מוצ'קייב עשתה היסטוריה

הישראלית שסיימה רביעית בזריקת דיסקוס ושמינית בכדור ברזל, השיגה 6 נק’ חשובות עבור המאמץ הקבוצתי שהשתלם עם הדאבל העונתי באליפות הביג-12 ותואר…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 06.05.2013
Sports
0 תגובות

הישראלית שסיימה רביעית בזריקת דיסקוס ושמינית בכדור ברזל, השיגה 6 נק’ חשובות עבור המאמץ הקבוצתי שהשתלם עם הדאבל העונתי באליפות הביג-12 ותואר היסטורי למכללה.
מכללת קנזס השלימה לפנות בוקר סוויפ עונתי אחרי שזכתה באליפות הביג-12 באצטדיון פתוח, אחרי שזכתה בתואר החורף באולמות. הנציגות הישראלי של נשות האתלטיקה במכללה, אנסטסיה מוצ’קייב, סיימה את התחרות כולה עם 6 נק’ יקרות למכללה. האתלטית מאתלטי כיוונים ב”ש התחילה עם המקום השמיני בתחרות כדור ברזל כשהדפה למרחק של 15.89 מ’ וסיימה שמינית בגמר, מקום שהעניק לה נקודה אחת.
ערב התחרויות האחרון התחיל עבורה, לפי בקשת מנהלי האתלטיקה של המכללה, בתחרות הטלת הכידון בה סיימה במקום ה-14 הכללי עם 35.61 מ’. התחרות האחרונה שלה הייתה זריקת הדיסקוס, בה היא סיימה במקום הרביעי הכללי עם 50.69 מ’ שהוסיפו למאזנה הפרטי ולמאזן הכולל של המכללה 5 נק’ נוספות. בסיום האליפות אנסטסיה וחברותיה זכו בתואר עם 158 נק’ (הקדימו ב-13 נק’ את מכללת טקסס) והשלימו דאבל עונתי בביג-12, אבל חשוב מכך, היה זה התואר הראשון בתולדות המכללה באיצטדיון פתוח.
בצד השמחה הזו, חשוב לזכור כי אנסטסיה סובלת כבר למעלה משנה מפציעה במפרק ידה הימנית שמפריעה לה לבצע ביעילות את הטכניקה שהביאה אותה לתוצאת השיא שלה בהדיפת כדור ברזל (17.22) אשר שחזור שלה יעניק לה את כרטיס הכניסה לאליפות העולם. “השנה, באופן יחסי, לא הדפתי הרבה בכלל בגלל הפציעה”, אומרת מוצ’קייב. “אני חייבת למעשה חודש שלם של מנוחה וטיפולים כדי לנסות ולהחלים, אבל עם עונת המכללות זה היה בלתי אפשרי. אני מקווה שבקיץ כשאחזור לארץ אוכל לעשות זאת. יש תחרויות גדולות כמו אליפות ישראל, המכבייה, גביע אירופה לאומות וכמובן אליפות העולם. אם להיות ריאלית, סביר להניח שבגלל הפציעה יהיה לי קשה לשחזר את תוצאת השיא שלי השנה. יכול להיות גם שיהיה חכם עבורי גם לוותר על אחת התחרויות הגדולות”, מסכמת שיאנית ישראל בהדיפת כדור ברזל באופן שמח-עצוב.
קרדיט לתמונה: ג’יימס מרגוליס
[author ]אורן בוקשטיין – איגוד האתלטיקה[/author]

כתיבת תגובה