"מכבי מן" – סיום תחרות חצי מרתון

מיד לאחר הק”מ ה 10 הרגשתי את זה, את התרוממות הרוח וההתרגשות על המאורע בו אתה חלק ממנו, המכבייה, “האולימפיאדה שלנו”, היהודים,…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 25.07.2013
בלוג
0 תגובות

מיד לאחר הק”מ ה 10 הרגשתי את זה, את התרוממות הרוח וההתרגשות על המאורע בו אתה חלק ממנו, המכבייה, “האולימפיאדה שלנו”, היהודים, מקסים. היו לי עוד 11 ק”מ אשר ידעתי שיעברו עלי בנעימים, “ברגוע” ולא שכחתי לרגע כי ישנן עוד שתי תחרויות לסיום הפרויקט -“מכבי מן”
לא בניתי על תוצאה מזהירה, אך בהחלט רציתי לסיים טוב; זו תחרות, עם כל המשתמע מכך ובתחרות אתה צריך להיות טוב, חזק ומרוכז – מבפנים החוצה. הגענו לתחרות 7 ספורטאים מהקבוצה: “רצים עם אסף”, כולל בת דודה של אחת הספורטאיות שלנו – גבריאלה – שהיא בעצמה עשתה את המעשה החשוב ביותר, לטעמי, מהבחינה הציונית ועשה עלייה לפני כ 20 שנה; מאז היא ובעלה המדהים, אבי, רק עושים עוד למען קירוב לבבות בין היהודים בעולם ובין יהודים לאחרים החיים עמנו כאן, כפי שמשתקף בעיסוקו של אבי, עמים וטעמים, שאפו גדול!

פלור ויורם שבאו מארגנטינה משמאל, גבי מימין ובמרכז, שחר, תומר ואסף לב

פלור ויורם שבאו מארגנטינה משמאל, גבי מימין ובמרכז, שחר, תומר ואסף לב


כמה שחצי מרתון לילי (אני רגיל לישון בשעות כאלו) ברחובות רמת גן שונה מחצי מרתון בבית – שאן ואם זאת, הדמיון בקושי הוא אמיתי – תמיד חצי מרתון קשה ואם זאת, מספק ולא מחייב מורכבות כדוגמת מרתון מלא; נכון, אתה רץ פחות משעתיים, מתאמץ, מתנשף והמדידה היא רשמית, מחייבת ומאתגרת. הגענו מוכנים לתחרות, הקבוצה עברה בתקופה האחרונה מספר מגוון של אימונים: נפח, מהירות, קואורדינציה וכן, כמובן, גם בהיבט המנטלי נגענו.
תודה רבה למארגנים על יופי של אירוע; למרות הכמות הגדולה של המשתתפים כמעט ולא הורגש לחץ, היה המון מים וכיבוד מכובד בסוף. העידוד המופלא של תושבי רמת – גן היה מדהים, כמעט לכל אורך הדרך צעקו לך “כל הכבוד”, ילדה אחת צעקה לעברי: “well done boy” ואין לי ספק שזה צירוף המילים הראשון שהיא למדה באנגלית, נחמד. דבר קל הדורש שיפור ונראה כי ספורטאים לא מפנימים זאת, הוא העמידה של הרצים הפחות המהירים, המתחילים בשורות הראשונות טרם הזינוק. חבל, אתם סתם מלחיצים את עצמכם, כל שכן, רצים מהירים מכם “נתקעים” מאחוריכם ויש סתם צוואר בקבוק מיותר. אל תשכחו, המדידה מתחילה מרגע שעברתם את קו הזינוק ולא מרגע יריית הפתיחה…
באשר לי, אישית, מרוצה 1:44 שעות לחצי מרתון (4:52 דק’ בממוצע לק”מ) ואני עומד כרגע על 2:26 שעות לאחר שתי תחרויות (שלשום היה נגד שעון אופניים) וממשיך לבנות על זה שאצמצם עוד זמן בתחרות השחייה. זהו, מספיק ליום אחד, חייב לישון – עוד 3 ימים חוזרים לצפון, לכינרת, לטריאתלון אולימפי – התחרות ה 3 במכבי מן.
לבסוף, באמת רוצה להודות לכל המפרגנים ולכל המתעניינים, זה בהחלט נותן כוחות – לילה טוב.
אנרגיה טובה מאוד, אסף לב
[author ]אסף לב, מאמן מנטאלי לספורטאים, מאמן טריאתלוןhttp://www.asaflev.co.il/
קבוצות ריצה ואימון מנטאלי לספורטאים – http://on.fb.me/12NchXI[/author]

כתיבת תגובה