ירון בירן רץ המרתון מכישורית

ירון בירן בן 45, מתגורר מזה 6 שנים בכישורית, בית לחיים לבוגרים עם צרכים מיוחדים בתחום הנפשי, התפתחותי ורגשי. בכפר מתגוררים 170 בוגרים…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 31.07.2017
המרתון הראשון שלי
0 תגובות

ירון בירן בן 45,
מתגורר מזה 6 שנים בכישורית, בית לחיים לבוגרים עם צרכים מיוחדים בתחום הנפשי, התפתחותי ורגשי. בכפר מתגוררים 170 בוגרים המשתלבים בעבודות בענפים השונים כל אחד לפי יכולותיו וכישוריו: דיר, חווה אורגנית, חוות סוסים, קונדוטריה, מחלבה, כלביה ויקב כישור שבו ירון עובד. יקב המייצר יינות משובחים מסוגים שונים שזכו בתחרויות יוקרתיות, הגפנים גדלים בשדות כישורית.
התחביבים העיקריים של ירון הם: ריצה למרחקים ארוכים ונגינה על גיטרה.
לתחום הריצה הגיע ירון עקב משבר אישי שחווה, ההבנה שהריצה היא מוצא ליציאה ממשבר הביאה לפגישה בינו לבין המאמנת האישית שרונה שליו מאיר שהחלה לאמן אותו .
חיידק הריצה דבק בירון שהחל להשתתף במירוצים שונים והחל לרוץ 10 ק’מ, בהמשך נפתחה בכישורית קבוצת ריצה של חברים בכפר בניהולה של גלית פיש ירון, האימונים היו מספר פעמים בשבוע והמרחקים החלו לעלות עד לריצת חצי מרתון.

ירון בירן (שני מימין) המשחקים הלאומים 2016


ירון מספר:
ירון בירן רץ המרתון מכישורית

ירון בירן רץ המרתון מכישורית


בשלב הזה חשבתי על ריצת המרתון, רציתי פעם ראשונה לשבור את תקרת הזכוכית שלי בתור אדם עם צרכים מיוחדים, לנצח את המגבלה האישית שלי ולהרגיש שאני אדם רגיל, ההחלטה הסופית לרוץ את המרתון הראשון שלי הייתה לאחר שפגשתי את קובי גטניו, מרתוניסט ואיש ברזל, הקשר הראשוני נוצר דרך הפייסבוק.
בהתייעצות עם גילת המאמנת שלי החלטנו שקובי ילווה אותי באימונים של הריצות הארוכות לקראת המרתון הראשון שלי שנקבע שיהיה בטבריה 2017.
איתי עופר חבר שלי מהכפר הצטרף גם לחלום שלי והוחלט שאיתי ירוץ את המרתון הראשון שלו בת”א 2107 בליווי של קובי .
במהלך השבוע הייתי מתאמן עם הקבוצת ריצה בכישורית ואת הריצות הארוכות בכישורית ומחוץ לכפר רצתי עם קובי ואיתיי, ריצות של 30 ק’מ ומעלה, רוב ההכנות היו בתקופת החורף במזג אויר קר וגשום.
 
היו לי מספר מטרות בריצת המרתון:
1) להוכיח לכל האנשים עם צרכים מיוחדים שאפשר לעשות הכל ולשבור את תקרת הזכוכית שלהם לא רק בספורט אלא בכל תחום שהם טובים בו כמו מוסיקה, תקשורת ועוד.
2) להיכנס לעולם רצי המרתון ולהכיר כמה שיותר אנשים מעולם הריצה ובזה הצלחתי בגדול, היום אני מוכר ומוערך, מופיע על במות ומספר את הסיפור שלי בערבים שמארגן קובי למען גיוס תרומות לעמותת Make A Wish, הכרתי אנשים מעולם הריצה שמלווים אותי במירוצים שונים כמו איריס חנגל ואבי פרידריך.
ירון בירן רץ המרתון מכישורית עם איריס חנגל

ירון בירן עם איריס חנגל


3) להוכיח לעצמי שלמרות שאני “איש מיוחד” אני יכול לעשות דברים שאנשים רגילים רק חולמים עליהם כמו ריצת המרתון, אני נזכר שבתור ילד צחקו ולעגו לי, הייתי לבד בלי חברים ועכשיו שרצתי את המרתון אני מוכיח לכולם שהנה אני ירון בירן: לחם, השקיע,, הזיע והגיע לרגע האמת שבו הוא רץ את ריצת המרתון.
4) לחזק בכל ק’מ של ריצת המרתון את החלש ולחשוב איך להעצים את האנשים עם הצרכים המיוחדים ואת כל אנשי כישורית וחבריי לקבוצת הריצה.

ריצת המרתון הייתה אחת החוויות הכי חזקות שחוויתי, אחרי 4.15 שעות של ריצה במרתון טבריה ומאבק אישי הוכחתי לעצמי שאני יכול לעשות את הבלתי אפשרי.
מאותו מרתון נחשפתי לעולם הריצה ורצי הסיבולת, אני משתתף במירוצים שונים: מירוץ הרי געש, חצי מרתון ירושלים, רצים רבים מגיעים לכישורית כדי לבקר את קבוצת הריצה שלי ונחשפים לעולם האנשים עם צרכים מיוחדים.
 
המטרה הבאה היא לרוץ מרתון בחו”ל עם קובי וחברים ועבורי השמיים הם הגבול.
 
 

כתיבת תגובה