לרוץ איתה

יש דברים שלעולם צריכים להישאר חיים…

מאת: marathon israel
בתאריך: 22.01.2020
בלוג
0 תגובות

לסיפור חייה של מירב שואן עוד ועוד אנשים נחשפים בשנים האחרונות, לפני שלוש שנים איבדה מירב את בתה טליה, נערה מרשימה, מלאת אור ויופי שרצתה לטרוף את העולם אך לצער כולם הסרטן הכריע אותה לפני שהספיקה.

אחרי שקמה מהאבדן חיפשה מירב אימה (44) מנהלת חשבונות וכיום גם מאמנת ריצה, משהו שיחייה אותה ויגביר את החשק לפעול ואז עלה בראשה הרגע הזה מפברואר 2017, חודש לפני מותה של טליה כאשר אביה שרון ואחותה שובל התאמנו למרתון תל אביב. לילה לפני המרתון חלה התדרדרות נוספת במצבה של טליה והם נאלצו לוותר על ההשתתפות. טליה, אשר היתה בעלת אינטליגנציה רגשית גבוהה שאלה את אמה מירב “מתי את תרוצי?” ומירב, שמעולם לא רצה ובנוסף לכך הייתה באותו התקופה בעודף של 30 ק”מ בין היתר בשל ההתמודדות שהייתה לה עם טליה לא כל כך הבינה מה טליה רוצה ממנה בזמנו ובזמן הזה, כשחיפשה מה יעזור לה הבינה שהגיע הזמן לשינוי ושהמשפט הזה של טליה נחרט חזק בזיכרון שלה וכך, שלושה חודשים לפני מרתון תל אביב היא החליטה להציב לעצמה כמטרה לרוץ לזכרה של טליה יחד עם שרון בעלה ושובל. היא בנתה תכנית אימונים אינטנסיבית יחד עם מאמן פרטי והייתה ממוקדת מטרה. בסוף היא סיימה את המרוץ בהצלחה רבה עם פחות קילוגרמים ועם טליה שליוותה אותם והתנוססה על חולצותיהם לאורך כל הריצה.

מירב עברה את מרתון ת”א בתחושה שהיא רוצה שהאתגר החדש בחייה יהפך למרכזי יותר ויותר לכן עברה קורס מאמנות ריצה מקצועיות וכיום היא מאמנת קבוצת ריצה ביישוב בו היא מתגוררת- אחוזת ברק ובעפולה. ההחלטה להתמקצע בזה נבעה מתוך הרצון להוביל דרך ולהשפיע על עוד ועוד נשים בדרכה של טליה, חשוב לה שהן יפרצו מחסומים וכמו שהגוף שלה התחזק ברמה הנפשית והפיזית כך חשוב לה גם לחזק אותן, להגדיל מרחקים ולפתוח עוד קבוצות.

מירב רואה בריצה דרך אמיתית להנציח את טליה בדרכה המיוחדת, היא מרגישה שהיא צועדות יחד למסע שבו היא הגיבורה שמובילה אותה וממשיכה לחיות בתוכה. היא מספרת שיש לה נפילות לא פשוטות של געגוע שמגיעות בעיקר בלילות, שבהם יש לה הרצון לישון ולקום בבוקר למציאות טובה יותר שבה נוכחת טליה. זה דורש ממנה המון כוחות אבל החיות שהיתה בטליה גורמת לה להבין שהחיים צריכים להימשך בדרך שהיא הכי היתה רוצה שהם ימשיכו- מלאי עשייה והגשמה. ריצה עבור מירב היא הפסיכולוג החדש, היא מדברת ונושמת את טליה תוך כדי הריצה ומרגישה מפלט להתנתק מהיומיום ולהחיות את טליה בתוכה בדרך הזו.

לאחרונה היא חוותה חוויה מעצימה במרתון טבריה ” חוויה תוססת וצבעונית,מרוץ מאורגן להפליא ואיכותי”. היא רצה בו הפעם כמאמנת עם שתי מתאמנות שלה ומחכה כבר לפעם הבאה ב2021 וחושבת לאתגר את עצמה במרתון שלם. 

לאחרונה היא מוצאת עצמה בהכנות למרוץ האישי שלה, על שמה של טליה שיתקיים ב-15/5/20 בעמק על מרגלות התבור ויקרא “לרוץ איתה” , המרוץ הזה נועד על מנת שיאיר אנשים רבים בדרכה של טליה. הוא יתאים לרצים בכל הרמות, יהיו בו מגוון מקצים ופעילויות מגוונות למשפחה ולכולם.

להרשמה: http://www.taliarun.co.il/

אבל עוד לפני זה, מירב מתכננת לקחת חלק גם במרוץ הרי הגעש ואתגר החרמון יחד עם טליה בלב.

 

כתיבת תגובה