העוצמה שבבחירה אורנה אלטמן כהן

  בכל יום הזכרתי לעצמי איפה הייתי לפני שנה ואיפה אני עכשיו. חשתי במלוא העוצמה את התחושה של “To be alive “….

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 09.10.2017
הכירו את
1 תגובות

 
בכל יום הזכרתי לעצמי איפה הייתי לפני שנה ואיפה אני עכשיו. חשתי במלוא העוצמה את התחושה של “To be alive “. הזכיר לי למה בחרתי בחיים!
לפעמים החיים לוקחים אותנו למקומות שאפילו בחלומות ההזויים ביותר שלנו לא חשבנו שנגיע אליהם- כך בדיוק קרה אשתקד. רגע לפני המסכמת לאולטרה 50 ק”מ בתנ”ך תש”ח חוויתי אירוע בריאותי חריג שנבע מפגם גנטי ובעקבותיו עברתי ניתוח מח.
נאלצתי להשבית לחלוטין כל פעילות למשך 3 חודשים. כל רגע בתקופה הזו נראה כמו נצח ובאוויר ריחפה כל הזמן השאלה –”מתי כבר אוכל לחזור לרוץ ?”
הריצה- זו שבזכותה בשנים האחרונות שיניתי את חיי מקצה לקצה נראתה רחוקה כל כך..
בתום 3 חודשים חזרתי לרוץ לאט לאט. החזרה היתה קשה. נראה כי המשפט משירו של אמיר דדון “אור גדול” -“להתחיל הכל מהתחלה כמו לנשום בפעם הראשונה” נכתב ממש עליי…
עם חזרתי, שילבתי הליכה עם ריצה- כשבכל פעם רצתי יותר. הכל בצעדים מדודים שהיו מהולים בחשש כבד אך לוו בהרבה עבודה מנטלית שמטרתה היתה לשוב ולסמוך על הגוף שלי.
תבינו.. בחרתי בחיים! באותה מידה יכולתי לוותר על הכל, להתכסות ברחמים עצמיים ולוותר….אבל החלטתי אחרת. החלטתי להלחם על החיים שלי ועל חזרתי לשיגרה ברוכה.

התמיכה של משפחה וחברים שהקיפו אותי בחיבוק ענק, יחד עם קבוצת הריצה שהקמתי באותה שנה -החזירו לי את הכמיהה לשיגרה הברוכה שנגזלה ממני למספר חודשים ונתנו לי עוגן וכח עצום להמשיך קדימה.
ידעתי שהמשימה הבאה שלי, אחרי שחזרתי לרוץ, היא לשמור על שיגרת אימונים וזאת אוכל להשיג ע”י יעד חדש. ידעתי שזה חייב להיות יעד שירגש אותי. לא “עוד מרתון”. רציתי משהו חוויתי, עוצמתי ומסעיר.
במסגרת קורס מאמני ריצה בכירים בקמפוס שיאים שמעתי על “RUN ICELAND”- מרוץ רב יומי של 5 שלבים. גם עכשיו אני יכולה לחוש את ההתרגשות שאחזה בי כשראיתי את התמונות משנים קודמות. מהר מאוד היה לי ברור שזה חייב להיות היעד הבא !
נרשמתי למירוץ ואיתי נרשם גם מיקי בן זוגי.

אז מה זה בכלל RUN ICELAND ?
המרוץ מאורגן ע”י Runtheworld כחלק מסדרת 13 מירוצים שהם מארגנים בכל העולם ( מכסיקו, אוגנדה, שוויץ, איטליה,ספרד, ארה”ב , איסלנד כמובן ועוד…), האירגון הוא מופתי וצוות המירוץ מקצועי ביותר.

המירוץ באיסלנד נמשך 5 ימים. בכל יום רצים במסלול שונה. כל המסלולים הם מסלולי שטח ועוברים בדרכי עפר מלוכלכות (dirt roads), סינגלים, שדות לבה והרי געש.
מבנה המירוץ:
יום 1- 21.1 ק”מ
יום 2- 18 ק”מ
יום 3- 12 ק”מ
יום 4- 42.2 ק”מ או 21.1 ק”מ
יום 5- 21.1 ק”מ
סה”כ ב-5 ימים – 110 ק”מ או 90 ק”מ, סה”כ טיפוס מצטבר 2000 מטר.
המירוץ הינו מירוץ תחרותי עם 2 מקצים שמתחלקים לפי הבחירה ביום ה-4 , מרתון מלא או חצי מרתון. אנחנו בחרנו בחצי מרתון.
המירוץ מוגבל עד 60 משתתפים והשנה השתתפו כ-30 .

