בדרך לאולימפיאדה עוברים במרתון טבריה

למרות שרץ פעמים רבות במרתון טבריה אבי דה פילוסוף יעמוד בו על קו הזינוק שוב בפעם הראשונה השנה עם כסא המרוץ שייקח אותו גם לאולימפיאדת טוקיו

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 02.01.2019
אירועים
0 תגובות

מתוך דף הפייסבוק של אבי דה פילוסוף


כשכל רצי המרתון וחצי המרתון של מרתון טבריה יעמדו על קו הזינוק ויחכו לקריאת הכרוז שתשלח אותם לדרכם, אבי דה פילוסוף כבר יהיה עמוק בתוך המסלול. זה לא יהיה חדש עבורו, למצוא את עצמו לבד על המסלול, הרבה לפני כולם. אבי החל את קריירת הספורט שללו כבר כילד ובלט מאוד גם בזירת הריצה למרחקים ארוכים, הוא צלח את מרתון טבריה בעצמו פעמים רבות לפני שעבר להתכונן לתחרות הישראמן ב-2013, ואימן עשרות רצים שרצו בו שוב ושוב.
אבל מי שמכיר את אבי יודע שלמרתון טבריה 2019 יש משמעות חדשה ומיוחדת עבורו. למרות שרץ את המסלול כבר פעמים רבות בעבר, זוהי השנה הראשונה שבה יתנסה במרתון המלא על כסא מרוץ (racing wheelchair) בדרך לאולימפיאדת טוקיו 2020.

מתוך דף הפייסבוק של אבי דה פילוסוף


תקציר הפרקים הקודמים, למי שטרם מכיר:
בחודש אוקטובר 2012, במהלך האימונים לישראמן שהיה אמור להיות תחרות השיא שלו, אבי התרסק בצורה קשה עם האופניים בירידות מצור הדסה ולאחר כמה שעות התעורר בהדסה עין כרם, מחובר לאינספור מכשירים, כאוב ובעיקר – לא מרגיש את הרגליים. הישראמן ירד מהפרק, אבל דה-פילוסוף, מאמן ותיק ומקצועי, מסור למתאמניו ומוערך מאוד, כיום גם רכז קורס המאמנים לריצות ארוכות בקמפוס שיאים, ובעל ידע שלא יסולא בפז בתחום הריצה בכלל וריצה למרחקים ארוכים בפרט, לא התכוון לוותר או להניח לתאונה להוציא את הספורט מחייו.
למרות השיתוק בפלג הגוף התחתון, כעבור חצי שנה בלבד מן הפציעה הודיע למתאמניו שאולי לא כל מה שאמר להם תמיד היה לגמרי נכון:
״אני מתנצל בפני כל המתאמנים שעברו תחת הדרכתי, תמיד אמרתי לכם (כדי להוריד לחץ לפני תחרות או אימון קשה) : “תירגעו, זו בסך-הכל ריצה, אין מה להילחץ, לא אני ולא אתם נגיע לאולימפיאדה!” אז טעיתי, אני כנראה כן אגיע.״ (מתוך הבלוג של אבי: הרגליים לא עובדות אז הראש עובד).

מתוך דף הפייסבוק של אבי דה פילוסוף


הרוח הספורטיבית לא שככה, ואבי נכנס לשלב חדש בקריירת הספורט שלו ועשה הסבה מריצה ותחרויות טריאתלון לכסא מרוץ, ענף ספורט מפותח ופופולרי באירופה ובעולם, שכעת מגיע בעזרתו גם לארץ ועוד השבוע ייחנך במרתון הראשון לכסא מרוץ בישראל במרתון טבריה.
״מרתון טבריה תמיד היה מיוחד עבורי, יש לי לא מעט שעות ריצה על המסלול, צלחתי אותו כרץ בתנאי מזג קשים ומאתגרים וגם בתנאים מושלמים. הכנתי מתאמנים למרתון הראשון שלהם… השני… עשירי… ויותר. מכיר את המסלול ואת הדרך מכל זווית ומכל כיוון.

מתוך דף הפייסבוק של אבי דה פילוסוף


ביום שישי הקרוב 04.01.19 עבורי מרתון טבריה ה-42 יהיה מיוחד ושונה, למרתון הזה אני אזנק ב Racing Wheelchair (כיסא מרוץ). אחרי חודשים של הכנה זה יהיה ניסוי כלים ראשון לראות “מה אני שווה”, אין מקום ראוי יותר, זה המגרש הביתי! תקופה ארוכה של אימוני מסלול, רולר, כוח, חיזוקים, גמישות והכול מתנקז למרתון טבריה. יש צוות שלם של חברים, מאמנים ומתאמנים שתומכים ומלווים בכל יום, בלעדיהם זה לא היה קורה.״ כך כתב בדף הפייסבוק שלו הבוקר, וברגע אחד העלה את רף ההתרגשות של כולנו למחוזות חדשים.”
בהצלחה לאבי ולכל הצוות המלווה והתומך. אין בליבנו ספק שטבריה היא המקפצה לטוקיו. מתרגשים איתך לקראת היציאה לדרך.

להרשמה מוקדמת למרתון טבריה 2020 >> 

כתיבת תגובה