הכירו את: סיפורו האישי של יוסי אלכס ממרתון ת"א

ה26/02/16 היום שאני אזכור לנצח כיום שבו ביצעתי פסיעה ענקית קדימה כאשר אני כרגע שוקל 86 קילו – ירידה של 25 קילו…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 28.02.2016
הכירו את
0 תגובות

ה26/02/16 היום שאני אזכור לנצח כיום שבו ביצעתי פסיעה ענקית קדימה כאשר אני כרגע שוקל 86 קילו – ירידה של 25 קילו ב8 חודשים…
סיפורו האישי של יוסי אלכס על הדרך הארוכה שעשה עד שרץ במרתון ת”א לראשונה במקצה 10 ק”מ

אתמול רצתי 10 ק”מ במירוץ הראשון שלי (מרתון סמסונג ת”א). עשיתי את זה ב 56:31 דקות ואני ממש גאה בעצמי! בעקבות כך, רציתי לספר לכם את הסיפור האישי שלי ואיך בכלל הגעתי עד הלום…
מאז שאני זוכר את עצמי, היו לי בעיות של עודף משקל, ומגיל 20 אף טופלתי ע”י כדורים להורדת לחץ הדם הגבוה שהיה לי (180/110), ובעקבות כך כמעט וגם לא גייסו אותי לצה”ל. לפני כשנה, בגיל 24 בלבד הובהלתי לבית החולים בעקבות כאבי ראש עזים שחוויתי אשר לווו בהפרעת שמיעה וראיה, מחשש לגידול סרטני. לשמחתי הרבה, התברר שהחשש הראשוני היה מוטעה ואילו מה שהיה לי זה “פפילאדמה” (בצקת ראש עצב הראיה) אשר תסמיניו דומים לתסמיני מחלת הסרטן, ואשר לפי דעת כל הרופאים נוצר כתוצאה מהשמנת יתר.
לאחר כמה ימי אישפוז וטיפול בבית החולים שוחררתי לביתי תחת ביקורת וטיפול תרופתי והבטחה שאלך לדיאטנית ואתחיל לפעול להורדת משקל. ואכן, לפני 8 חודשים בתאריך 15/06/15, הגעתי לראשונה אל הדיאטנית שלי במצב גופני כזה: במשקל 111 קילו, צורך 4 כדורים ביום לטיפול בפפילאדמה ו2 כדורים כפולים להורדת לחץ דם.
באותו היום התחיל התהליך המספק שאני נמצא כרגע בשיאו ומקווה שלא יגמר לעולם! אשקר אם אומר שהתהליך הזה היה תהליך קל, אך בו בזמן גם אשקר אם אומר שהתהליך הזה היה ממש קשה. כבר בפגישה הראשונה שלנו סיכמנו שאני לא מתכונן “לסבול” בתהליך הזה ושאני לא עושה דיאטה של לא לאכול כלום, אלא רק לבקר, לחשבן ולדעת את כל מה שאני הולך להכניס לפי. בנוסף, הבטחתי שאתחיל לעשות הליכות 2-3 פעמים בשבוע. אז אכן כבר בהתחלה התחלתי “לאכול נכון” והתחלתי לעשות הליכות כ3 פעמים בשבוע עם החברה המדהימה שלי שתמכה ותומכת בי לאורך כל הדרך. עם הזמן, יצר הסקרנות ותחושת הקנאה באלו שרצו סביבי במהלך ההליכות שלי גרמו לי לקנא בהם והתחלתי גם לנסות ולרוץ קצת במהלך ההליכה שלי, וכמובן שמאחר ולא עשיתי את זה בצורה מבוקרת, לאחר כמה פעמים שרצתי, התחלתי לחוש בכאבים בברכיים.
כתוצאה מכך ובעקבות המלצות של חברים, פניתי לקבלת ייעוץ והכוונה מגורם רשמי ומצאתי מאמן כושר מדהים אשר עזר לי והכווין אותי איך, מתי, וכמה להתאמן. וזה כבר מביא אותי לאתמול, ה26/02/16 היום שאני אזכור לנצח כיום שבו אומנם עדיין לא סיימתי את הדרך הארוכה הקשה והמדהימה שלי, אך בהחלט ביצעתי פסיעה ענקית קדימה כאשר אני כרגע שוקל 86 קילו – ירידה של 25 קילו ב8 חודשים, ומכל הטיפול התרופתי שנצרכתי אליו, נשארתי עם כדור בודד ביום להורדת לחץ דם וגם זה עוד מעט ייפסק (בשיקול דעת רפואי כמובן).
יוסי אלכסאתמול רצתי במירוץ הראשון שלי בחיים ועשיתי את זה בצורה נפלאה! 10 ק”מ ב56:31 דקות, כ6.5 דקות מהר יותר מהממוצע הכללי! ההתרגשות האדירה שאפפה אותי אתמול במהלך המירוץ ואשר גם גרמה לי לדמוע מאושר במהלך הריצה הייתה שווה כל רגע ורגע של “סבל” שעברתי עד שהגעתי לרגע הזה.
הנה עברו כבר למעלה מ-24 שעות מהמירוץ ואני עדיין באופוריה וכבר משתוקק ומחכה בכליון עיניים למירוץ הבא שלי (10 ק”מ במרתון ירושלים הקרוב). אני עדיין באמצע התהליך המדהים שלי, אבל כל יום מחדש אני מרגיש כאילו אני כובש את האוורסט!

כתיבת תגובה