האתלטים יצאו מחוזקים מביקור פצועי צה"ל

האתלטים יצאו מחוזקים מביקור פצועי צה”ל שמונה אתלטים, יחד עם נציגי אתלטיקה נוספים, ביקרו היום את פצועי צה”ל המאושפזים בבית החולים סורוקה…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 24.07.2014
אתלטיקה
0 תגובות

האתלטים יצאו מחוזקים מביקור פצועי צה”ל

שמונה אתלטים, יחד עם נציגי אתלטיקה נוספים, ביקרו היום את פצועי צה”ל המאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר-שבע. מיננקו: “ביקור כזה מכניס אותך לפרופורציות ונותן הרבה כוח להמשך”!

מאת: אורן בוקשטיין

 האתלטים חנה קנייזבה-מיננקו, מעין שחף, דמיטרי קרויטר, יוחאי הלוי, אנסטסיה מוצ’קייב, יוליה פושקריוב, חי כהן ומאור סגד ביקרו היום (רביעי) את פצועי צה”ל המאושפזים בבית החולים סורוקה בבאר-שבע. לאתלטים הצטרפו גם אריק קוקס, חבר ההנהלה הוותיק ורוגל נחום, המנהל המקצועי של איגוד האתלטיקה. האתלטים שהתעניינו ראשית בשלומם של החיילים, גילו סקרנות רבה ושאלו למהות הפציעה וכיצד קרתה? החיילים התעניינו לגבי מקצועו של כל אחד מהאתלטים, הישגיו, התאריכים בהם תתקיים אליפות אירופה. חלק מהחיילים הבטיחו כי ינסו לצפות באתלטים במהלך האליפות בכל עת שרק יוכלו. “הם מקסימים!”, אמרה קנייזבה-מיננקו שעיניה לא הפסיקו לדמוע מרוב התרגשות למפגש עם החיילים. “אני לא מצליחה להבין למה הם אומרים לי תודה כשאני או אנחנו הם אלו שצריכים להודות להם, על מה שהם עושים, על אומץ הלב שהם מגלים על מנת ש לא נמשיך לסבול מירי הרקטות. אזעקות הינן מציאות ששום אדם לא צריך לסבול בחייו. לראות את החיילים הללו ולדעת בפני מה עמד כל חייל כזה, מכניס אותך לפרופורציות ונותן הרבה כוח להמשך. אין לי ספק שבמהלך אליפות אירופה כשאייצג את המדינה, אחשוב על החיילים שפגשתי היום ועל אלו שלא פגשתי ואני מקווה שתהיה לי הזכות לפגוש אותם בנסיבות משמחות, כשיבואו לראות אותי בתחרויות”. קנייזבה-מיננקו העניקה מעטפה עם הקדשה אישית שהכינה בעצמה לכל חייל.

האתלטים שההתרגשות ניכרה על פניהם ועל עיניהם במהלך הביקור כולו, העניקו לחיילים ולמשפחותיהם מתנות וחולצות של נבחרת ישראל באתלטיקה. משפחות החיילים הפצועים חיבקו כל אתלט ואתלטית. “זוהי תחושת שייכות ואיחוד לאומיים”, תיאר קרויטר את תחושתו והמשיך: “ניתנה לי זכות גדולה מאוד היום באפשרות לדבר עם החיילים האלו. מצחיק אותי שהם הודו לי על שטרחתי ובאתי, בזמן שאני הודיתי להם על הדבר האמיתי, על כך שבזכותם ובזכות חבריהם ומפקדיהם אנחנו נוכל לחיות בצורה שגרתית ושקטה”. יוחאי הלוי הוסיף: “אני יוצא מביקור כזה מחוזק מאוד, עם הפנים קדימה, תוך הבנה שכל דבר בחיים צריך לעמוד בפרופורציות הנכונות”.

כתיבת תגובה