רצימים: אורנה אלטמן כהן

לפני שנתיים הרופאים לא היו בטוחים שאורנה תוכל לחזור לרוץ, שנה אחר כך היא חגגה את הבחירה בחיים במרוץ 100 ק״מ באיסלנד. אישה השראה

מאת: מורן מישל
בתאריך: 20.02.2019
הספורטאים שלנו
0 תגובות

נפגשנו כך: את אורנה הכרתי מסיפורי מעריציה הרבים בטרם נפגשנו לראשונה בריצת היכרות במסלול של מרתון התנ״ך בשנה שעברה. הגרופיז הכינו אותי שמדובר בתופעה יוצאת דופן, שמרוכזת באישה במימדים קטנים להפתיע, מה שגיליתי עד מהרה כשחלפה על פני ואמרה ״צעדים קטנים, תנועות חזקות עם הידיים ואת מעיפה אותה!״ כשקיללתי והתנשפתי בו זמנית בעליה שממש לא רמזה על הבאות.

מפה לשם, כמו שקורה בסרטים אמריקאיים, נולד רומן. מאז הספקנו לרוץ הרבה מאוד פעמים ביחד, ולהרים את פרויקט ״יעלות המדבר״ המהמם של המרתון המדברי שאורנה אימנה בו, ואם הכוכבים לטובתי אני צופה שהטוב עוד לפנינו.

בתכנית: ריצה הכנה לאתגר חרובית שאורנה מארגנת כל שנה בסינגל חרובית בשיתוף עם חברת ראיידלייט.
בפועל: קור אימים, רגל שמסרבת להתחמם, שלולית אחת פוטוגנית במיוחד, גיחה קצרה למקטע סינגל יפהפה שלא תוכנן להיות חלק מהמסלול וסיום בפריסטייל, כי החיים חזקים מהכל. 

מחלקת חפירות: אורנה אלטמן כהן, בת 41, נשואה למיקי ואמא לשלושה, מגן יבנה. 

לפני שהפכה למאמנת אורנה נהנתה מריצות ארוכות ומקריירה ״רגילה״ ונחשבת, וכמו רבים עשתה קורס מאמני ריצות ארוכות בקמפוס שיאים, שם גם הרחיבה את הידע על הריצה וגם העצימה את התשוקה לשהות בסביבה שאהבה יותר ויותר. כשהבינה שמיצתה את עולם התעסוקה הקונבנציונלי והקבוצה קרמה עור וגידים התפטרה ממשרתה, ומאז היא מטפחת קבוצת ריצה פעילה שהפכה למשפחה שניה ומקפידה להעשיר עצמה בידע ולרכוש מיומנות בטכניקות אימון חדשניות, למשל כמו אימוני kfeat.


במקביל לאימון אורנה מנהלת אופרציה מורכבת בחברת movement שמטמיעה הרגלי אורח חיים בריא ופעיל בחברות וארגונים גדולים, ביניהם גם הצבא והמשטרה, ומובילה מערך מאמנים ומרצים שמספקים ידע וכלים לארגונים ומוסדות ולמתאמנים שלהם, כדי להפוך את הפעילות הגופנית לחלק מחייהם. 

אם תרצו לשמוע את הסיפור המרתק במלואו תצטרכו להגיע להרצאה של אורנה על כוחה של בחירה, הרצאה מרתקת ומעוררת השראה גם למי שטרם הכיר והתאהב בה. בה היא מספרת על מצב גנטי מולד שאילץ אותה לפני שנתיים לעבור ניתוח מוח מורכב ולחדול מריצה למשך 3 חודשים ועל ההרגשה שנולדה מחדש לתוך הבחירה לרוץ למרחקים ארוכים, מרתונים ומרוצי אולטרה רב יומיים מאתגרים, לרוב כשמיקי תומך או מלווה לצידה. אפשר גם לקרוא באתר. 

מה את אוהבת בריצה? לצאת אל השטח ולהתחבר אל השטח ואל הנופים. ניקוי ראש מלא מכל השוטף והיומיום. הריצה משחררת את הנפש ומעבר לכך מפנה מקום בראש להרבה רעיונות חדשים, פתרונות לבעיות וכו’.

המוטו שלי: “אם אפשר לחלום את זה, אפשר לעשות זה ” – תעופו על החלומות שלכם.

כמאמנת אני מאמינה: קודם כל שהכי חשוב זה להנות מהדרך. אני מנסה לחבר את המתאמנים שלי לריצות השטח שמקנות לתחביב הריצה אלמנט אחר של הכרת הארץ דרך הרגליים ובנוסף הכרת היכולות והאמונה של “כן אני יכול”.
אני מאמינה שכל מתאמן חייב להתקדם לפי היכולות שלו ושאין מקום להיגרר סתם במרדף אחרי יעדים. מאמינה בכח הקבוצה כגורם מוטיבציוני שדוחף קדימה ועוזר לשמור על ההתמדה באימונים, וכמובן שלעבודה לפי תוכנית אימון מסודרת והקשבה לגוף יש חשיבות גבוהה מאוד.

על המסלולדמיינו לעצמכם שטיח ענק של רקפות וכלניות ואתם רצים בשביל באמצע השטיח, ככה בדיוק נראה בימים אלו סינגל חרובית
המסלול ברמת קושי בינונית + וכולל עליות, ירידות וריצה בין הסלעים.
במסלולי “אתגר ביער” הרצים ירוצי בסינגל ובשבילים הלבנים שמסביב, מה שמאפשר שילוב בין ריצה טכנית לריצה שתאפשר הגברת מהירויות וקצבים. בנוסף הכנו הפתעה לרצים – טיפוס לתל צפית ותצפית מדהימה על כל האזור.

בונוס: ב 29/3 יש לכם הזדמנות לתפור 2 ב-1: גם להכיר את אורנה וגם לבוא לרוץ באתגר ביער חרובית. כל הפרטים כאן >>

רוצים להכיר את אורנה קצת יותרכנסו לפייסבוק שלה 

כתיבת תגובה