לא עוד מרוץ – המרוצים הכי מיוחדים בעולם

עונת המרוצים בשיאה ואתם לא יודעים באיזה מרוץ לבחור? טיפ שלנו – לכו על המרוצים שהם לא סתם עוד מרוץ ושיש בהם ניצוץ מיוחד

מאת: orian levy
בתאריך: 24.06.2018
אירועים
0 תגובות

כל שנה מחדש, עם פתיחת עונת המרוצים, נתקלים חובבי הריצה בדילמה לאילו מרוצים להירשם. מלבד הרצון להגיע להישגים, ההשתתפות במרוצים היא חגיגה חברתית, צבעונית ומעשירה ובכל שנה נפתחים עוד ועוד מרוצים מפתים, חלקם מציעים מסלול שמבטיח שיא אישי, אחרים מבטיחים אתגר מיוחד, כל מרוץ והאופי הייחודי שלו, והרצים מחפשים את האתגר הבא.

בשנתיים האחרונות עולה טרנד הריצה החברתית ותופס נפח גדול יותר בקרב הרצים בארץ. יותר רצים מעוניינים בחוויות ריצה ייחודיות ולכן כשחצי מרתון לנדרובר ערד מצדה מאחורינו, עוד אפשר לתפוס את המיוחדים שבמרוצי העונה. תתחילו לסמן ביומנים ותזמינו את החברים.

בארץ:

מאחורינו: חצי מרתון לנדרובר ערד מצדה כפר הרצים שקם ללילה אחד בלבד
שגעון המידברן, שמושך קהל עצום שמחפש מפלט לשבוע אחד בשנה, מגיע גם לעולם הריצה. מרוץ ׳לנדרובר מערד למצדה׳ ידוע בזכות האתגר שמציבה הירידה המתמשכת שבו בפני הרצים והמפגש המרגש עם הנוף עוצר הנשימה בסיום הריצה בזריחה. אבל החל מהשנה ערד מצדה הוא לא סתם עוד מרוץ, אלא מרוץ שלוקח את התשוקה לחוויית הריצה החברתית אל הקצה ומבסס את כל האירוע על הקמת כפר רצים סודי ללילה שקודם לזינוק, ושנעלם כעבור 20 שעות עד לשנה הבאה מיד לאחר רייב הזריחה בגמר המרוץ.

אם אתם מחפשים מרוץ שיחבר את קבוצת הריצה שלכם או את החברים הרצים לא רק לריצה אלא גם אלה לאלה, הכפר הזה בלי ספק נועד לכם. תמצאו בכפר הרצים לינה באוהלים משותפים, אירוע לילי סוער ומסיבת זריחה מטורפת. אל תפספסו את ההזדמנות האחרונה להרשמה

לפנינו:
המרתון המדברי באילת
למרתון המדברי באילת לא באים בשביל לעשות תוצאה, באים אליו כי כזה עוד לא עשיתם. בין שתרוצו את המקצה המלא, חצי מרתון או 10 ק״מ, הנופים עוצרי הנשימה של המדבר הישראלי אל מול נופי ים סוף יספקו לכם חווית ריצה שכמוה אין בשום מקום בעולם.

המרתון המדברי מושך אליו רצים מכל העולם ורצים רבים חוזרים אליו מדי שנה משום שמדובר בהפנינג של סוף שבוע שלם שהריצה היא אולי השיא שבו, אבל על הר הקצפת הזה מחכים עוד כמה דובדבנים ופינוקים. מרתון ישראל, חברת הפקת המרתון המדברי, בשיתוף עם עיריית אילת מקפידות לספק לרצים מדי שנה חווית פסטיבל ריצה, שגם העייפים ביותר לא מוותרים על אף חלק בו. להרשמה

צילום: תומר פדר

חצי מרתון היקבים
מרוצי יקבים וטעימות יין פורחים בשנים האחרונות כמו פטריות אחרי הגשם, תופעה שהולכת יד ביד עם התבגרות קהילת הרצים והתשוקה לאסוף חוויות יוצאות דופן דרך הריצה ולחוות אותה כאלמנט חברתי משמעותי בחיי הרצים.
את הבכורה ואת מלוכת מרוצי היין אי אפשר לקחת מהצרפתים מרתון הבוז׳ולה וLe Marathon Du Medoc המרתונים הצרפתים הקלאסיים שמובילים את משתתפיהם באלגנטיות בין תלמי הגפנים בכרמים ומציע להם ליהנות מטעימות יין כמעט בתחנות המחכות בכפרים הפסטורליים.

