חוזרים למקורות: בכירי מרתון ישראל בהזנקת מרתון אתונה המקורי

צוות מרתון ישראל השתתף בטקס הפתיחה של המרתון המקורי של אתונה. נקודת הזינוק שלו היא בעיר מרתון, היכן שהתחיל המרתון הראשון לפני 120…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 13.11.2016
World
0 תגובות
צוות מרתון ישראל השתתף בטקס הפתיחה של המרתון המקורי של אתונה. נקודת הזינוק שלו היא בעיר מרתון, היכן שהתחיל המרתון הראשון לפני 120 שנה.
מקור שמה של ריצת המרתון נעוץ באגדה עממית אודות פידיפידס, שליח אתונאי אשר רץ מהעיר מרתון ועד אתונה בשנת 490 לפנה”ס, על מנת להביא את בשורת הניצחון היווני על הפולש הפרסי בקרב מרתון, ומת מיד לאחר שמסר את הידיעה.
צוות מרתון ישראל הגיע לאתונה כדי לקחת חלק בכנס ארגון המרתונים הבינלאומי aims המתקיים באתונה. בכנס המקצועי, שבו משתתפים נציגים של למעלה מ 120 מדינות, הציג עפר פדן ממרתון ישראל את אפשרות קיום כנס זה בישראל.


עפר פדן עם סמגונג

עפר פדן עם סמגונג


“אני רואה בהשתתפות בכנס הזדמנות ליצור שיתופי פעולה מקצועיים ותיירותיים כאחד”, אומר פדן. יחד עם פדן נמצאים בכנס גם אירה אוצ’ן, מנהלת שיתופי הפעולה הבינלאומיים של מרתון ישראל ואריה גמליאל מאיגוד האתלטיקה אלוף ישראל ושיאן בריצות למרחקים ארוכים.

פדן: “שיתפנו באי הכנס על המרתון המדברי של אילת, שיתקיים ביום שישי הקרוב בנוף בראשיתי עוצר נשימה, לו הייתה התעניינות רבה, בנוסף למרתוני טבריה, התנ”ך וירושלים שחלק ממשתתפי הכנס לקחו בהם חלק. פגשנו כאן נציגים של החברות הגדולות בעולם, העוסקות בהפקת מרתונים, ויצרנו קשרים עם נציגי ירדן, אלג׳יר, מרוקו ובכירים בחברות דומות לשלנו שפועלות ברחבי אירופה”.
הכנס מתקיים מדי שנתיים, וזו הפעם ה-21 שחבריו מתאספים. שיאו של הכנס יהיה מחר, יום ראשון, כאשר המשתתפים יצפו במרתון “המקורי”, שמסלולו מתחיל בעיר מרתון והוא מסתיים באצטדיון העתיק של אתונה.
יוון, בדומה לישראל, משקיעה מאמצים בהבאת רצים מהעולם למרתונים שמתקיימים בשטחה. כך אמר מקיס אסימקופולוס, נשיא החברה שמובילה את האירוע. ההשתדלות נושאת פירות. השנה משתתפים בארוע המיתולוגי כ-50 אלף איש, זאת בהשוואה לשנת 2006, בה נטלו בו חלק כחמשת אלפים רצים.
גולת הכותרת של כנס מארגני המרתונים הייתה טקס ציון 120 שנה לאולימפיאדה הראשונה.
במעמד זה, ראשי הארגון העניקו תשורות לשני רצים אגדיים:
* ג’ימימה סמגונג הקנייתית שחצתה את קו הגמר במרתון אולימפיאדת ריו עם זמן של 2:24:04 שעות.
* היילה גבריסלאסי שמחזיק בשיא עולם בריצת מרתון – 2:03:59 שעות


שלוש האחיות מאסטוניה שרצו מרתון באולימפיאדת ריו

שלוש האחיות מאסטוניה שרצו מרתון באולימפיאדת ריו


 

כתיבת תגובה