"אני רצה ונותנת את המיטב וזה אצלי ביד" – חצי מרתון לנדרובר ערד מצדה לזריחה, מזווית אישית /מאת חן סנטר

“רק אלו שיסתכנו ללכת רחוק מדיי, יכולים אולי לגלות כמה רחוק אפשר ללכת” ט.ס אליוט בקילומטר החמישי תפסתי את עצמי ואמרתי לעצמי:…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 28.09.2017
סיפורים אישיים
0 תגובות

“רק אלו שיסתכנו ללכת רחוק מדיי, יכולים אולי לגלות כמה רחוק אפשר ללכת” ט.ס אליוט
בקילומטר החמישי תפסתי את עצמי ואמרתי לעצמי:
“אני רצה ונותנת את המיטב וזה אצלי ביד”…ואכן סיימתי בשיא אישי חדש ובמקום השני הכללי.
מרוץ ערד מצדה לזריחה היה היעד שהצבתי לעצמי לפני כשנתיים. המטרה המרכזית אז היתה לסיים מרחק כזה בשעת לילה מאוחרת ובמסלול לא פשוט!
לפני מספר חודשים בעת ההרשמה החלטתי שזה מירוץ שבו אני מתכוונת לתת את הטוב ביותר שלי ולא רק לסיים.
השבועות נקפו והנה הגיע הרגע והשעה.
בשעת לילה מאוחרת אני מגיעה לאזור הכינוס וחלוקת הערכות. אני מפקידה תיק קטן בשמירת החפצים שימתין לי לרגלי המצדה- שם נקודת הסיום  ובינתיים נהנת ממפגש עם חבריי לריצה מכל רחבי הארץ.  המפגש הזה מעורר בי התרגשות גדולה ותוך דקות אני נסחפת לחלום שלי וחולמת כבר על נקודת הזינוק והמסע שעומד לפניי.
אני מצטרפת להסעה למצפה מואב, משם מוזנקים רצי החצי מרתון.הכל מתקתק כמו שעון שוויצרי ובהתאם ל ללוחות הזמנים. בקו הזינוק ממתין לנו צוות מדהים שמקדם את פנינו במוסיקה וכיבוד קל. האוירה נפלאה, המצלמות מתקתקות ורגע הזינוק קרוב מתמיד. הדופק עולה וההתרגשות מתחילה לפעפע בכל איבר בגופי.
שעה 02:00.הספירה לאחור מתחילה ואני יוצאת למסע שלי.מזג האוויר מושלם. יותר טוב מזה לא יכולתי לבקש..
הריצה הינה ריצת כביש, לאור ירח מלא. 21.1 ק”מ עם טיפוס מצטבר של  230 מטר, עליות וירידות לסירוגין..
הירח מאיר את הדרך והנוף המדברי מרהיב !
בשלושת הקילומטרים הראשונים אני מוצאת את עצמי מנסה להסתגל לאוויר ולריצה  בשעה מוקדמת זו של הבוקר…אני יודעת שלקחתי סיכון מסויים ומרגישה שאני לא מפוקסת מספיק, לא סגורה על קצב הריצה שלי והדופק קצת גבוה מהרגיל. בקילומטר החמישי אני עוצרת לרגע ומתאפסת על עצמי. אני מחליטה שאני הולכת לתת את הטוב ביותר שלי על המסלול! אני יכולה לעליות ועם הירידות, למרות הקושי, אני אתמודד!
המסלול יפיפה ומסומן לכל אורכו בזהרונים. בכל 3 ק”מ נקודת מים. הנוף הפראי המדברי, האוויר הצלול, הכוכבים הרבים בשמיים – כל אלו מזכירים לי את מקומי ביקום J .הירח מאיר לי את הדרך, המוסיקה באזניים מגבירה את החויה ואני כל כולי מרוכזת במירוץ.
הריצה עבורי היא היכולת לשים בצד לזמן קצר את המציאות התובענית. היא מאפשרת לי להתנתק ולהגיע אל מחוזות קסומים עם עצמי.
קו הסיום הולך ומתקרב והנה אני חוצה אותו בשיא אישי חדש למרחק חצי המרתון! 21.1 ק”מ ב 1:44:34 בשבילי זה הישג אדיר!  לא כיוונתי, לא תכננתי זמנים וקצבים מדוייקים וגם טיבו של המסלול אינו מתאים  לקביעת שיא חדש, אבל –הייתי חזקה. פיזית ומנטלית. נתתי את המיטב.הייתי חדורת מוטיבציה וזה היה אצלי ביד..כך הרגשתי!
סופו של עניין: הגעתי למקום שני כללי בנשים. מלבד ההישג המכובד אני גאה במיוחד בעובדה שזהו שיא אישי חדש שכלל לא כיוונתי אליו.. זה פשוט היה שם, הרגשתי שזה הרגע, הרגשתי שאני בשלה ומוכנה לעבוד ולקטוף אותו. והצלחתי!
איך לסכם את המרוץ?
המרוצים של מרתון ישראל ,בניצוחו של האיש היקר עופר פדן, מאורגנים עד הפרט האחרון .זה בא לידי ביטוי בהסעות מאורגנות, בחלוקת הערכות, הפקדת החפצים, הכיבוד המפנק שלאחר האירוע והצילומים המרהיבים. סיומו של המסלול לאור הזריחה ולמרגלות המצדה  הוא ייחודי ונותן  בונוס של חויה נוספת לריצה. מה אפשר עוד לבקש? J