על המירוץ וההכנות..
המירוץ התקיים בספטמבר האחרון בין התאריכים 10-17.9.2017. חלק נכבד מתקופת האימונים שלנו היה בשיא בקיץ הישראלי ששונה מאוד ממזג האוויר שקיבל אותנו באיסלנד. היה קר מאד ורוחות חזקות נשבו..
נפגשנו יומיים לפני תחילת המירוץ להתארגנות, גיבוש בין המשתתפים ויום טיול להכרת ההיסטוריה של איסלנד ואתרי תיירות מרכזיים כמו הגייזרים, מורשת הויקינגים ועוד…
מיקי ואני היינו הישראלים היחידים. שאר המשתתפים הגיעו מברזיל, קנדה, ארה”ב, גרמניה, צרפת, אוסטריה, איטליה ובלגיה. ההכרות עם רצים מכל העולם היא חויה בפני עצמה והתידדנו עם המון רצים ורצות .
חמשת ימי המירוץ היו מאתגרים וחוויתיים, בדיוק כמו שחלמתי..
הקושי המרכזי במירוץ הזה התבטא בתוואי השטח, הטיפוסים החדים, הירידות התלולות, מעברי מים וריצה נגד הרוח (במהלך הימים חווינו רוחות של 20-25 קמ”ש…) ופחות במרחק שיש לגמוע בכל יום ויום.
יחד עם זאת, כל הקושי התגמד  למול הנופים והמראות עוצרי הנשימה לאורך המסלול.  היתה זו חוויה מעצימה, מרגשת, מטלטלת ומסעירה מעבר לכל מה שיכולתי לדמיין. ירדנו בסינגלים, הקפנו הרים, רצנו נגד רוחות עזות וחצינו מעברי מים קפואים..
בכל יום הזכרתי לעצמי איפה הייתי לפני שנה ואיפה אני עכשיו. כל מסלול ריגש כל כך ואיפשר לי לחוש במלוא העוצמה את התחושה של “To be alive “. הזכיר לי למה בחרתי בחיים!

נקודת הסיום של המירוץ מוקמה בסמוך לאחד המפלים הגדולים באיסלנד והגענו אליה לאחר שהשלמנו ריצת חצי מרתון. ריצה במסלול שכלל dirt roads ,ריצה לאורך האוקיינוס בחול ים רך ושוקע ו7 ק”מ אחרונים ריצה לאורך המפל בדרך מלאה באבני לבה חדות שבה הרגשנו כל צעד וצעד.
בהגעה לאזור המפל, המקום היה מלא בתיירים שעמדו והריעו למסיימים והגבירו את ההתרגשות שאחזה בנו במילא..
עד עכשיו אני יכולה לחוש את האושר בחציית קו הסיום . הידיעה שהצלחתי לעמוד באתגר על אף כל הקשיים שבדרך מרגשת ומשמחת אותי!

“אם אתה יכול לחלום על זה- אתה יכול לעשות את זה”. ואני..חלמתי ועשיתי ואף זכיתי במקום ה-2 כללי במקצה החצי מרתון.
גם עכשיו, מספר שבועות לאחר המירוץ,ההתרגשות עדיין בשיאה. מי שלא ייקח סיכונים, לעולם לא ישיג הצלחה !
תבחרו בחיים ותחיו אותם !
קצת על עצמי:
אורנה אלטמן כהן, נושקת לגיל 40, מובילה ומאמנת את קבוצות הריצה של ORNA  אימוני ריצה וכושר, אמא לשחר, יובל ומאור ונשואה למיקי (שותף מלא באהבה לריצה).
תודות:
לחברים ומשפחה שהקיפו אותי באהבה ותמכו בי. תודה לכם!
תודה מקרב לב לאבי דה-פילוסוף , המאמן הכי טוב שיכולתי לבקש לעצמי ושבזכות תוכנית האימונים שבנה עבורי ,סיימתי את המירוץ ללא קושי או עומס חריג על הרגליים .
אז מה אני מתכננת להמשך?
אני עדיין לא הגדרתי יעדים גדולים להמשך ופתוחה לרעיונות מעניינים J
בינתיים אני שמחה לקחת חלק במירוצים הקרובים של מרתון ישראל – חצי מרתון העגור ומרתון טבריה. נתראה שם!
 

תגובות על "העוצמה שבבחירה אורנה אלטמן כהן"

One Comment

כתיבת תגובה