בדקו מה מניע אתכם לאורח חיים בריא?

  אורח חיים בריא מתעורר בכל אחד מאיתנו בשל סיבות שונות ומגוונות. מה מניע אתכם?   כל אחד מאיתנו בנוי אחרת וכל…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 29.06.2016
בריאות
0 תגובות

 
אורח חיים בריא מתעורר בכל אחד מאיתנו בשל סיבות שונות ומגוונות.
מה מניע אתכם?
עינת סולטן - אימון
 
כל אחד מאיתנו בנוי אחרת וכל אחד שואב מוטיבציה ממקור אחר. אפיינו את מה שהכי מניע אתכם והשתמשו בזה כדי לשפר את האימונים שלכם ובכלל, את מטרותיכם בחיים!
 

  1. הישגיות – אנשים המונעים ע״י הצורך בהישגים בד״כ מרגישים צורך בהכרה מהזולת ומגדירים את היעדים שלהם ביחס לזולת: להיות אדם בריא יותר ובעקבות כך דוגמה לילדים, לסביבה, או לבן/בת הזוג.

מוטיבציה טובה עבורם יכולה להיות צילום תמונות עצמיות לאורך כל התהליך על מנת לראות את השינוי והשיפור.
 

  1. צמיחה – אף אחד לא רוצה להרגיש שהוא תקוע, והרצון לגדילה וצמיחה יכול להיות מניע מצוין למוטיבציה. אנשים אלה צריכים להצהיר בפני עצמם ובפני הסביבה על עיסוקם (אני ספורטאי, מתאמן קבוע במכון כושר, נוקט באורח חיים בריא וכולי) ולהשאיר את ההצהרה הזו כמוטיבציה לשאיפה תמידית אליה.

 

  1. כוח – אנשים המונעים ע״י כוח זקוקים להגדרות ברורות וריאליסטיות לאימונים שלהם (לדוגמה: במקום להציב יעד של ללכת כל יום למועדון הכושר, היעד צריך להיות להגיע 3 פעמים בשבוע). כמו כן עליהם לרשום את האימונים שלהם ביומן ולגוון בסוג האימון על מנת לא לשקוע בשעמום.

 

  1. חברה – האם אתם מונעים ע״י מטיבציה חברתית? מצאו לכם חבר/ה להתאמן איתם, או הרשמו לחוגים שיש בהם הרבה משתתפים. האירוע החברתי יחדש לכם את המוטיבציה על בסיס יומי.

 

  1. פחד – מונעים ע״י פחד? הציבו לכם אתגר או יעד ברור כגון תחרות כלשהי, מירוץ, מרתון וכולי. הפחד לא להצליח או לדלג על שלב בדרך לתוצאה – יביא לכם את המוטיבציה.

 

  1. אינסנטיב – אם אתם אוהבים ומונעים ע״י תגמול, קבעו לעצמכם פרס אחת לחודש במידה שעמדתם ביעדים שלכם ובתוכנים האימונים. זה יכול להיות ג׳ינס נחמד, ארוחת שחיתות, או חופשה קטנה בסופ״ש.

 
אתם משתייכים ליותר מקטגוריה אחת? מצוין. שלבו טכניקות והתאימו אותן לעצמכם.
 

עינת סולטן

עינת סולטן

עינת סולטן
מאמנת כושר
ומדריכה לאורח חיים בריא
 
 

https://m.facebook.com/einatsultanfitness/?locale2=he_IL

כתיבת תגובה