בגדול, אני פחדנית / ראיון עם עינב עובדיה

“בגדול, אני פחדנית אבל עמוק בפנים, אני אמיצה מאוד”. ראיון עם עינב עובדיה, ספורטאית המתאמנת למרוץ גראן פונדו ערד – ים המלח, שיתקיים…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 10.02.2016
אופניים
0 תגובות

“בגדול, אני פחדנית אבל עמוק בפנים, אני אמיצה מאוד”.
ראיון עם עינב עובדיה, ספורטאית המתאמנת למרוץ גראן פונדו ערד – ים המלח, שיתקיים ב-5/3/2106.
את 155 הקילומטרים היא מתכננת לכבוש עם הרבה הכנת רקע, אימונים ושחרור מפחדים.
ספורט כפסיכולוג שימושי 
“הרבה תשוקה ואהבה יש לי לספורט, אצלי זה עניין לנשמה. הספורט מהווה עבורי תחליף חינמי ודינמי לפסיכולוג”, אומרת עינב עובדיה, ספורטאית ישראלית שהשתתפה בישראמן האחרון באילת, בו לקחה חלק פעיל ברכיבה במסגרת שלשות, ומתאמנת כעת למרוץ הגראן פונדו בים המלח, שיתקיים ב-5/3/2016. “אמנם אני כבר בת 37, אבל מעדיפה להגיד 28, זה נראה יותר יפה, וזה הרבה יותר רחוק מארבעים, הגיל אליו אני מתקרבת”, היא מוסיפה.
את ספורטאית מילדות?
“רבים יעידו, כי הייתי ילדה עצלנית ביותר. הייתי מוכנה לזוז בשביל אוכל, אבל נמנעתי מכל דבר אחר שהצריך תזוזה. אז ספורט הוא לא עניין ברור מאליו עבורי. בעלי הכיר לי את עולם הספורט, ועד היום הוא שותף מפרגן ותומך, ברמה הגבוה ביותר. הוא דואג לחכות לי בכל קו סיום, עם חיבוק גדול, אהבה גדולה וגאווה.”
אבל עם השנים הפכת לספורטאית, ואת משתתפת בתחרויות מקצועיות.
“נכון, ואני לומדת להתגבר על הפחד. לפני מספר שנים בחרתי להשתתף בתחרות איש ברזל. בקטע של האופניים, בקילומטר 100 ומעלה, קיבלתי מכת חום. מהר מאוד הגעתי לאשפוז, ומשם לכאבים ולדיכאון. חזרתי לארץ והזדכיתי על האופניים ועל ציוד הרכיבה במלואו. מצאתי נחמה בריצות, ולא הפסקתי. השתתפתי במרתונים, אולטרות והרבה שטח וכיף חיים, בלי לוגיסטיקה, כאב ראש ובלאגן. פשוט יצאתי לרוץ. את כאב הבטן הקטן, אותו פחד של האופניים, הדחקתי למקומות הכי עמוקים בגוף ובנשמה.”
עינב-עובדיה---גראן-פונדואז איך חזרת לאופניים?
“בוקר אחד חיכתה לי מתנה בחדר השינה, זוג אופניים שרכש לי בעלי. במשך שבוע הם נחו בבית, ורק מדי פעם הגנבתי אליהם מבט. זאת לא היתה אהבה ממבט ראשון. בשלב מסוים יצאתי אתם החוצה, פידלתי קצת, נפלתי, ואז נזכרתי. עליתי שוב ולא התבלבלתי. נעלתי נעליה רכיבה עם קליטים, ראיתי שהגוף זוכר, ואפילו נהנה. מכאן, החלטתי להעז, לאתגר ולנצח.”
את מתאמנת לבד?
“אני מתאמנת בהרצליה במרכז טריינרים View עם דני צור. הוא המאמן שלי, והוא חשב בהתחלה שהוא לוקח פרויקט קל. אבל היום הוא מאמין בי, למד כמה אני חזקה ויכולה, והוא מאתגר אותי בכל אימון. הוא יודע בדיוק איפה ללחוץ, מתי לכעוס, ובמקביל מפרגן. הוא אימן אותי להשתתף ברכיבת 90 ק”מ ישראמן גארמין באילת. זה היה טירוף, אבל עכשיו הצבתי לעצמי יעד חדש.”
את עומדת לרכוב בגראן פונדו 2016, 155 ק”מ, כולל מעלה עקרבים. את מתרגשת לקראתה?
“לפני תחרות, אני ברגשות מעורבים, עם חששות ופחדים, בכי ודמעות. אני חושבת שאני פחדנית, מפחדת לא להצליח. הרי זה קרה לי כבר. אבל יש לי את הלא, כי עוד לא ניסיתי, אז הפעם אבחר בכן.”
מרוץ הגראן פונדו יערך בים המלח ב-5/3/2016, ויתקיים זו השנה הרביעית ברציפות.
לפרטים נוספים ולהרשמה : www.granfondo-deadsea.co.il
חפשו את גראן פונדו ערד ים המלח גם בפייסבוק: www.facebook.com/GranFondoDeadSea
גראן-פונדו---ראיון-עם-עינב-עובדיה

כתיבת תגובה