בין כרמים ובין נופים

חצי מרתון היקבים עובר בין הכרמים היפים של מטה יהודה, חבל ארץ שמזכיר בנופיו את נופיה של טוסקנה ומשרה אווירה דומה. ומה יחכה בתחנות לרצים? ניחשתם נכון

מאת: מורן מישל
בתאריך: 24.07.2018
אירועים
0 תגובות


אם
חסרות סיבות טובות להתאהב בריצה, הנה אחת שפשוט אי אפשר להתווכח איתהדרך הרגליים אנחנו חורשים את הארץ, מגיעים למקומות שלא היינו רואים אחרת לעולם, נושמים את נופיה ומרחביה, לומדים להכיר את מראותיה ואת גווניה הרבים, ואפילו אם יש מרוצי נופים סופר אטרקטיביים ברחבי הגלובוס – כמו שלנו, כאן, בנופי ארץ ישראל, פשוט אין.

מרוצי הבוטיק המיוחדים, במיוחד אלה שעוברים בשטח, בטבע, בנוף הארצישראלי, מושכים אליהם לא רק רצים מקומיים, אלא גם תיירות בינלאומית של רצים מהעולם, שמתחילים לסמן את המרוצים בארץ בכלל ואת מרוצי הקונספט בפרט, כיעדי ריצה מסקרנים, מאתגרים ונחשקים.
חצי מרתון היקבים, שמתקיים בשלב זה כחלק מאירועי מרוץ השליחים והאולטרה תנ״ך תש״ח, הוא בדיוק אחד מהמרוצים האלה. הוא מתכתב עם טרנד מרוצי היקבים בעולם, בראשם מרוץ חגיגות הבוז׳ולה והמרוץ במדוק שבצרפת ועוד רבים אחרים שהולכים ונוספים מדי שנה, מאחדים תחת כותרת אחת אירוע שליבו בספורט ובאהבת החיים הטובים בו זמנית.
אז הפעם הכנו לכם את מפת המרוץ באופן שלא הכרתם קודם, לא עוד תוואי מסלול בקו מצוייר על תצלום אוויר, אלא מדריך מפורט על היקבים שיחכו לכם בתחנות השונות לאורך מסלול הריצה ושבהם תוכלו לטעום מהתוצרת המקומית המשובחת לפני שתמשיכו בדרככם אל שער הסיום. מרוץ לאניני טעם.

יקב שורק בית ספר ליין

בקיבוץ נחשון תפגשו את יקב שורק, מוותיקי היקבים בארץ. היקב בוצר 13 סוגי ענבים משמונה כרמים שונים, ממצפה רמון ועד רמת הגולן.
יינות יקב שורק מביעים את האיכויות הנובעות ממאפייני האזור, הכרם והענבים והניחנים בעוצמת טעמים ובטקסטורה בולטת שמקורה בגידולים ובטכנולוגיה המביאה למיצוי טעמים עשירים מהפרי.

יקב שורק מתהדר גם בבית ספר לעשיית יין, שהוא המוסד הוותיק בארץ ללימוד תורת עשיית היין, ולכן על תוויות בקבוקיו תמצאו לצד פרוט מלא של הזנים והאזורים “מושג לימודי” הפותח צוהר לצרכן לתהליך עשיית היין שבבקבוק.

את חזון היקב “יצירת שמחה דרך עולם עשיית הייןתרגישו כבר כשתפגשו בו בתחנה, אך תוכלו גם להגיע לבקר וליהנות בו מסיור היכרות וטעימות.

יקב שורקקיבוץ נחשון ד.נ שמשון 99760 טל. 08-9450844

יקב כרם ברק

את יקב ברק תפגשו בבקוע ואם תתעכבו לרגע תגלו שמאחורי כל בקבוק מסתתר סיפורו המרגש.
זהו יקב בוטיק משפחתי וחקלאי. בעליו, יעל ויוסי רוזנברג, למדו בבית הספר ליין של יקב שורק ולאחר תקופה שבה נהנו מהכנת יין ביתי החליטו לחזור אל הקרקע, לטבע לחקלאות, פגשו את המשק שבו שוכן היקב ורכשו אותו. יקב כרם ברק נקרא על שם בנם הבכור שנפטר בהיותו בן 18 בלבד ושכל האיורים על בקבוקי היקב והלוגו שלו הינם איורים פרי עטו.

ביקב ברק נמצא מרכז מבקרים מזמין ונעים, בו ניתן ליהנות גם מטעימות ובשישי בשעוץ 10:00-14:00 אף מארוחת בוקר שמלווה באופן מושלם ע״י היינות.
פתוח במהלך השבוע בתיאום מראש. בימי שישי יש להזמין מקום מראש.
להזמנה: יוסי רוזנברג, משק 46, בקוע. 052-6288591

נטיעת כרם ברק בשנת הקמת היקב

יקב קדמא

כשתגיעו לכפר אוריה תפגשו ביקב קדמא, שכשמו כן הוא. הוא יושב באזור משופע גיתות עתיקות, וכחלק מהכבוד שרוכש היקב למסורת המקומית הוא היחיד בארץ שמשתמש בכדי חרס כחלק מתהליך הכנת היין ומשלב ידע עתיק עם טכנולוגיות חדשניות.

יקב קדמא הוא יקב ירוק, אשר בכל אספקט שבו ניתן עושה שימוש בפתרונות טבעיים וחסכוניים באנרגיה, ממזערי זיהום ופגיעה בסובב הטבעי ומגדל שלושה זני ענבים להפקת יינות עדינים, אלגנטיים ומיוחדים שאף זיכו אותו בעבר בפרסים.
במקום גם מרכז מבקרים. פתוח בתיאום בימות השבוע, ובימי שישי ושבת בשעות 11:00-15:00
להזמנה: 02-9927894

בציר בקדמא (צילום: אלדד מאסטרו)

יקב מנזר השתקנים

את מנזר השתקנים בלטרון אתם ודאי מכירים, אבל ספק אם ידעתם שהוא צופן בחובו את היקב העתיק בארץ. כשתגיעו לתחנה זו תפגשו בתוצרת של יקב בן כמעט 130 שנה, שקם על מנת לספק לנזירים שבו אפיק לעבודת כפיים, פרנסה ואספקה תמידית של יין, שמתאימה לפילוסופיה לפיה כל אדם הופך נחמד יותר אחרי כוסית יין אחת.

המנזר מייצר בעיקר יינות בסגנון צרפתי, והוא מהיקבים הגדולים בארץ, עם כרמים המשתרעים על פני 400 דונם ועם ייצור של כ-300,000 בקבוקים בשנה, שעל אף כל זאת הבציר בו מתקיים כולו באופן ידני.
ניתן לבקר בחנות היקב בלבד 08-9220065

חו״ל זה כאן


רוצים לבוא לרוץ איתנו בחצי מרתון היקבים הראשון בארץ? הירשמו עכשיו 

כתיבת תגובה