עמי למדן, רץ במרתון טבריה למען ילדי "עלה נגב – נחלת ערן"

עמי למדן, רץ במרתון טבריה כבר שש שנים למען דיירי “עלה נגב – נחלת ערן”. הכפר הנמצא בסמוך לאופקים, משמש מרכז טיפולי…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 25.12.2013
בלוג
0 תגובות

עמי למדן, רץ במרתון טבריה כבר שש שנים למען דיירי “עלה נגב – נחלת ערן”.
הכפר הנמצא בסמוך לאופקים, משמש מרכז טיפולי מקצועי ואיכותי לאנשים הסובלים ממוגבלות שכלית התפתחותית קשה, מומים גנטיים ומחלות נרכשות. יו”ר הכפר הוא האלוף במילואים דורון אלמוג. עמי למדן יזם את הרעיון, ואליו מצטרפים, לראשונה, כ- 30 רצים נוספים שילבשו את חולצת הכפר ויעלו את המודעות לאוכלוסיות חלשות אלה. השנה מספר דיירים מתוכננים להגיע להזנקה, ליהנות מהמרוץ ולעודד את הרצים.
עמי למדן (58) נשוי ואב לחייל, מתגורר בקיבוץ אורים השוכן בסמוך לכפר, מתנדב ותיק בכפר השיקומי “עלה נגב – נחלת ערן”. עמי, מנכ”ל חברות בארץ ובחו”ל מגיע לכפר באופן קבוע כבר 6 שנים, ואינו מוותר על פעילות התנדבותית עם דיירי הכפר.
למדן מגיע לכפר עם סופיה הכלבה שלו ועובד הדייר עם ח’. בין ח’ ללמדן נוצר קשר מיוחד מאוד. ח’ מחכה למפגש השבועי, והוא שמח ונרגש לפגוש את למדן. יחד הם רוכבים על אופניים, רצים ברחבי הכפר ועובדים עם סופיה הכלבה, בדגש על ליטוף בעדינות ובהדרגה. ההתנדבות של למדן עוזרת לח’ להפחית את ההתנהגות המאתגרת שלו ומנתבת אותה למסלולים אדפטיביים של הנאה, הוצאת אנרגיה וספורט.
בנוסף להתנדבות המקסימה בכפר, למדן יזם את הפרויקט: “רצים למען אנשים מיוחדים”, בו הוא רץ את מרתון טבריה זו השנה השישית, למען ילדי הכפר. השנה יצטרפו ללמדן כ-30 רצים נוספים שאף הם ירוצו עם חולצות ריצה מיוחדות: “רצים למען אנשים מיוחדים”. למדן מגייס חברים ומכרים דרך האינטרנט לתרום לכפר שקל / דולר לכל ק”מ ריצה.
לפרטים נוספים:
www.ALEH.org
להתנדבות:
0732360502
לתרומות
1800606666
מידע על הכפר “עלה נגב נחלת ערן”:
“עלה נגב-נחלת ערן” הוא כפר שיקומי לאנשים עם צרכים מיוחדים, הפועל במסגרת רשת עלה. רשת מעונות עלה בישראל הוקמה לפני כ- 30 שנה, במטרה להוות בית חם ומקצועי לאוכלוסייה עם פגיעות פסיכו-מוטוריות קשות. מעונות הרשת ממוקמים בבני ברק, ירושלים, גדרה והנגב. עלה נגב – נחלת ערן שוכן סמוך לאופקים והוקם בשנת 2005 כיחידי מסוגו בעולם.
הכפר נותן מענה לחוליה חלשה במיוחד בחברה – אנשים עם פיגור בינוני עמוק, משולב בנכויות פיזיות קשות, מומים גנטיים ומחלות נרכשות. יו”ר הכפר, אלוף במיל’ דורון אלמוג, אביו של ערן ז”ל, מדייריו הראשונים של הכפר. אלמוג פועל בכפר ומחוצה לו לחיזוק המודעות והפעילות לקידומם ולאושרם של בעלי הצרכים המיוחדים.

כתיבת תגובה