סיכום מרתון התנ”ך הראשון

מאת: אריאל רוזנפלד, מנצח מרתון התנ”ך הראשון   רקע אני בן 41, נשוי+3, מהנדס תעשייה וניהול ומוביל תחום הריצה בקבוצת הסיבולת ZONE3….

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 13.04.2015
בלוג ריצה
0 תגובות

מאת: אריאל רוזנפלד, מנצח מרתון התנ”ך הראשון

 

רקע

אני בן 41, נשוי+3, מהנדס תעשייה וניהול ומוביל תחום הריצה בקבוצת הסיבולת ZONE3. אני רץ מרתונים ואולטרה-מרתונים כ-7 שנים והמרוץ המרכזי שלי השנה הוא מרוץ הספרטאתלון, למרחק של כ246ק”מ מאתונה לספרטא. כחלק מההכנות למרוץ זה, שילבתי את מרוץ התנ”ך אשר יש בו מאפיינים דומים כמו ריצה ארוכה על אספלט, מקטעי עליות מאתגרים וריצה מנקודה לנקודה. בנוסף למאפיינים הפיזיולוגיים, בשני המרוצים הללו באה לידי ביטוי יכולת האדם לריצה למרחקים ארוכים, שבעבר שימשה להעברת הודעות.

ריצת הכנה

כחודש לפני מרוץ התנ”ך התקיימה ריצת הכנה שאפשרה למשתתפים ללמוד יותר על הרקע ההיסטורי לקיום המרוץ, להתרשם מהמיצג האור-קולי בשילה הקדומה וכמובן גם לרוץ בעליות ובירידות הארוכות המאפיינות את המרוץ. ריצת ההכנה טיפחה ציפיות הן לגבי ארגון הארוע עצמו והן לגבי קושי המסלול 🙂

המרוץ עצמו

הגעתי לנקודת הזינוק בראש העין כשעה וחצי לפני הזינוק, סביב 04:00 לפנות בוקר. במקום כבר היו כל הגורמים הקשורים להפקת המרוץ, לרבות צוותי המשטרה והרפואה, וגם לא מעט רצים ורצות. מאחר והמרוץ הוא מנקודה לנקודה, הפקדתי תיק שימתין לי בנקודת הסיום ובו ביגוד חם להחלפה ואת “שייק ההתאוששות” שלי לאחר מאמצים ארוכים (שייק של בננות, לימון וספירולינה טריה).

הרצים למקצה של ה15קמ עלו על ההסעה לנקודת הזינוק שלהם ורצי המרתון וחצי המרתון נעמדו קצת לפני ההזנקה של 05:30 סמוך לקו הזינוק.

1142

 

לאחר מספר ברכות יצאנו לדרך, עדיין בחושך, והגענו אחרי מעט קילומטרים לכביש 5, בו התחלנו לרוץ מזרחה, לכיוון השמש העולה.

הגדרת המרוץ שלי היתה חלוקה לשלושה מקטעים בהגברה הדרגתית מתונה – המקטע האיטי ביותר בהתחלה והמהיר ביותר בסוף. מאחר והמסלול אינו מישורי (בלשון המעטה…) כל מקטע הוגדר עם מגבלת דופק המשקפת את מאמץ הגוף, ולא עפ”י קצב.

לאחר כמחצית המרחק הגעתי לעיר אריאל ושאבתי עידוד מהתושבים שנעמדו לאורך המסלול בנקודות שונות. בהמשך הדרך, סביב הק”מ ה28 החלה ירידה ארוכה של כ-4ק”מ ושיניתי את סגנון הריצה בהתאם.

בק”מ ה36 ראיתי את ציון נגר (בן ה65!!), דמות מוכרת מהמרוצים השונים שנחבל במהלך הריצה כתוצאה מנפילה ונאלץ להאט עד קו הסיום, וכשני קילומטרים מאוחר יותר הגעתי אל המוביל במרוץ עד לאותו הזמן, שברך אותי על ההובלה שלי ואיחל לי בהצלחה עד לסיום. כקילומטר וחצי לפני שילה, נפרדתי מדרך האספלט והתחלתי לטפס במעלה השביל המתעקל עד לקו הסיום, שם זכיתי לכבוד של מלכים עם עידוד רב וברכות.

1143

 

לקחתי את התיק שהפקדתי בתחילת המרוץ מעמדת שמירת החפצים, החלפתי לבגדים יבשים, שתיתי את “שייק ההתאוששות” שלי, לבשתי טייץ התאוששות, ומיהרתי לחזור אל קו הסיום ולעודד רצים נוספים, כולל את נינה רבר-שפירא, אותה אני מאמן, שסיימה הראשונה מבין הנשים במקצה המרתון.

לאחר טקס הסיום המרשים, נפרדנו משילה ועלינו להסעה שהחזירה אותנו אל נקודת הזינוק בראש העין.

116

סיכום

מרוץ התנ”ך הינו מרוץ מיוחד ולא שגרתי המתחיל מהרקע ההיסטורי, ונמשך לאורך תוואי המסלול המאתגר (כ1000מ’ טיפוס מצטבר, כפול ממרתון ירושליים, וכ400מ’ ירידה) ועד לקו הסיום המיוחד. נהניתי מאוד מההשתתפות במרוץ ואני רוצה להודות לכל מי שעסק בהפקת אירוע מורכב זה תוך הקפדה על כל פרט ופרט.

 

115

קישור לגרמין של הריצה –

https://connect.garmin.com/activity/741471363

כל התמונות המשולבות בכתבה באדיבות חברת מרתון ישראל.

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה