הכירו את איריס חנגל – השתתפה ב 2016 TAM

הכירו את איריס חנגל. איריס חזרה לאחרונה ממרוקו שם השתתפה ב TAM 2016 – מרתון טראנס אטלס – אולטרה מרתון של 6 ימים…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 30.06.2016
World
0 תגובות

הכירו את איריס חנגל.
איריס חזרה לאחרונה ממרוקו שם השתתפה ב TAM 2016 – מרתון טראנס אטלס – אולטרה מרתון של 6 ימים – 297 ק”מ של ריצת שטח קשה, הפרשי גובה עצומים. חוויה גופנית ומנטלית שמשאירה עקבות לתקופה ארוכה.

איריס חנגל אצנית אולטרה מרתון ומטפסת הרים
בת 45 אמא לשלושה, בעלת סוכנות לביטוח המתמחה בספורטאים.

“אימוני הריצה שלי משולבים באימוני כוח וסבולת , אני ממליצה בחום לספורטאים שעיקר פעילות הגופנית שלהם היא ריצה לשלב לפחות שניי אימונים מסוג זה בשבוע”.
“בימים אלו אני עובדת על מיזם חדש עם מאסטרו מעולם ה- S&C (אימוני כוח וסבולת) אשר ישלב אימוני כוח ייחודיים לעוסקים בענף קרי רצים, טריאתלטים ואיירומן”.

“אחרי שרצתי מספר מרתונים בארץ ובחו”ל קבלתי החלטה לשלב את הריצה עם אקסטרים.
במאי 2014 השתתפתי במרתון האוורסט ובפברואר 2015 רצתי מרתון ב”מושי” למרגלות הקלימנג’ארו באפריקה וכבר למחרת התחלתי לטפס על ההר הנושק לגובה 5,895 מ’.
חווית ה TAM ‘טראנס אטלס מרתון’ במרוקו 2016 נצרבה בי חזק בהיותי בהרי האטלס ברוחות שמימיים ורדומים, ביופי חרישי אשר מתגנב רק אל תוך הנפשות הערות ביותר, חוויה אשר כרוכה במאמץ פיזי רב וברצון לעוצמה”.
TAM - IRIS HENGEL
 
איריס מספרת בפוסט שפירסמה:
“קצת קשה להביא את החוויה, הרגשות, האווירה בכמה מילים… על כן יש כאן סרטון של היום השישי לאחר 256 ק”מ נותר את היום האחרון 40 ק”מ בגובה של 3200 מטר עם עליות של 3000 מטר בשטח קשה מנשוא סלעים,דרדרות,רוחות של 100 קמ”ש ולקינוח רגל שהסתובבה וכאב חד ובלתי פוסק.
לאחר עליה של 1287 מטר שהתפרסו על 7 ק”מ עדיין נצמדתי לשני ההולנדים אך לאחר ירידה של 1047 מטר על פני 6.3 ק”מ על רכס עם רוחות עזות נאלצתי להפרד מהפרטנרים שלי כי הכאב התעמק ואף גבר בשל השיפוע החד.
אני לבד מתמודדת עם הרכס והכאב, לאחר ירידה הגעתי לרכב עם הצוות הרפואי שחבשו לי את הרגל והציעו לי לסיים את המרוץ ברכב, ואני מאידך עניתי הלווו כאילו מה?? נראה לכם 7 ק”מ לפני קו הסיום אני אפרוש?????
לשמחתי פגשתי את יוסוף המרוקאי שגם נפצע והוא התכוון לפרוש בקשתי ממנו לסיים יחד ושייקח כמה זמן שצריך .
הסרטון הוא מטיפוס של 415 מטר של 2.3 ק”מ הקושי והתמודדות מתועדים בסרטון שיוסוף צלם ללא ידעתי”. 
“לצאת למסע שכזה הוא בחירה יתרה מכך הוא זכות בשל הקושי הפיזי והמנטלי “דברים רבים ערכם בעיניו של החי רב מערך החיים עצמם; ואולם עצם קביעת ערכם של היא דברו של -הרצון לעוצמה!”
יצר החיים נועד להכיל גם את הדחף לא לקפוא על השמרים כי אם להתגבר על מצב קיים ולהגיע מעבר לו, אל גבהים גבוהים יותר ואל מעמקים עמוקים יותר.”
איריס-חנגל---הרי-האטלס--TAM-

בוידאו: איריס ושני ההולנדים צולחים את קו הסיום.

