מאובדן למסע התרמה בן 5,000 ק"מ – על אופניים

התמודדות עם מוות של הורה עשויה להוביל לטראומה וחוסר תפקוד – אבל תום פלד החליט לקחת את הרגשות הקשים ולהשקיע את מרבית…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 20.02.2013
Sports
0 תגובות

התמודדות עם מוות של הורה עשויה להוביל לטראומה וחוסר תפקוד – אבל תום פלד החליט לקחת את הרגשות הקשים ולהשקיע את מרבית כוחותיו למען מטרה נעלה. לאחר מות אביו החליט תום שרק אם יעבור התמודדות עם אתגר מנטאלי ופיסי יוכל לצאת לדרך חדשה, ולאחר שחצה את אירופה ברכיבת אופניים לאורך 4,800 קילומטר בשנת 2011, החליט לצאת למסע לאיסוף תרומות שיוקדשו לחקר הסרטן – המחלה שהכריעה את אביו. “כשהבנתי את מידת ההשפעה של הרכיבה שלי על החברים, המשפחה ואפילו אנשים זרים שפגשתי בדרך – הבנתי שעלי לעשות דבר כזה שוב, והפעם למען מטרה שגדולה יותר ממני”, סיפר תום, “מלבד ההנצחה והתרומה לחקר הסרטן בישראל, אני מקווה לתת לאנשים את ההשראה והכוח לפעול”. המסע המתוכנן – חציית ארצות הברית מלוס אנג’לס לניו יורק: 5,000 קילומטר תוך 85 יום, תחת השם “Bike For Life”.

אביו של תום, רמי פלד ז”ל, הלך לעולמו לאחר מאבק ממושך בן 8 שנים במחלת סרטן נדירה וחשוכת מרפא בקרומי הבטן. רמי לא איבד תקווה גם בתקופות הקשות של המחלה, ותמיד שפע אופטימיות. לשניים היה קשר מיוחד במינו, ותום חיפש דרך להנציח את אביו היקר, שחינך אותו להתנדב ולתרום למען הקהילה.

כיצד יגויסו התרומות? תום מתכנן לעבור בקהילות יהודיות, מחנות קיץ ואירועי ספורט גדולים, בהם מקווה למצוא תורמים פוטנציאליים רבים. בינו לבין עצמו הוא אפילו מאמין שיצליח לתרום רוכבים מקומיים למסע כדי שיצטרפו אליו למקטעים – במעין הומאג’ ל”פורסט גאמפ”.

ככל שחולף הזמן מימוש הרעיון, שנקבע לראשון באוגוסט, נראה קרוב מתמיד – גופים, מוסדות ואנשים התחברו לסיפורו המרגש והבטיחו לסייע להוציא את הפרויקט אל הפועל. בנוסף, כדי להעלות את מספר התרומות, המסע יתועד בקמפיין תקשורתי באינטרנט, בטלוויזיה ובעיתונות, וכמו כן תוקם תשתית להתרמה באמצעות טלפונים סלולאריים, אפליקציה לטלפונים חכמים והאינטרנט. בין הארגונים שכבר הבטיחו את השתתפותם – תנועת מכבי העולמית, חברת הסלולר “פלאפון”, תיאטרון גבעתיים, חברת מיקרוסופט, עמותת JCC ועוד. הכספים יועברו ישירות לקרן המחקר של הארגון האמריקאי ICRF, שמטרתו מימון מחקרי סרטן בישראל תוך מניעת “בריחת מוחות” לחו”ל.

תום לא לבד: נראה כי בשנים האחרונות יותר ויותר אירועי ספורט משולבים בצדקה, והתופעה גלשה מהעולם המערבי לישראל. תחרות רכיבה “אלין” שמטרתה לגייס כספים לבית החולים אלין שבירושלים, מסע התרמה על-ידי רוכבי הארלי דוידסון למען “אילן” – מרכז ספורט לילדים נכים, וכן מסע אופניים ב-2007 עבור אותה עמותה שנקרא “טור דה תרום” ב-2007. רק בחודש אוקטובר האחרון נערך מסע התרמה באופני הרים למען האגודה לסכרת נעורים – ואלו רק מדגם קטן של אירועים מסוג זה, שמצליחים לגייס עשרות אלפי שקלים למען מטרותיהם.

[author ]רוני קלפר[/author]

כתיבת תגובה