התנ"ך במהירות האור…כמעט \ מאת ספידי שגב

לפני שנה הייתי בין המשתתפים במקצה ה 15 ק”מ של מרתון התנ”ך, שאורגנה על ידי מרתון ישראל. זו היתה חוויה מדהימה ללא…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 28.10.2016
מרתון התנך
0 תגובות

לפני שנה הייתי בין המשתתפים במקצה ה 15 ק”מ של מרתון התנ”ך, שאורגנה על ידי מרתון ישראל. זו היתה חוויה מדהימה ללא ספק. לא בכל יום יוצא למרביתנו לרוץ מעבר לתחום הקו הירוק. מעבר לנוף הבתולי והפראי, גם האירוע היה מאד מושקע ומאורגן למופת.
לכן, גם השנה החלטתי שלא לוותר על השתתפותי אם כי הפעם בחרתי במקצה ה 21 ק”מ, למרות שלדאבוני הייתי פחות מוכן פיזית, בתקופה זו של השנה. לקחתי את ההימור…מה כבר יש לי להפסיד?
למעשה, מקצה של ה 21 ק”מ היה יותר קשה לא רק בגלל תוספת המרחק והגובה מצטבר, אלא גם בגלל עומס החום שהיה יחסית גבוה בזמן הזינוק. לצערי, אני מתפקד פחות טוב בימים חמים.
המקצה החל באריאל והסתיים בשילה הקדומה באותה מסורת של שנה שעברה. המסלול המרהיב שעבר בנוף פראי כלל שיפועים מתונים אך ארוכים מאד. ברור שמי שמגיע למרוץ התנך הולך לעבוד קשה מאד. פארק הירקון זה לא כאן…
ספידי שגב_מרתון התנך_צלם_itamar-grinberg
אחרי תקופה ארוכה שלא התחריתי במרחק כה ארוך היה ברור לי שלא הולך להיות לי קל.
הטקטיקה שלי היתה לעבוד בקצב 85% לכל היותר ולשמור את הכוחות לעליות. כבר מההתחלה הגוף שלי הקרין מעט עייפות, אך קיוויתי שאצליח לשחרר אותו תוך מספר קילומטרים ואז להעלות את הקצב.
לא התפתיתי להצמד למובילים מוטי מזרחי ותומר שחר היה ברור שהם הרבה יותר מהירים. פשוט אפשרתי לגוף לתת את מה שהוא יכול בתקווה לשאוף לפודיום הכללי.
גם בירידות פתחתי צעדים אך דאגתי שלא לפתח מהירות רבה מדיי. מצב שגורם לגוף לבזבז אנרגיה קריטית להמשך התחרות.
המרוץ שלי לא התנהל עם הרבה דרמה, למען האמת וטוב שכך. די מההתחלה התמקמתי במקום החמישי, כשלמעשה המאבק היה דווקא יותר אישי מול החום והעליות.
לעיתים היו לי רגעים של משבר קטן בעליות, כשסיומם לא היה נראה באופק. כנראה שהעודף הקל במשקל נתן את אותותיו. אל דאגה, עד לתחרות הבא זה כבר לא יהיה. הבטחתי לעצמי לחזור למשטר התזונה.
ספידי שגב_בסיום מרתון התנך השניבקילומטרים האחרונים התחלתי להרגיש תשישות ובחרתי שלא לנסות להגביר ואף מעט להוריד את הקצב כל עוד לא היה נראה באופק רץ נוסף. מוטב היה לבסס את מיקומי ולא לסכן אותו ואף לשמור את הכוחות למרוץ הבא שאמור להתקיים בעוד שבוע.
איך לסכם את המרוץ? חוויה בהחלט מוצלחת. האירועים של חברת מרתון ישראל מאד מושקעים ויחודיים בענף התחרויות. ללא ספק זו התחושה שהיתה גם במרתון התנ”ך. ההשקעה נמצאת גם בפרטים “הקטנים” לכאורה, גביעים למנצחים, שפע הכיבוד בסיום האירוע, להקת הנגנים על בימת המנצחים, ארגון ההסעות הלוך ושוב לטובת הרצים ועוד.
ארגון המרוץ היה מאד מקצועי ומופתי. סימון המסלול היה ברור ומדויק, סגירת הכבישים היתה הרמטית, דבר שאפשר לי לבחור בכל עת את הקו הנכון לסיבובים. מדי פעם ניצבו חיילים בצידי הדרכים ודאגו לשלומנו. חלוקת המים נעשתה בצורה מאד מוצלחת לכל אורך המסלול עם בקבוקים, הכי נוח הכי יעיל.
גם ברמה האישית, לא התאכזבתי מהביצועים שלי היום. ידעתי שאני לא בשיא הכושר ובסה”כ הייתי מרוצה מהתוצאה שלי. הרגשתי שמרוץ התנ”ך נתן לי משב רוח רענן בחזרה לשגרה ואין ספק שזו היתה בחירה נכונה ומהנה.
שלכם ספידי.
לכל הכתבות של ספידי שגב
אתונה 2014ספידי שגב_לוגו

ספידי שגב אפלבאום, בן 46, מרעננה, מדריך ריצה מוסמך וינגייט המאמן קבוצות במסגרות שונות החל ממתחילים ועד מרתוניסטים. לספידי שגב ניסיון של 17 שנים בתחרויות ריצה ובעבר רוכב עילית כביש ושטח. כיום בין הרצים הבולטים בקטגורית הגיל שלו ומתמחה בריצות שטח בתנאים קשים. המאמרים של ספידי מופיעים באתר ספורט מובילים כגון ומרתון ישראל ואתרים נוספים.

כתיבת תגובה