"אם לא תוותרו לעצמכם אף פעם, לעולם לא תוכלו להיכשל"

הרץ הבריטי, דרק רדמונד, הגיע למשחקים האולימפיים בברצלונה 92 בכושר נהדר כשסיכוייו לזכות במקצה חצי הגמר של ריצת 400 מטרים בהחלט לא…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 11.03.2013
Sports
0 תגובות

הרץ הבריטי, דרק רדמונד, הגיע למשחקים האולימפיים בברצלונה 92 בכושר נהדר כשסיכוייו לזכות במקצה חצי הגמר של ריצת 400 מטרים בהחלט לא היו מפתיעים אף את הפרשן הפסימי ביותר. במקום ניצחון קליל, רדמונד סיפק לצופים באצטדיון ולקהל בבית את אחד הרגעים המרגשים ביותר בתולדות המשחקים האולימפיים.

רדמונד במסלול מספר חמש, יריית הפתיחה נשמעה והמרוץ יצא לדרכו. 15 שניות ו-150 מטרים חלפו, רדמונד האט את קצב הריצה ולפתע התמוטט על המסלול בעקבות קריעת גיד. כשהכול נראה אבוד ורדמונד שרוי תחת כאבים פיזיים ומשבר מנטלי קשה אל מול אצטדיון משולהב של 65,000 צופים, הוא החליט לקום על רגליו ולהמשיך בצליעה על מנת לסיים את המרוץ. מן הצד הגיח איש נסער, הודף בדרכו סדרנים ואנשי ביטחון, הוא הגיע אל רדמונד וחיבק אותו, יחד הם המשיכו להתקדם על המסלול עד סופו.

האיש הזה היה אביו של רדמונד, הוא לא דחק בבנו לרדת לקבל טיפול אלא תמך בו בדרכו לסיים את הריצה באופן ספורטיבי. בסופו של עניין, הוועד האולימפי פסל את התוצאה של רדמונד בגלל שנעזר באביו, אך אין זה עניין של תוצאה ספורטיבית לגיטימית, אלא רגע המספק לנו, אוהדי הספורט, רגעי השראה נהדרים שלא נוכל לשכוח.

 [author ]מערכת מרתון ישראל[/author]

כתיבת תגובה