"אם אצליח להחלים, אביא מדליה מריו"

דימיטרי קרויטר נאבק בפציעה המגבילה את התקדמותו. מנסים למצוא את הרופאים הכי מתאימים. הוא לא שכח לקפוץ, רק שאחד השרירים פגוע ומגביל….

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 29.01.2014
אתלטיקה
0 תגובות

דימיטרי קרויטר נאבק בפציעה המגבילה את התקדמותו. מנסים למצוא את הרופאים הכי מתאימים. הוא לא שכח לקפוץ, רק שאחד השרירים פגוע ומגביל. אם הבעיה תפתר, יהיה לנו כוכב מחדש.

  • מאת: אבינעם פורת /  צילום: טיבור יגר

לפני 4 שנים, דמיטירי (דימה) קרויטר, היה תקוות האתלטיקה הישראלית. מעולם לא זכה אתלט ישראלי במדלית זהב באליפות העולם לקדטים, אף פעם לא ניצב ישראלי על הפודיום מספר 1 באולימפיאדת הקדטים. הילד שהגיע אם אמו המהגרת מרוסיה, התגלה באימון אצל המאמן אנטולי שפרן, ומאז השתנו חייו.

במשך מספר שנים הוא היה סלב אמיתי, אבל ההתקדמות פסקה מלהגיע. זכה או לא זכה באליפות ישראל כתוצאה ממאבקים עם ניקי פאלי, אבל לא הרקיע לרמה הבינלאומית. ויש לו את זה.

ההישג הטוב ביותר שלו, 2.28, שהיקנה לו השתתתפות באליפות העולם בקוריאה, הושג בחורף. אכן, תוצאה נאה ומבטיחה, אבל אחר-כך לא התקרב אליו ונשאר על ה-2.15-2.20. יפה במושגים ישראלים, פחות משמעותי ברמה הבינלאומית. ואל תשכחו, בגיל 17 הוא היה מספר 1 בעולם.

אז מה עוצר את דימה קרויטר הכשרוני?

תפסנו אותו לשיחה בימים האחרונים. כמו ניקי פאלי שסומן כהבטחת ענק, גם דימה סובל מפגיעה. בשריר התאומים. “מאז אותה פגיעה באולימפיאדת הקדטים, אני לא מצליח לחזור לעצמי”, אמר.

מה לא ניסה. שורת בדיקות אצל גדולי הרופאים. בשנה שעברה נבדק במוסקבה. ונאדה.

אין ספק, הגמישות והכשרון לא התנדפו ממנו. הוא נשאר אותו דימה קרויטר שעובד קשה באימונים, חדור מוטיבציה עצומה לפלס את דרכו בחזרה לצמרת – אבל זה לא הולך. הפציעה.

“אם מישהו מצליח לפתור לי את הבעיה ולגרום לך לקפוץ חופשי, אני מבטיח להביא מדליה מאולימפיאדת ריו”, הוא הפציץ.

נשמע מופרך. לא אצל דימה.

“קח לדוגמה את הקופץ האוקראיני בוגדן בונדרנקו. במשך 4 שנים סבל מפציעה ולא נמצא בתמונה. עד השנה שעברה, שיאו האישי עמד על 2.31. ופתאום 2.41, פעמיים בעונה שעברה. הכי קרוב לשיא העולם האגדי של חאווייר סוטומאיור מקובה, 2.45. אפילו ניסה להתמודד עם 2.46, שיא עולם חדש,  אבל זה היה כבר מתחת לכוחו.

“צריך להבין”, אומר קרויטר בן ה-21, המשרת כחייל, שקפיצות הן מקצוע המועד לפציעות. הרבה קופצים לגובה סבלו מהן. גם אני, רק שאותי זה תפס באמצע העליה למעלה. בקשר לבונדרנקו, חוץ מההחלמה מהפציעה, הוא כנראה תתפס את התנועה הנכונה שגורמת לו להשיג תוצאות”.

אבל למה אנחנו מדברים על בונדרנקו. יש לו לנו יהלום ביד, רק שצריכים למצוא את דרך ההחלמה שלו. דימה קרויטר.

בינתיים הוא מוותר בגלל החיפוש אחרי הנוסחה. יתרכז בעונה הקיץ. רק שיהיה בריא. ואחר-כך יביא את התוצאות.

כתיבת תגובה