קצת על עצמי:
אני בת 38, מתגוררת ברחובות, אמא לשתי בנות מקסימות שקד ומעיין. אל עולם הריצה התוודעתי לפני כ- 3 שנים. זה התחיל  בהליכות בשבילים “בשביל הבריאות” ובהדרגה התחלתי לשלב ריצות-בעיקר כדי “לזרז” את העניינים  ולהגיע מהר יותר הביתה.. אלא שאז…. בזכות האדרנלין של הריצה הגעתי למחזות חדשים וההליכה כבר הפכה לריצה…והריצה החלה לתפוס מקום מרכזי בחיי .
סיימתי פוסט-דוקטורט ב NIH בארה”ב. עד לפני שנה עסקתי במחקר בחיי היום יום בתוך עולם הלימפומות והלאוקמיות. לפני כשנה עשיתי מעבר חד מהמחקר אל הקליניקה לטיפול בחולים המטו-אונקולוגיים וביום אני ד”ר חן סנטר, עובדת במעבדת אפיון תאים כחלק מהמערך ההמטולוגי והשתלות מח עצם באיכילוב. העבודה אינטנסיבית ותובענית ולא פעם המעורבות הרגשית היא בלתי נמנעת. הפורקן שלי מגיע בריצה, לבד, בשדות ..והריצה היום היא חלק בלתי נפרד מהשיגרה שלי.
ההשתתפות המרוצים מלבה ומעצימה את התשוקה להתאמן והגיע לשיאים אישיים.
היעדים הקרובים שהצבתי לעצמי בשנה הקרובה:
כמיטב המסורת, 21.1 ק”מ במרתון המדברי היפיפה באילת, שזה עבורי הרבה מעבר למרוץ כיון שהוא מלווה בסופ”ש מדברי בעיר היפה.
21.1 ק”מ במרתון ירושלים .
וכן עומד על הפרק 42.2 ק”מ במרתון טבריה בשנה הבאה.
אני מאושרת להיות חלק ממשפחת מרתון ישראל ומקהילת הרצים ולקחת חלק במרוצים המרהיבים והמושקעים  של מרתון ישראל.בזכות ההפקה המדהימה, המסלולים המרהיבים והדאגה לפרטים הקטנים.
מאת: חן סנטר
 

כתיבת תגובה