רצים לדרום השרוף / אורנה אלטמן כהן

בסוף השבוע האחרון מאות רצו להזדהות עם תושבי העוטף. היו שם רגעים של כאב כשנגלו מרחבי האדמות החרוכים ולצדם הרבה רגעים של תקווה וגאווה נוכח האחדות והאיזון שהריצה מביאה לחיינו

מאת: מורן מישל
בתאריך: 22.07.2018
בלוג
0 תגובות


אזור
עוטף עזה עולה בלהבות כבר מסחודשים, ולא רואים את הסוףשדות, חורשות, בעלי חיים והלב שלנו. הכל בוער!

בשישי האחרון התקיימה בעוטף עזה ריצת הזדהות עם תושבי העוטף. הרעיון עלה לפני שבועיים באחד הימים בו נשרף חלק משמורת נחל שקמה, אחת מהשמורות היפות באזור. בשמורה זו עובר חלק ממסלול הריצה של מרוץרצים לדרום הפורחהמתקיים בחודש מרץ בזמן פריחת הכלניות.

בחשיבה משותפת בפורום מאמני הדרום החלטנו לקיים את ריצת ההזדהות, החלטנו כי הריצה תעבור בדיוק באותם מסלולים בו עובר המירוץ והזמנו את קהילת הרצים להזדהות איתנו דרך הרגליים, ואולי אולי נצליח ככה בדרך הספורטיבית ובאנרגיות חיוביות לקדם ולו בקצת את הסוף לתקופה הלא פשוטה הזאת.

עד לרגע האחרון לא ידענו אם נקבל את האישור לקיים את האירוע. ביום חמישי אחהצ היתה שוב הסלמה באזור וחשש שלא נוכל לקיים את הריצה. באורח פלא התעוררנו לאחד הבקרים השקטים שידע האזור.

אל הריצה הגיעו כ-250 רצים מכל רחבי הארץ: מגוש משגב בצפון, דרך ירושלים, מודיעין, ביל״ו, ערי המרכז, באר שבע, נגבה, גת, גלאון, בית ניר, גיאה, אשקלון, גן יבנה, שובל, רוחמה ועוד, וכמובן רצי האזור הדרומי ועוטף עזה.
הופתענו והתרגשנו למראה כל כך הרבה אנשים טובים על הבוקר, עם תיקי מים, ואנרגיות ריצה נפלאות.

הרצים התחלקו ל-3 מקצים 21, 14, ו-5 קמ כאשר כל מקצה הוזנק בשעה שונה וכך כל המקצים סיימו יחד. המסלולים עברו באזורי השריפה והריצה במסלול המחישה כמה האזור ספג בחודשים האחרונים. ריבוי החלקים השרופים העלה עצב וכאב גדול מנשוא, אך הצלחנו לראות גם ניצנים של פריחה חדשה המראים כי הטבע חזק ואיתן מכל דבר וההתחדשות עוד תבוא!

עם סיום הריצה ערכנו מפגן הזדהות בו כיבדו אותנו בנוכחותם ראש המועצה האזורית שער הנגב מר אלון שוסטר  שעל אף העומס בימים מטורפים אלו היה לו חשוב להגיע ולהודות עם הרבה מילים חמות לכל מי שהגיע ויפעת בן שושן מנתיב העשרה שעוסקת בעשייה בלתי פוסקת לטובת האזור, וכולה שופעת אנרגיות טובות ופרגון, ומאוד התרגשה מהמחווה של הרצים.

האירוע הסתיים בהיי מטורף, באמת ובתמים חשבנו שהשקט ששרר לאורך היום אולי מושפע מאותן אנרגיות חיוביות שהרצים הביאו איתם לאזור אך לצערנו אחר הצהריים כבר הביא עמו את החדשות הקשות וההבנה שהשקט שברירי.


רצים לדרום השרוף – דרך העדשה של איתמר לטניק – ספורט לא מילה גסה

אנחנו רוצים להודות לכל הרצים והרצות שהגיעו להזדהות ומקווים שהדרום עוד ישוב ויפרח!

תודה גדולה לכל מי שטרח ועמל להצלחת האירוע ותודה מיוחדת לעדי בן ארי, תושבת העוטף ומאמנת את קבוצת הריצה של עוטף עזה, שעל אף ההתארגנות המהירה והספונטנית לקיום האירוע דאגה בשבוע שלפני לסגור את כל הקצוות והתיאומים מול הגורמים הרלונטיים, סימון המסלולים והמון אנרגיות מדהימות שמראות כמה עוצמה וחוסן יש בתושבים של העוטף.

בתקווה לימים שקטים יותר.

צילום: מיקי כהן 

רוצים לקרוא עוד על ריצות בדרום במלוא הדרו?

>> רצים ציונות בשדרות – מאת דגנית חן 
>> בוא נרקוד (ונרוץ) עד אור הבוקר – חצי מרתון לנדרובר ערד מצדה 2018
>> לך לך למדבר – הצצה למרתון המדברי באילת 

כתיבת תגובה