רצי המסילות

במקום להזיע או לקפוא הם רצים באווירה ממוזגת בבית או בחדרי כושר. רצי המסילות מונים את הסיבות שבגללן כדאי לברוח מהשבילים אל המסילות

מאת: מורן מישל
בתאריך: 23.08.2018
בלוג ריצה
0 תגובות

הנה נושא שבכל רגע נתון יכול לעורר מהומת עולם באמצע שיחת רצים: ריצה על מסילה/ הליכון/ ריצון, איך שתרצו לקרוא לזה – בעד או נגד?
בימים של מזג אוויר קיצוני, או אפילו כשהוא לא מוגזם אבל התכנית לוחצת, תמצאו אפילו את טובי הרצים ובהם גם חובבי מרחקים ארוכים במיוחד מבלים שעות על המסילות בחדרי הכושר.
זיו חיימוביץ, מאמן ריצה, לא בדיוק חובב מסילות בעצמו, אבל מתאר את מוקד משיכתה של השחרחורת: ״מסילה מייצרת מעין סביבה בטוחה לריצה, כזו שאת שולטת במהירות באופן קבוע ובשיפוע הריצה ללא כל מרכיב חיצוני שעלול להזיז את זהמצד אחד זה מביא עימו יתרונות רבים כמו אימונים במזגי אויר קיצוניים (חום וקור) ושמירת קצב קבועה למי שאינו מצליח לעשות זאת באופן מיטבי, מאידך, זהעומד במקום” , הנוף אינו משתנה. אתה מזיע כמו שלא הזעת בחיים כי אין רוח שתנדף, ואתה מטפטף לכל כיוון במקום סגורואחרון חביבזה לא חברתי והיום המון מאיתנו נהנים מהחברה המדהימה שהריצה מביאה עימה.״

משה קורמן, למד לראשונה לרוץ על מסילה בגיל 50 ומאז לא משנה מה כותבים לו בפייסבוק, הוא דבק בגישה שריצה על מסילה זה הדבר האמיתי.
אביב בורנשטיין, מנהל קבוצת הפייסבוק ״אוהבים גם לרוץ״, עבר תכנית אימונים שלמה למרתון על מסילה. המרתון, לעומת זאת,
התקיים מחוץ לכתלי חדר הכושר.
והנה מבט מקדים ופרקטי ממיכל יפה:

בקיצור, קבלו 12 סיבות טובות לנעול נעליים, ללבוש את מיטב מחלצות הריצה ולא לצאת מהבית, או מחדר הכושר: 

1. כי מסילה זו ריצה נטו – אפשר לרוץ בכל מזג אוויר והתנאי היחיד הוא שלא תהיה הפסקת חשמל.
2. כי אפשר לרוץ בצהריים. זה כמו לאכול עוגה ולא להשמין.
3. כי כשרצים בקיץ אתה בדרך כלל נשארים באמצע השבוע במסלול קרוב לבית. לעשות שוב את אותו המסלול כל יום זה בדיוק כמו לרוץ על המסילה.
4. 
כי מסילה זה כלי נהדר לאימונים מכל סוג שהוא והיא מספקת את כל התוצאות , הסטטיסטיקות והמדדים שדרושים לכל מאמן ולכל מתאמן. 

5. כי במסילה אין צורך להסתכל איפה שמים את הרגליים והריצה היא אוטומטית המוח מתנתק מהרגליים ואפשר לחשוב בלי הסחות דעת והפרעות חיצוניות.
6. 
כי ריצה על מסילה היא קודם כל ובעיקר אתגר נפשי. מי שרץ במסילה לא חושש לרוץ לבד אלא להיפך.
7. כי 
רצי מסילה לא מדברים איש עם רעהו בדרך כלל, גם אם הם מכירים מקודם. נטו ריצה כבר אמרנו.
8. כי בהמשך לזאת, בריצת מסילה אין בירה בסיום. מקלחת והביתה או לעבודה וזה נהדר למי ששומר.

9. כי ריצה על מסילה זה בטיחותי – אתה לבד, אבל תמיד יש אנשים סביבך ואם יקרה משהו לא תשאר זרוק בצד הדרך או יותר גרוע באיזה יער נידח.
10. כי 
ריצה על מסילה זה נהדר לאוהבי המוסיקה, וגם לאוהבי סדרות הטלוויזיה והסרטים, כי לא צריך להתנצל בפני אף אחד על חוסר החברתיות שלך ולא צריך להעמיד פנים שמה שאומרים לך מעניין אותך.
11. כי 
ריצה על מסילה זה חסכוני, גם בשעות שינה וגם בדלק. אתה מקיץ טבעית, מתלבש ועולה על המסילה (יש כאלו שאפילו לא מצחצחים שיניים לפני אבל מדובר במיעוט ראוי לכל גינוי.)
12. כי בריצה 
על מסילה הנעליים לא מתבלות כמעט וניתן לרוץ אפילו 2000 קמ ללא צורך בהחלפה. 
ולסיכום, מילה מזיו:

כתיבת תגובה