השנה חגיגת הריצה והיין מגיעה בענק גם לארץ עם חצי מרתון היקבים, שיתקיים במסגרת אירועי תנ״ך תש״ח ב-12/10/18 ומזמין את כל חובבי הריצה והיין להגיע למרוץ בין כרמים ויקבים ושבכל תחנה בו יחכו לרצים טעימות יין מיקבי בוטיק ישראלים מובילים. מה התוצאות האופייניות במרתון שכזה? קשה לומר, כי רוב המשתתפים שוכחים להסתכל על השעון. להרשמה 

https://www.pinterest.com/pin/47569339799163786/

בעולם:

אם בחוויית ריצה חברתית עסקינן, אי אפשר שלא לדבר על מרוצי שליחים.
מרוץ השליחים של חברת Hood To Coast באורגון הוא ממרוצי השליחים המבוקשים בעולם, והוא מתקיים מדי חודש אוגוסט, במסלול שעובר לאורך כ-320 ק״מ. לא סתם מכנים אותו ״האמא של כל מרוצי השליחים״, כי לא רק שהוא וותיק כל כך, אלא שבעשרים השנים האחרונות ממלא המרוץ את מכסת הקבוצות כבר ביום פתיחת ההרשמה, כך שלשנת 2018 זה קצת מאוחר, אבל אם אתם בעניין כדאי כבר מעכשיו להתחיל להרכיב קבוצה ולרפרש את דף הרישום ל-2019.

חברת HTC פרשה רשת קשרים בינלאומיים עם חברות הפקת מרוצי שליחים בכל העולם, וגם בישראל היא שותפה בתנ״ך תש״ח, מרוץ השליחים היפה בארץ שמזמין רצים מכל הרמות להתקבץ בקבוצות שליחים כדי לעמוד ביחד באתגר של 100 ק״מ מרוץ שליחים. כמו המרוץ המדברי, גם מרוץ זה ומרוצים מיוחדים כמותם מושכים לארץ תיירות ספורט נכנסת ומבורכת.

צילום: תומר פדר

Cupid’s Undie Run
מרוץ קיופיד בתחתונים אולי נראה כמו עוד מרוץ, אבל יש מאחוריו אג׳נדה חברתית נעלה. הקיופידאנדי הוא מרוץ גיוס תרומות לחקר מחלה נדירה ((NF והמשתתפים לוקחים אותו עד הקצה ורצים בגדים תחתונים מהודרים ולא מצונזרים. האם זה מרוץ מאתגר? אם שואלים את יזמיו מגלים שמדובר במסיבת התחתונים הגדולה ושהריצה היא רק בונוס שמצטלם נפלא.

כחלק מהרצון לאסוף כמה שיותר כסף למחקר ומציאת תרופה, המרוץ הזה הוא גם מרוץ רב מוקדי. מדי חודש פברואר, החל משנת 2010, מתקיים המרוץ בכל עיר בארה״ב שבה יש מתנדב להפקת המרוץ. אז אם אתם בעניין תוכלו למצוא את המוקדים של 2019 באינסטגרם של המרוץ ואולי אפילו להביא אותו לכאן.

מרוץ ההתעלות
אם אתם מעורים בקהילת הריצה בארץ בוודאי שמעתם על קובי אורן, רץ אולטרה ותיק, שיצא החודש לאתגר הריצה הארוך בעולם. מרוץ ההתעלות (Self-Transcendence 3100 Mile Race) הוא המרוץ הארוך והמנטלי בעולם, שמתקיים בקווינס, ניו יורק ונמשך כמאה ימים. למרוץ מתקבלים בודדים בלבד, שנניצבים מול האתגר – 3100 מייל ריצה ב-52 ימים, במסלול מעגלי של כ-800 מטרים. המשמעות החלפת זוג נעליים מדי שבוע, ומן הסתם עוד משמעויות רבות נגזרות מאתגר שכזה.
מה חברתי במרוץ כזה? כל רץ עטוף בצוות מלווה צמוד מאוד שמבטיח את הצלחת הרץ באתגר. זו משימה שאי אפשר לעמוד בה לבד.
אפשר לעקוב אחרי הרצים ובמיוחד אחרי קובי אורן בבלוג הוידאו של אתר המרוץ

מכירים עוד מרוצים יוצאי דופן? רוצים שיקומו כאלה בארץ? ספרו לנו עליהם ומי יודע, השמים הם הגבול.

כתיבת תגובה