בוץ טוב – הכל טוב

חובבי ריצה מזהים את הדבר הגדול הבא. ולא, זה לא עוד מרתון אלא חוויית אקסטרים שדורשת שילוב של כושר גופני מעולה עם…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 12.02.2017
ארועים שהיו
0 תגובות

The_Mud_day_24.3.17חובבי ריצה מזהים את הדבר הגדול הבא.
ולא, זה לא עוד מרתון אלא חוויית אקסטרים שדורשת שילוב של כושר גופני מעולה עם עבודת צוות מתואמת. קוראים לדבר הזה מאד דיי, ואלוהים ברא אותו בצרפת. עכשיו הוא עולה לארץ.
 קשה יש רק בלחם? אז זהו שלא. מסתבר שגם בבוץ.
למסקנה הזאת הגיעו מאות אנשים שקפצו ביום שישי האחרון לנמל תל אביב כדי לפענח את סוד הקסם של המאד דיי. “גלגל הכוח”, שמסמל יותר מכל את שיאו של מסלול מכשולי ה”מאד דיי” הוצב בנמל ומיגנט אליו אנשים חזקים בגוף ובנפש. בקבוצות או בזוגות הם ניסו להתקדם בו משלב לשלב בעזרת הידיים בלבד ולהשלים סיבוב שלם סביב הציר מבלי לצנוח מטה. המרחק בין שלב לשלב הוא 60 סנטימטרים.

Photo: Tomer Feder

Photo: Tomer Feder


זוהי משימה שכאילו נלקחה מטירונות של חיל הרגלים האמריקאי, אבל עם כל הקושי שכרוך בה היא הייתה זו רק הכנה קטנה, או אם תרצו “טעימה על קצה המזלג”, של  מסלול המכשולים המפורסם בעולם.
ה”מאד דיי” הוא אירוע אקסטרים מיוחד במינו המעמיד למבחן את הנפש, הרוח ואת הגוף. מדובר באתגר המתפרש על פני מסלול 13 קילומטר עם 22 מכשולים המבוססים על מסלולי כושר קרבי. מאד דיי נחשב ללהיט בצרפת, ספרד, בלגיה ושווייץ. בשנת 2016 יותר מ-150 אלף איש עברו את החוויה ובשנת 2017 מתוכננים להשתתף בה כ-200 אלף איש, חלק מהם בישראל. באירוע הכי גדול נערך בפריז, שם משתתפים 25 אלף איש בשלושה ימים של פסטיבל אמיתי. הסלוגן של האירוע  משקף את רוח הקרב והנחישות שבה לוקחים אותו:
In mud we trust
המאד דיי מושך אליו רצים חובבים ומקצוענים, שמעוניינים לאתגר את הגוף ואת הנפש במשימות שדורשות כוח, סיבולת ורוח צוות. גם בישראל, רוב המתנסים שהגיעו היום הם רצים מיומנים, שמחפשים לגוון את שגרת הריצה במשהו קצת אחר, או כמו שהם אומרים: “עזוב אותך מרתונים ושטויות, בוא למרוץ מכשולים”.
ליד קיר הטיפוס, שהתנשא לגובה שני מטרים וארבעים סנטימטרים פגשנו את הדס קליין, שהגיע לכאן עם חברתה עינת. “זאת חוויה טראומטית!”, מתלוצצת עינת. “הדס רצה – ואני מתעלפת”.

Photo: Tomer Feder


איך היה קיר הטיפוס?
“נאמר זאת כך: לפחות את הדרך למטה עשינו לבד. בדרך למעלה קיבלנו קצת עזרה לוגיסטית מהמדריך”.
הדס מתכוננת לרוץ את מרתון תל אביב במלואו. עינת לא, אבל היא נשואה למרתוניסט. “אין סיכוי שנוכל לעשות את המאד דיי לבד”, הן אומרות. “נגיע עם גברים כתיגבור. זה הולך להיות ממש כיף ומאתגר. אנחנו רק מקוות שלא נבלה יותר זמן בבוץ מאשר מחוץ לו”.
“תרשום שלושה דברים”, הכתיבו לי גלעד בייזר ואסף הינמן, נערים בני 16 מהרצליה, שבאו להתנסות בחוויית האקסטרים.
רושם.
“זה כיף! זה מאתגר! זה נותן תחושה של סיפוק!”.
מה הטיפ שלכם?
“להגיע עם אנרגיות טובות, לא לחשוב כל הזמן כמה קשה לי ולא להתקע על הקושי שהיה במכשול הקודם. להתפקס קדמה ולדהור בנחישות לתחנה הבאה”.
המתנסים חוו רק קמצוץ מהאתגר האמיתי: מי שצנח מקיר הטיפוס, קרס מגלגל הכוח או נפל מגבו של בן הזוג שנשא אותו כשק קמח – לא מצא את עצמו מתבוסס בשלולית בוץ טובענית, כמו זו שמכינים לנו בדבר האמיתי: המאד דיי הרשמי יתקיים ב-24.3 בפארק הירקון.
שיאן העולם הצליח לסובב את “גלגל הכוח” סביב צירו 17 פעמים. “אנחנו, בישראל ננסה לשבור את השיא הזה!”, מבטיח דרור לוי, היזם שמביא את ה “מאד דיי” לארץ. הוא התוודע לאירוע הספורטיבי כשעבד כאיש ביטחון של אל על בפריז, השתתף והתאהב.
סרג’ בייבקוב (28) וטניה מלכוב (24), בני זוג בעלי חזות אתלטית, עברו בהתלהבות את טבילת האש. “אנחנו מתכוננים למרתון תל אביב”, סיפר סרג’, “ועל הדרך מאתגרים את עצמנו בפעילויות פיזיות אחרות. טניה באה קצת חולה היום, אז אני סחבתי אותה על הגב”.
מה  קוסם לכם בלהתבוסס בבוץ?
“האמת שהיא אוהבת בוץ יותר ממני. אני יותר סטרילי. אנחנו נגיע ל”מאד דיי” כדי לתת מעצמנו את המקסימום. המטרה שלנו היא לאתגר את עצמנו ולבדוק מה הגבולות שלנו כצוות וכזוג. הכי כיף זה לעשות את האתגר ביחד!”.
להרשמה:  The Mud Day
מאת: צחי כהן

Photo: Tomer Feder


 
 

כתיבת תגובה