בסיום שוכחים שהיה קשה

אייל יריב רץ את חצי מרתון התנ״ך בשנת 2016, גילה בו אתגר עצום והחליט להביא את החבר׳ה להתמודד עם האתגר האמיתי בשנה שלאחר מכן. תיאור חוויית מרתון התנ״ך 2107 בהומור האופייני לרצים שבאמת נהנים מהקושי

מאת: orian levy
בתאריך: 06.07.2018
אירועים
0 תגובות

לפני שנתיים השתתפתי בחצי מרתון התנ”ך שהתחיל מאריאל והסתיים בשילה.
ההתחלה שלו בעלייה מתונה עד ליציאה מאריאל, שם מתחילה ירידה מטורפת ולאחריה ריצה מישורית בכפרים עד שמגיעה עלייה (השמיימה) עד לשילה הקדומה, עליה אין סופית שמוציאה לך את החשק לחיות אבל לקראת סופה כבר אפשר לשמוע את הרעש הגדול של הסיום דבר שמוסיף לך הרבה טעם לחיים.
בסיום אתה לא יודע אם אתה מאושר שנשארת בחיים או פשוט שסיימת את הריצה. הבדיחה היפה הייתה שבסיום המתין עופר פדן עם החיוך הנצחי שלו והדבר הראשון שיצא לי מהפה (במפתיע לא קללה) היה ״נתראה בשנה הבאה במרתון המלא״, וכך היה.
בשנה שעברה התכנסנו שבעה חברים טובים בראש העין בשעות המוקדמות של הבוקר או המאוחרות של הלילה, חברים שהצלחתי לשכנע אותם שהמרתון הזה יזכר להם כמרתון הכי כייפי שיעשו בחייהם ובזינוק יצאנו לדרך.

בהתחלה רצים על כביש 5 עד לפניה ימינה לכיוון אריאל ומיד אחרי שנפרדנו מרצי החצי (בשנה שעברה החצי התחיל בראש העין והסתיים באריאל) התחיל באמת המרתון. מדובר שוב בריצה באזורים שאם לא הייתי משתתף במרתון הזה לעולם לא הייתי מגיע אליהם, ריצה בשטחים מדהימים ובכפרים, הנופים הפראיים זה משהו שלא זוכים לראות אלא רק אם אתה משתתף באירוע כזה.
שני דברים נחמדים שהיו במרתון – ילדים פלסטיניים שעמדו בצידי הדרך ועודדו אותנו ומצד שני מתנחלים שעמדו גם הם בדרך והציבו תחנות מים ועידוד לרצי המרתון. שני הניגודים האלה פשוט נתנו תיקווה שאולי אי פעם נמצא דרך לשלום בתוך המדינה הזאת. כמובן שהחברים שלי לא ידעו מה מצפה להם בדרך וכמובן שלא הבינו עד כמה העלייה האין סופית תפנק אותם לקראת הסיום, במיוחד גם שהיא מגיעה אחרי ירידה מטורפת שמסתירה את העליה שבאה מייד אחריה ושוב בסיום החגיגה שממתינה לרצי המרתון עם שפע האוכל, המוזיקה, השתייה וכמובן המגן שעשוי מחרס שמכתיר אותך כ״איש בנימין״ שגורמים לאושר עילאי, כך שגם הפעם מיד כשאתה מסיים מותש ורצוץ אתה פוגש את עופר בסיום והשטות הראשונה שיוצאת לך מהפה “נתראה בשנה הבאה” 🙂

אז זה ׳בקצרה׳ שתי השורות שלי על מרתון התנ”ך: לרוץ באזור שלעולם לא תרוץ לבד, ריצה עם חברים קרובים שעוד מספרים בדרך סיפורי תנ”ך ומור”ק שבכלל גורמים לך להעריך כל מטר במרוץ, ההשקעה המטורפת של מרתון ישראל כהרגלם בכל תחרות שעופר מקיים, הסימליות של הריצה בחול המועד סוכות עם המשמעות התנ״כית שלו, שילוב מנצח שגורם לך להירשם פעם ועוד פעם למרתון הזה.
——————————-
*הכותב הוא אייל יריב, רץ אולטרה וחובב אתגרים בשרשרת
רוצים לקרוא עוד על האתגר? >> 
להרשמה לאחד ממקצי מרוץ התנ״ך >>
צילום: Runner Scanner

כתיבת תגובה