וכוללת וידאו המספר…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 25.11.2016
ארועים שהיו
0 תגובות

הרבה כתבות נכתבו השנה על המרתון המדברי,

לצפיה במבחר הכתבות הכנסו: מרתון מדברי כתבו עלינו.

כתבה נפלאה זו פורסמה ב ynet וכוללת וידאו המספר על החוויה של מרתון מדברי 2016.

אדרנלין, זיעה, והרבה שטח: הצצה למרתון המדברי באילת

איתן גפן    פורסם:  23.11.16
האם באילת באמת מזיעים פחות? את השאלה הזו שאלו עצמם כאלפיים רצים אשר השתתפו במרתון המדברי באילת שהתקיים ביום שישי האחרון. מרוץ זה, הנערך זו השנה השישית במספר, מתגאה בהיותו מרוץ המרתון היחיד בישראל הנערך כל כולו בשטח.
השנה נרשם גידול במספר המשתתפים מרחבי העולם. בין יותר מ-200 הרצים אשר הגיעו ליהנות מהשמש האילתית בחודש נובמבר, ניתן היה למצוא תיירים מארה”ב, גרמניה, בריטניה, דרום אפריקה, סקנדינביה, סין ועוד.
בנוסף לגידול הרב במספר המשתתפים, גם האירוע עצמו לא נשאר חייב והורחב להפנינג של ממש, אשר התקיים במהלך סוף השבוע בטיילת מלון הרודס, המארח הרשמי של המרוץ. במסגרת ההפנינג, אשר הוקדש כל כולו לכושר, בריאות ותזונה נכונה, חיכו לרצים אטרקציות רבות, ביניהן: שוק פליאו, שיעורי יוגה ואף מתקני ספורט אתגרי לילדים.
קבלו הצצה בוידאו:

בעולם כבר מכירים ומתעניינים

מתוך אלפיים הרצים, כחמש מאות השתתפו במקצה המרתון המלא במסלול מאתגר במיוחד במדבר. מסלול זה, שמתפרש על פני גבעות ומישורים של קרקע חולית וחלוקי נחל, העניק לרצים זוית ייחודית על הנוף המדברי המרהיב הסובב את העיר.
הרצים עברו בתוואי שטח מיוחד אשר כלל בחלקו שמורות טבע ונחלים. לאחר ריצה בין הנופים הפראיים של נחל, נטפים, רודד, ועמרם, המשיכו הם בריצה אל עבר נקודת הסיום אשר חיכתה להם בעיר אילת, כאשר חוף הים מלווה את הרקע המושלם לסיום.
במקום הראשון סיים ג'וזף דייל מבריטניה בתוצאה של 2:57:55, וקבע את שיא המסלולבמקום הראשון סיים ג’וזף דייל מבריטניה בתוצאה של 2:57:55, וקבע את שיא המסלול שעמד על 3:04:15 עד כה. הישראלי הראשון לעבור את קו הסיום היה דרור אלקיים האילתי, זו השנה השנייה ברציפות, בתוצאה של 3:11:46. מבין הנשים במקצה המרתון הגיעה ראשונה איילת שרם בתוצאה של 3:40:54.
עופר פדן מחברת “מרתון ישראל” מסר: “האירוע השנה היה מוצלח בכל היבט אפשרי. שלושת המקומות הראשונים הם רצים מחו”ל, מה שמחזק את מעמדו של המרתון המדברי כאירוע בינלאומי. כעת אפשר לומר שהוא ניצב בשורה הראשונה עם טובי המרתונים בעולם כאירוע חזק, עוצמתי ואטרקטיבי לחובבי ריצה מכל קצוות תבל”.
דייל, המנצח במרתון ומי שקבע שיא חדש למסלול, הוא רווק יהודי בן 35 מלונדון, שהגיע במיוחד למרוץ לאחר ששמע עליו מבן דודו התל-אביבי. “אני חייב לומר שאני מתפעם”, סיפר דייל לאחר שחצה את המקום הראשון. “זהו מסלול מרהיב ומעניין, מיוחד במינו ושונה מכל מסלול בבריטניה. אני רץ באופן קבוע טריאתלונים וזה המרוץ הראשון שלי בישראל, אני בטוח שאבוא גם בשנה הבאה”.

כתיבת תגובה