מעבר לפינה

אני מרגישה שזה מעבר לפינה, מרתון טבריה, המרתון ה 4 הרשמי שלי. שמתי לעצמי counter כזה שעושה לי ספירה לאחור וכל יום…

מאת: ChenS
בתאריך: 20.12.2019
בלוג בנושא על חלומות ובעיקר על ריצה
0 תגובות

אני מרגישה שזה מעבר לפינה, מרתון טבריה, המרתון ה 4 הרשמי שלי. שמתי לעצמי counter כזה שעושה לי ספירה לאחור וכל יום אני רואה איך אני הולכת ומתקרבת לשם…לקו הזינוק. עוד אימון אינטרוולים, עוד ריצת טמפו… אני מרגישה את עצמי ואת הרגליים וזה הולך וקרב.

אני משתדלת לא לחשוב על זה ככה ביום-יום, זה גורם לי פרפרים בבטן, תחושה כזו של High. אני שואלת את עצמי לא פעם האם אני מוכנה?

וידוי קטן: חיכיתי מאוד לתקופת הטייפר. הטייפר מוגדר כתקופה של חידוד, הורדת עומסים לפני היעד האמיתי. המטרה של הטייפר בראש ובראשונה להביא את הגוף למצב של התאוששות ויחד עם זאת להתחדד, לעשות בעיקר איכות, אימונים קצרים יותר.

הגעתי אל שלב ההתכוננות למרתון טבריה, המרתון ה- 4 שלי, לאחר שנה לא קלה (בלשון המעטה) שעברה עליי, שנה של למידה, למידה על הבשר כמו שאומרים. סיימתי “טריפל” טבריה-תל-אביב-ירושליים 2019 ב נוק-אאוט כמו שאומרים. התרסקות. התרסקות תרתי משמע. עברתי משברים לא קלים ותמיד תמיד לנגד עיניי ברגעים הכי קשים דמיינתי את הרגע הזה שבו אני מזנקת אל עבר המסע הזה, שנקרא ריצת מרתון ויחד עם זאת דמיינתי את עצמי בק”מ ה- 32, 34, 36…כשמרחוק אני שומעת את הקרוז צועק את שמות העוברים בשער הסיום ואני אומרת לעצמי “עוד קצת” עוד קצת”…כן רק “עוד קצת”. ככה ממש.

אז הריצה היא לא רק ריצה, הריצה היא החיים ולא פעם אני עושה את האנאלוגיה הזו בין מה שקורה לי ומה שעובר עליי לבין מה שקורה על המסלול, בשטח או על הכביש…

“תהיי סבלנית”, אני מדברת עם עצמי, “תקחי נשימה עמוקה, זה הרי אותו הדבר, מה שקורה לך כאן…”

אז עוד 14 יום (כבר פחות) אני אעמוד על קו הזינוק, בעזרת השם, ואני אצא למסע. מסע שכה אני משתוקקת וכמהה אליו. מסע של 42.2 ק”מ, אבל הם בעצם הרבה יותר מזה. זה מסע שהוא למעשה דרך, דרך של חודשים שעברתי, דרך שעשיתי עד לרגע שבכלל התחלתי להתאמן למרתון הזה, והדרך שעשיתי באימונים עצמם. דרך שאני עושה יום יום עם עצמי, והשיגרה בתוכה אני חיה. כשיכאב לי, אני אזכר בכל אותם הרגעים האלו בהם הכאב הזה היה החבר הכי טוב שלי אותו כאב שעזר לי בהתמודדות עם כל כך הרבה דברים, עם כל כך הרבה מהמורות.

המרתון זה הרי רק תמונת מראה, מראה לחיים, מראה למציאות ולהתמודדות.

 

כתיבת תגובה