למה אנשים כל כך אוהבים את מרוץ העגור?

יש משהו באוויר הצפון, כל אחד שמגיע מרגיש את זה. אבל מרוץ העגור הוא הרבה מעבר לזה, והשנה הוא הולך לחגוג עד הסוף את האווירה הפסטורלית, השקטה והמיוחדת. קונצ׳רטו לריצה וטבע

מאת: מורן מישל
בתאריך: 25.10.2018
אירועים
0 תגובות


בשנתיים האחרונות מתעצם הטרנד שמשלב בין אהבת הריצה לאהבת הטבע, אבל למרוץ העגור וליזמיו מגיע הקרדיט על היותו הראשון לשים את החיבור הזה על מפת המירוצים בארץ.
מרוץ העגור הוא אמנם קצת עוף מוזר בנוף המרוצים בארץ, בתור מרוץ שנולד כולו מתוך רצון לתרום לשימור הטבע והחיים בסביבת אגמון החולה, ולחבר אותנו, הרצים, אל כל היופי הזה, והאמת היא שפשוט חייבים לאהוב אותו. בשביל מי שעוד לא מכיר, אספנו את כל הסיבות שרצים כל כך אוהבים את מרוץ העגור וחוזרים אליו מדי שנה. אבל נתחיל בציטוט של שמעון פרס ז״ל, שהגיע במיוחד לאגמון החולה כדי להזניק את המרוץ בשנת 2015 – ״רוצו כמו הציפורים, ללא גבולות.״

להרשמה למרוץ העגור 23/11/18 >> 


10 סיבות שבגללן רצים כל כך אוהבים את מרוץ העגור:

1. תוואי המסלול – המסלול שמקיף את אגמון החולה הוא מישורי, שטוח, קל להבנה ונטול מקום לטעות בדרך. הקפה אחת של האגמון למקצה 10 ק״מ ושתי הקפות לחצי המרתון יביאו אתכם בבטחה אל קו הסיום.
2. פסטורלי – פשוט אי אפשר לעמוד בפני היופי שמספק נוף המסלול הגלילי לרצים סביב האגמון. בעונה זו של השנה, עם מאות אלפי ציפורים נודדות, הריצה במרוץ העגור לוקחת את המחשבות מהרגליים אל השמיים.
3. כר פורה לשיאים אישיים – אבל אל תבלבלו את הסטייט אוף מיינד הנינוח עם ריצת חוויה – השילוב של הנוף המרהיב והמתוואי המישורי הופכים את מרוץ העגור למסלול שמביא לשבירת שיאים אישיים כל שנה מחדש.

4. מזג האוויר – בזמן שבמרכז הארץ עוד מקיפים את הפארקים בתחינה לירידה קלה בטמפרטורות, בצפון הארץ כבר מזמן לובשים סוודרים בבוקר. וזה לא שאנחנו מצפים מכם לרוץ בסוודר, אבל כולנו יודעים שעשר מעלות פחות, ישפרו באופן ניכר את חוויית הריצה ואת התוצאה.
5. צפוני זה הכי – מרכז הארץ משופע במרוצים מכל הסוגים, וכמעט לכל רץ ממרכז הארץ יש מרוץ קרוב לבית. מרוץ העגור הוא מרוץ הבית של קבוצות צפוניות רבות, והוא שמח לתת להן במה ולארח רצים מכל הארץ שממלאים את כבישי הצפון גם לאחר המרוץ.

6.בשביל המשפחה – כמרוץ שמחובר לטבע, מרוץ העגור שומר על צוויון משפחתי ומזמין מדי שנה את בני המשפחה ואת ילדי הרצים להשתתף במקצה ילדים, שעוזר לנו לחבר את יקירינו לחדוות הריצה, כי אין כמו לרוץ עם היקרים לכם.

7. הקשר האנושי
– מרוץ העגור מושך אליו מדי שנה קבוצות מירדן ומיריחו, בהן גם רצים וגם חובבי צפרות, ובכל שנה המפגש מרגש עד דמעות כשעל הבמה מתחברים לא רק הדגלים, אלא בעיקר האנשים סביב האהבה המשותפת.

8. מתאים לכולם, כולל כולם – מדי שנה יוצא מקצה צמי״ד, שמאפשר לרצים בעלי צרכים מיוחדים להשתתף במרוץ וליהנות מהחוויה במלוא עוצמתה. גם השנה יוזנק מקצה צמי״ד, שהוא תמיד המרגש ביותר שבמקצים.

להרשמה למרוץ העגור 23/11/18 >> 

9. שששש… – את השקט שיש כאן אף אחד לא יכול לקלקל, ובשילוב עם קולות חדוות הרצים מדובר בקונצרט של ממש. השנה, מרוץ העגור יחגוג את החיבור לטבע ולשקט בקונספט מדליק חדש – בואו לרוץ בלי אוזניות, האזינו לשקט, לרוח ולטבע, ובתחנות לאורך המסלול תוכלו ליהנות גם מאתנחתא של מוסיקה קלאסית שתעצים את האווירה.
10. למען המטרה – מראשית הדרך ועד היום, מרוץ העגור מהווה מנוף תרומה משמעותי לקידום פרוייקט העגורים, שנועד לשמר את אוכלוסיית הציפורים הנודדות ולמנוע נזקים לחקלאות באזור.
בואו לרוץ איתנו ולהתאהב בטבע דרך הרגליים. 

להרשמה למרוץ העגור 23/11/18 >> 


 
 

כתיבת תגובה