מסלול חדש במקצה 10 ק"מ – מרתון ווינר טבריה

השנה יוזנקו רצי ה-10 ק”מ כ-20 דקות בלבד אחרי רצי המרתון. המסלול של 5 ק”מ דרומה וחזרה לקו הגמר יעבור גם על…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 17.12.2013
בלוג
0 תגובות

השנה יוזנקו רצי ה-10 ק”מ כ-20 דקות בלבד אחרי רצי המרתון. המסלול של 5 ק”מ דרומה וחזרה לקו הגמר יעבור גם על שביל סובב כנרת החדש
אחרי שבשנים עברו עברה הריצה ל-10 ק”מ תהפוכות במסלולים ובזמני ההזנקה, החל מיום לפני המרתון עם מסלול שפנה צפונה לעבר הישוב מגדל, ועד למסלול שפנה דרומה עם הזנקה בשעות הצהריים המאוחרות של המרתון, היה ברור שהריצה ל-10 ק”מ לנופיה של הכנרת חייבת להיות צמודה יותר לריצת המרתון. השנה יוזנק המירוץ ל-10 ק”מ בשעה 07:50 (20 דקות אחרי רצי המרתון). המשתתפים ירוצו דרומה כ-5 ק”מ ולאחר שיסתובבו חזרה לעבר 5 הקילומטרים שיובילו אותם לקו הגמר, יוסט המסלול מכביש 90 לכביש חדש שנסלל סביב הכנרת ובצמוד לקו המים. הרצים ייהנו מ-1.8 ק”מ של ריצה ממש לשפת אגם הכנרת ולאחר מכן ישובו לכביש 90 עד לקו הגמר הקבוע והמשותף לכל המקצים.
ערכת המשתתף של המירוץ ל-10 ק”מ תהיה כמעט זהה לזו של רצי המרתון, למעט ההזמנה לערב הפסטה שתחולק לרצי המרתון בלבד, ומספר חזה שונה במעט על מנת להבחין בין רצי ה-10 ק”מ לרצי המרתון.
במירוץ השנה ישתתפו חלק מבכירי הרצים בישראל, ביניהם גם טסמה מוגס, שיאן ישראל ב-10,000 מ’ (ו-11 פעמים אלוף ישראל בארבע השנים האחרונות בריצות ל-5000 מ’, 10,000 מ’, 10 ק”מ, ריצות שדה וחצי מרתון), אשר היה אמור לבצע את מרתון הבכורה שלו בטבריה, אולם פציעה מנעה ממנו הכנה ראויה. טסמה לא הסכים לוותר על השתתפותו בטבריה וירוץ במקצה ל-10 ק”מ בו ניצח בשנה שעברה. בין הרצים החובבים, אבל בהחלט הראויים, יהיה ניתן למצוא על מסלול ה-10 ק”מ גם את צחי פישביין – יו”ר טוטו, נותנת החסות הגדולה של המרתון; דרור ללוש – סגן ראש העיר טבריה; ח”כ עומר ברלב – לשעבר מפקד סיירת מטכ”ל; ואולי אף יוסי בן-דוד – ראש העירייה החדש של טבריה.
[author ]אורן בוקשטיין – איגוד האתלטיקה [/author]

כתיבת תגובה