בדרך למרוץ נהריה עוצרים במרוץ כפר ורדים / תומר כהן

כמו בכל שנה, גם הפעם בחרתי לפתוח את עונת המרוצים במרוץ כפר ורדים ה-5, אשר לא חוסך ממשתתפיו מסלולים מאתגרים ונוף עוצר…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 21.09.2014
בדף הבית
0 תגובות

כמו בכל שנה, גם הפעם בחרתי לפתוח את עונת המרוצים במרוץ כפר ורדים ה-5, אשר לא חוסך ממשתתפיו מסלולים מאתגרים ונוף עוצר נשימה

ספטמבר כבר כאן. החגים בפתח והקיץ עוד רגע עוזב אותנו. רוב הרצים חוזרים מהפגרה אל תקופה של התחלות חדשות וזו עת מצוינת לבחור לעצמנו מטרות ויעדים חדשים. לאיזו פסגה נגיע השנה? כמה מאמץ אנו מתכוונים להשקיע בעבור כיבוש היעד הנחשק שהצבנו לעצמנו? – כל אלה ושאלות נוספות כל רץ נדרש לשאול את עצמו כדי לבצע תכנון ראוי של שנת האימונים המתקרבת.

לאחר שבחרתי את המטרה שלי וסימנתי אותה כבר מעכשיו, היה לי ברור שהעונה הזו תתחיל במרוץ מאתגר בכפר ורדים, מרוץ חווייתי, קהילתי, לצד אווירה נעימה ונוף עוצר נשימה. במרוץ היו שלושה מקצים לכל המשפחה (2 ק”מ עממי, 4 ק”מ, 8 ק”מ) ובהם 320 רצים אשר פקדו את האירוע שהוקדש לזכרו של אלי אסרף ז”ל, מי שקידם רבות את תחום הספורט והריצה בכפר, הקים את קבוצת הריצה המקומית ויזם המרוץ.

ייחודו של מרוץ כפר ורדים מתבטא בהיותו מרוץ כביש מאתגר אשר לא חוסך עליות ממשתתפיו בשונה מרוב המרוצים בהם נמצא מסלולים מישוריים. כמו כן תזמון האירוע בתחילת העונה יוצר התאמה מובנית לתוכניות האימונים בהם נשלב אימוני עליות בתקופת ההכנה ונשתמש במרוץ ככלי לאימון עצים ומקדם.

מקום 1 בקטגורית גיל 19-49 במקצה 4 ק"מ

מקום 1 בקטגורית גיל 19-49 במקצה 4 ק”מ

מסלול המרוץ התחיל בזינוק מיידי אל תוך עלייה שלאט לאט מתאזנת עד אשר הרגע בו התחלתי להרגיש מעט נוחות קצרה הנעלמת מהר מאוד. כשחשבתי שזה נגמר, רגליי הופתעו בעלייה נוספת שלקחה אותנו הישר לקו הסיום במגמת ירידה תלולה. בעודי רץ בעליות הכפר, אני מביט אל הנוף המדהים הנשקף סביב וחושב לעצמי על האתגרים שבחרתי לעצמי לשנת האימונים הקרובה. במחשבותיי מדמיין את הדרך שאעבור במהלך שנת האימונים כעליות ומורדות בדיוק כפי שהרגליים חוות באותן רגעים אך תמיד יש לזכור שאם מרגישים קושי – זה סימן שאנחנו בעלייה.

נכתב על ידי תומר כהן, מאמן ריצה במועדון Start2Run, יוזם מרוץ נהריה, אצן למרחקים ארוכים וטריאתלט.

קרדיט לתמונות: מועדון ריצה Start2Run בנהריה

כתיבת תגובה