איך הופכים 42 ק"מ במרתון טבריה ל 7,500 ש"ח?

לאחר כמה מירוצי שליחים וחצאי מרתונים, החליט יאיר הורוויץ , אב לארבעה ילדים ועובד הייטק ממזכרת בתיה שהגיע הזמן לעשות את הדבר…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 07.01.2015
בדף הבית
0 תגובות

לאחר כמה מירוצי שליחים וחצאי מרתונים, החליט יאיר הורוויץ , אב לארבעה ילדים ועובד הייטק ממזכרת בתיה שהגיע הזמן לעשות את הדבר האמיתי ובשישי הקרוב הוא ירוץ במרתון טבריה.

אבל יאיר החליט לכבוד המרתון הראשון שלו לאתגר את עצמו פעמיים – גם להשלים את ריצת ה -42.2 ק”מ – וגם לגייס 5,000 ₪ למען המאבק בסרטן. את הגיוס הוא מתכוון להשלים עד יום המרוץ עצמו, כחלק מקמפיין ביחד – רצים למען המאבק בסרטן, שמובילה האגודה למלחמה בסרטן זו השנה השנייה.

“יאיר אם זה באמת אתה, תתקשר אלי”

השיטה היא די פשוטה, רצים שמעוניינים להצטרף לנבחרת האגודה למלחמה בסרטן, מקימים עמוד התרמה אישי הכולל יעד תרומות (כמה הם חושבים שהם יוכלו להתרים), תמונה  או סרטון ופנייה אישית, ושולחים לכל החברים, המכרים ובני המשפחה. הם מצדם מקבלים את הקישור ויכולים לתרום דרך עמוד ההתרמה של יאיר באמצעות האשראי באופן פשוט ומאובטח. בעוד אשתקד האפשרות הייתה פתוחה רק עבור רצים במרתון ירושלים, השנה הקמפיין הורחב ולראשונה גם רצים במסלולים השונים במרתון תל אביב ובמרתון טבריה יכולים להשתתף. אף בחצי מרתון עמק המעיינות שהתקיים ביום שישי שעבר השתתפו כ-20 רצים שהתרימו יחד מעל 20 אלף שקלים.

יאיר, שגייס למעלה מ-4,000 ₪ יותר מחודש לפני המרוץ מספר שסוד ההצלחה הוא הניג’וס. “אנשים רוצים לתרום, פשוט צריך להזכיר להם יותר מפעם אחת, אחרת הם שוכחים” הוא מסביר. המאמצים שלו להפצת הקמפיין כללו פעולות דיגיטליות אבל לא רק, יאיר, שאיננו פעיל בפייסבוק סיפר שהוא שלח אימיילים, הודעות בואטסאפ, בלינקדאין, אבל גם עצר אנשים בעבודה ובבית הכנסת והזכיר להם את המטרה החשובה. מעבר לפרגון ולתמיכה שקבל מספר יאיר שעצם משלוח העמוד, חושף אותו לכמות הסיפורים של אנשים שלאחר שרואים את הקמפיין שלו, חולקים איתו סיפורים על קרובים וחברים שנפגעו מן המחלה. אחד הקוריוזים של הקמפיין היה כשחבר שלח לו מייל תגובה למייל שלו “יאיר אם זה באמת אתה, תתקשר אלי” החבר, שאיננו מכיר את סגנון גיוס התרומות, היה מעוניין לתרום אך חשש ממהימנות המייל, לאחר שצלצל אליו יאיר והרגיע אותו שזה אכן הוא – תרם החבר סכום מכובד בעמוד ההתרמה של יאיר.

“הכי עזר לי עם אשתי”

בעוד החיזוקים מכל עבר מגיעים ממכרים, חברים ומקולגות, יאיר מספר שההתרמה סייעה לו גם במישור האישי-משפחתי. זה ידוע שאימונים למרתון גובים זמן יקר, ומצריכים מבני הזוג להתגמש ולסייע, ולכן הופתע יאיר כששמע מאשתו “קדימה, צא לרוץ, אחרי שניג’סת לכל העולם לתרום – אתה חייב לרוץ במרתון הזה”.

לינק לעמוד ההתרמה של יאיר

כתיבת תגובה