זה היה המרתון שהיה …

ב-3.1.2020 יצא לדרך המרתון הראשון בעולם של שנת 2020 ופתח את עונת המרתונים הבין לאומית. זה המרתון של המרתונים, המרתון הוותיק בישראל,…

מאת: שוש בלייכמן
בתאריך: 05.01.2020
בלוג בנושא ריצה זה החמצן שלי
0 תגובות

ב-3.1.2020 יצא לדרך המרתון הראשון בעולם של שנת 2020 ופתח את עונת המרתונים הבין לאומית. זה המרתון של המרתונים, המרתון הוותיק בישראל, ה-43 במספר. מסלול הריצה נוח, לאורך החופים המדהימים של הכנרת, לצד המים. היה לי הכבוד לרוץ ב- 30 מרתונים בטבריה, וכמובן, כל מרתון שונה מהשני ולכל אחד צריך לתת את הכבוד המגיע.

ביום שלפני המרתון, נפתחו ארובות השמיים וירד גשם חזק. חיכיתי במתחם  בתור לקבלת הערכה. אני תמיד אומרת, שאני רצה מרתון כי התור שם יותר קצר. ותמיד יש מישהו ששואל אם אני בתור הנכון, כי לא נראה להם שאני רצה מרתון. אפילו שבצבא הייתי ביחידה קרבית. אז הבחור שאל, אם אני רצה 10 ק”מ ואם זה המרתון הראשון שלי. כן, עניתי לו, אני רצה 10 ק”מ, כפול 4 ואז עוד 2 ק”מ בונוס ועוד 195 מטר. וכן, זה המרתון הראשון שלי בשנת 2020. חה חה,  הבחור נשאר בלי מילים.

ביום המרתון, מזג האוויר היה פצצה. אי אפשר היה לבקש יותר טוב מזה. רצתי בסדר, עם קבוצה של יוצאי יחידות קרביות, לפי הסיפורים שלהם, עד ק”מ ה- 30. ההקשבה לשיחות שלהם דווקא העבירו לי את הזמן בכיף. עד ה- 30. פה כבר לא היה קל כל כך. ” איפוא הקיר?” תרמתי גם אני לשיחה, חשבתי שזה מצחיק. “אין קיר בשבילך, את רצה לאט מדי, אמר לי בדחן אחד, אבל מזל טוב, עכשיו סיימת את המסכמת” ! כאילו שהוא רץ יותר טוב ממני !! אבל לא אמרתי כלום. המשכנו, וכעבור כ-40 דקות, הגענו לק”מ ה-35. הראות הייתה טובה, אבל לא ראיתי עדיין את הקירות, את בתי המלון של טבריה.

“מזל טוב, אמר לי שוב הבדחן, סיימת עכשיו את הארוכה”. ואין קירות, ואין בתים, תרוצי ישר לקו הסיום, המשיך, אנחנו רק נחים עכשיו 5 דקות ואז נמשיך, לא נעצור יותר. אני המשכתי. לקחתי קצת אוכל מתחנת הריענון, והמשכתי. המוטו שלי הוא: “אם אתה יכול לעוף, תעוף, אם אתה לא יכול לעוף, תרוץ, אם אתה לא יכול לרוץ, תלך, ואם אתה לא יכול ללכת, אז תזחל, אבל אל תוותר, תמשיך קדימה” ואת זה אמר מרטין לותר קינג.

לאחר כ-5 שעות, סיימתי את המרתון בחיוך !!

הוי כנרת שלי זה היה או חלמתי חלום ?

כתיבת תגובה