על ריצה, חברות ומה שבינהם

כשריצה היא כבר לא רק ריצה…

מאת: vered arusi
בתאריך: 28.09.2019
בלוג
0 תגובות

יש סוגים רבים של חברויות, לאורך חיינו אנו פוגשים אנשים בכל מני מצבים, מעגלים ומקומות. לפעמים נדמה, שחברות עמוקה וחזקה, לא יכולה להיווצר כך פתאום באמצע החיים. מסתבר, שלא כך הדבר…

הכל התחיל בהחלפת לייקים ותגובות שגרתיות ברשתות החברתיות במשך תקופה ארוכה.

ואז, ביום שבת אחד, בסתיו 2017 בשעת בוקר מוקדמת, איריס מאירסון ושרונה קוזמן הרואה נפגשו באקראי בעלייה לגשר המנעולים הנמצא בנמל תל אביב. הן זיהו זו את זו דרך התמונות בלבד. הן לא ידעו שהקליק המיידי שנוצר בינהם יביא לחברות מופלאה.

המפגש הראשוני השאיר טעם של עוד ונקבעה פגישה לאותו המקום ואותה השעה בשבת שאחרי.

שתי הנשים המיוחדות, שכל אחת מהן מגנט אנושי בפני עצמו משכו למעגל עוד ועוד חברים ותוך זמן קצר התגבשה לה קבוצה המכונה “משפחת שבת” , מאז הקבוצה מקפידה להיפגש בכל שבת באותו המקום ובאותה השעה, בתקווה שלתמיד.

בתחילת הדרך בוצעו ריצות “מתישות” מהנמל לאופרה ובחזרה, בהמשך התארך הטווח לדולפינריום ובחזרה ומשם למרפסת ובחזרה ו…אופס! לבת ים וחזרה 🙂

באותה ריצה ראשונה לבת ים, איריס פתאום זורקת לאויר: “בואו נעשה חצי מרתון המדברי!” מיד שרונה וכל הקבוצה פרצו בצחוק, איך כבר אפשר לעשות חצי מרתון? לא עבר שבוע וכל הקבוצה נרשמת למרתון המדברי. כך, מירוץ הוליד מירוץ, מרוצי יום ומירוצי לילה, מרוצים בכפר סבא, מרוץ חבר ועוד רבים אחרים.

חצי המרתון המדברי הוליד עוד שניים- מרתון תל אביב ומרתון ירושלים. וכששואלים את שתיהן, הן עונות ללא היסוס “אין ספק שאין כמו האהבה הראשונה- המדברי היה וישאר לנצח המרגש ביותר!”

מה שמייחד את האהבה לריצה אצל שרונה ואיריס וכך גם את שאר הקבוצה, הינו הבסיס לקשר שנושא עליו חברות, חיבה הדדית ואהבת נפש. המפגשים הם כבר לא רק לריצה אלא לשמחות ולמרבה הצער גם באירועים עצובים. את התמיכה בין הנשים והקבוצה מרגישים מיד. כל זאת כמובן, מבלי להביא בחשבון שיחות טלפון יומיומיות וחפירה בלתי פוסקת בקבוצת הוואטסאפ.

המירוץ הקרוב שבו ישתתפו השתיים יהיה מירוץ חבר, שעות ספורות לאחר מירוץ חבר 2018 איריס נפרדה מאביה האהוב יעקב. השנה, יסגרו השתיים מעגל ויקדישו את הריצה ליעקב ז”ל.

איש לא האמין שניתן ליצור מעגלי חברות כל כך עמוקים בשלב הזה של החיים. אין לכך הסבר, מסתבר שכוחה של האהבה לריצה לחבר בין אנשים בעוצמה.

שלא יגמר לעולם 🙂

 

כתיבת תגובה