ארוכה הפוכה בדרך לטבריה

הדרך לטבריה רצופה ארוכות, שונות ומגוונות.  על פי רוב, אני בונה לעצמי בראש את המסלול, מדמיינת מאיפה אני מתחילה לרוץ, באיזו שעה,…

מאת: ChenS
בתאריך: 19.11.2019
בלוג בנושא על חלומות ובעיקר על ריצה
0 תגובות

הדרך לטבריה רצופה ארוכות, שונות ומגוונות. 

על פי רוב, אני בונה לעצמי בראש את המסלול, מדמיינת מאיפה אני מתחילה לרוץ, באיזו שעה, איפה אני מסתובבת. מכירה את הברזיות שפזורות לאורכו של המסלול. אני זקוקה מאוד לגיוון, אחרת המח שלי “נשרף”. פעם, פעמיים, שלוש ואני מרגישה שאם לא אגוון פשוט אתחרפן. בארוכה האחרונה שלי למשל החלטתי שאני עושה הפוך מבדרך כלל. מתחילה מהנמל אלא שהפעם במקום לרוץ דרומה לכיוון יפו, אני רצה צפונה לכיוון חוף מנדרין. קצת אויר לנשימה, להחליף נוף אני אומרת לעצמי. גם לראות את אותם הבניינים באור אחר זה כבר איזה סוג של גיוון. אותם פרצופים אני פוגשת כמעט כל ארוכה וגם באותו מקום,כמעט. מנופפים זה לזה מחווה של רצים ..  אחוות רצים קוראים לה. 

הכאב של הארוכות הוא כאב מיוחד, כאב שרירים כזה, שמחלחל לאיטו, בטוח בעצמו. 

אני מקפידה לעצור ליד ברזיות מים, לשתות, סופרת את הלגימות שלי כעצת המאמן.. בכדי לוודא שאני שותה מספיק. גלים אני מקפידה לקחת גם כן כל 40 דקות ולפי הצורך. 

אין על המתיקות המוגזמת הזו, הדביקה הזו של הג’לים, מתיקות ייחודית לריצות ארוכות מעל 20 קמ.. 

אני מקפידה על התדלוק עם הג’לים פחות או יותר בזמן, רק לא להגיע לאפיסת כוחות שממנה כבר קשה להתאושש. התחושה לפעמים היא שעוד ג’ל אחד ואני מקיאה את נשמתי. צרבת. אבל אין ברירה, הדרך לטבריה היא לא קלה, אני אומרת לעצמי, והיא גם מתוקה, מתוקה עד כדי בחילה 😝

אחת מנקודות המפנה המשמעותיות בארוכות שלי היא נקודת האמצע. לכל ארוכה יש התחלה, אמצע , קרוב לסוף וסוף. ולכל מיקטע כזה נילוות מחשבות ודיאלוג כזה או אחר. 

האמצע של הארוכה היא נקודת מפתח, ממנה אני יודעת שכל צעד מביא אותי יותר קרוב אל הסוף. 

אני רצה, מקפידה על הנשימה, מדברת עם עצמי תוך כדי, מאכילה את עצמי “לוקשים”, תנסי להתנתק, את לא מרגישה כלום, זה לא כאב שלך… את רצה רק עם הראש. 

עוד ארוכה מגיעה לסיומה. הרגליים כאילו מאובנות ממאמץ, מכאב שרירים. אין על התחושה הזו שעשיתי, שביצעתי, שסיימתי. 

שואפת אוויר מלוא הריאות. נהנית מהתחושה של עשיתי את זה, כשאפשר להנות ממנה… ועל פי רוב אפשר, הרי אין באמת דבר כזה אימון גרוע. אימון רע הוא רק כזה שמראש לא יצאת אליו. 

כל צעד קטן בדרך הוא עוד ניצחון קטן ברשימה שלי. 

 

כתיבת תגובה