למסע יצאו קבוצה של משתתפים מישראל עם מסעות דניאל למרוקו שארגן את הלינה ואת כל הפרטים הקטנים.
מסעות דניאל למרוקו - איריס חנגלדניאל: “תחרות כמו הטרנס אטלס מרתון אינה של שישה ימים אלא של שישה חודשים של אימונים, חוויות, הכנה פיזית ומנטאלית. אימונים בחרמון, אימונים ברמת הגולן, ריצות בהרי יהודה ובהרי ירושלים ובחדר ההיפוקסי שמדמה חוסר חמצן במכון וינגייט. גם עם חציית קו הסיום האחרון, אחרי 300 קילומטר הטיול שלנו לא נגמר ואוהלים הפכו למלונות בוטיק שכאילו יצאו מז’ורנלים של אדריכלות וארוחות גורמה על שפת בריכות טורקיז לאור נרות. פינוק אמיתי. כל אלה תובלו בנופי הנסיך הקטן בדיונות הסהרה ובמסע שופינג מפואר בחנויות שנראו כאילו יצאו מסיפור של עלי בבא, חנויות עמוסות בדברים כל כך יפים שבא לקנות את כולם. בין לבין, נסיעות ארוכות של מוזיקה וריקודים, שגעת של חפלה מרוקאית ושמחה גדולה”.
עוד תמונות מהמסע אפשר לראות ב: מסעות דניאל למרוקו – טרנס אטלס מרתון
 

איריס-חנגל---הרי-האטלס---מסעות-דניאל

לימור ביגון‎‏ שותפה של איריס למסע מסכמת במילותיה את החוויה:

“טרנס אטלס אולטרה מרתון מרוקו
נתונים יבשים (חוץ מדם, יזע ודמעות): מרוץ ב6 שלבים, קאט אופים לא פשוטים באמצע היום ובסיום. 300 ק״מ, 15,000 טיפוס מצטבר, 14,000 ירידות תלולות, טכניות ודרדרות.
אוויר דליל ויבש בגובה של עד 3800, רוח של 110 קמ״ש כזו שמאיימת להפיל לתהום.
הנופים עוצרי נשימה , הרים והרים גבוהים יותר, קרחונים, נהרות, שלגים, כפרים נידחים שנגלים אחרי שעות של לבד, מפגשים מנחמים עם תושבי המקום הפשוטים והלבביים ,עוני ואושר ,ילדים יפים, הרי האטלס, שדות ירוקים, מפלים ונהרות, מאבקים, לוגיסטיקה מורכבת שינה בתנאים ״אחרים״ בשק״ש עם המון שותפים, מקלחות קרות עם זרם רותח מבהיל לעיתים , לפעמים מקלחת בדלי.
המון דמעות של קושי ושל אושר עילאי, הרגשת ניצחון והתחזקות.
ללא ספק המסע הקיצוני ביופיו והמאתגר ביותר שחוותי”.
להמשך קריאה של הפוסט: טרנס אטלס אולטרה מרתון מרוקו.
מסעות-דניאל-למרוקו
שאלנו את  איריס: מה הדבר הבא בו תיקח חלק?
איריס חנגל - מרתון מדברי אילת
“האהבה שלי היא לריצות שטח, בנובמבר 2015 השתתפתי במרתון המדברי באילת, ריצת שטח מאתגרת ומהנה עם נופי מדבר משכרים, כך שגם בארץ ניתן לעשות מרתון אקסטרימי במקום מדהים. המרתון המדברי באילת אומנם מרוץ של יום אחד ברובו על שביל כורכר נוח, אך הוא אימון מעולה למתאמנים ל TAM. אין לי ספק שהשנה כאשר אשתתף במרתון המדברי נופי המדבר יזכירו לי את מרוקו בצבעים ובמשב הרוח המלטפת, אני מחכה להנאה רצופה”.
לסיפור המסלול המלא מרתון מדברי אילת.
 
600-מרתון-מדברי

You can run an extreme marathon in Israel in amazing place in the Eilat desert. Although the Eilat desert marathon is a race of the day, mostly on convenient gravel path, but it is excellent training for TAM.

Iris Hengel

כתיבת תגובה