מרוץ הרי הגעש: מקצים

מרוץ הרי הגעש
מרוץ הרי הגעש

הרשמה מוקדמת עד: 19/6/20

הרשמה רגילה עד: 28/2/21

הרשמה מאוחרת עד: 4/4/21

3 ק"מ עממי ע"ש ארז לבנון

היציאה למסלול על הכביש ההקפי מול המלון לכיוון צפון מערב , לאחר קילומטר פונים ימינה ויוצאים מתחום הקיבוץ בשער אחורי לירידה בשביל חורש המשקיף על נופי החרמון וצפון הגולן.

תאריך

יום שישי 09.04.2021

שעת התחלה

08:30

משך מקצה

3 שעות ל- cut off

נקודת התחלה

קיבוץ אורטל

עלות המקצה

50 ש"ח

3 ק"מ עממי ע"ש ארז לבנון - על המקצה בהרחבה

היציאה למסלול על הכביש ההקפי מול המלון לכיוון צפון מערב , לאחר קילומטר פונים ימינה ויוצאים מתחום הקיבוץ בשער אחורי לירידה בשביל חורש המשקיף על נופי החרמון וצפון הגולן.
בסיום חצי ק”מ של הירידה פונים ימינה לשביל “סינגל” בין עצי חורש לעוד 500 מטר מישוריים בסיומם פונים ימינה, לריצה במגמת עליה מתונה, על הסוללה הדרומית של מאגר מרום גולן הגדוש במי גשמי הברכה בסיומה פונים ימינה לכביש המוביל חזרה לשער המזרחי של מרום גולן לנקודת הסיום.


מקצה 3 הק״מ, הוא גם מירוץ משפחות, מתקיים לזכר ארז לבנון.

ארז לבנון, תושב אניעם שבגולן, היה מיוזמי קבוצת רצי הגולן, ספורטאי ופעיל מאוד בארגון אירועי הריצה בגולן.

במרוץ הרי הגעש  הראשון ארז עזר וסייע להצלחת האירוע. ארז הלך לעולמו בקיץ 2017 וזו הדרך הצנועה שלנו לכבד את זכרו.

מוזמנים להשתתף בריצה משפחתית שתצא מקיבוץ מרום גולן. הריצה בשטחים המרהיבים סביב הקיבוץ.

המסלול מתאים לילדים מגיל 10.

3 ק"מ עממי ע"ש ארז לבנון - מפת המקצה ותחנות מים

11 ק"מ מסלול הליכה

נצא למסלול מיקב אורטל, הליכה לאורך הכביש ובצומת אורטל פונים שמאלה, ממשיכים בהליכה עד הפנייה לעין זיוון ומשם פונים שמאלה לשביל הגולן , הולכים על השביל עד הכיכר בין בן-טל לאביטל וחוצים לכיוון הבנטל על שביל הסוסים , מתחברים לשביל שמקיף את הבנטל, משם יורדים באורוות מרום גולן ישר לקו הסיום.
המסלול הוא עם 220 גובה מצטבר.
*מקצה עממי ללא ציפ.

תאריך

יום שישי 09.04.2021

שעת התחלה

06:45

משך מקצה

3 שעות

נקודת התחלה

קיבוץ אורטל

עלות המקצה

130-170

11 ק"מ מסלול הליכה - על המקצה בהרחבה

נצא למסלול מיקב אורטל, הליכה לאורך הכביש בצומת אורטל פונים שמאלה, הולכים עד הפנייה לעין זיוון ופונים שמאלה לשביל הגולן , הולכים על השביל עד הכיכר בין בן-טל לאביטל וחוצים לכיוון הבנטל על שביל הסוסים , מתחברים לשביל שמקיף את הבנטל, משם נרד לנו בזהירות דרך האורוות של מרום גולן לקו הסיום. המסלול עם 220 גובה מצטבר.

*מקצה עממי ללא ציפ

11 ק"מ מסלול הליכה - מפת המקצה ותחנות מים

” width=”100%” height=”400″ frameborder=”0″ marginwidth=”0″ marginheight=”0″ scrolling=”no”>

15 ק"מ

נצא למסלול מיקב אורטל דרומה בדרך מישורית לעבר הטיפוס הראשון לתל שיפון, ממנו יורדים באותה הדרך וממשיכים מזרחה בטיפוס מתון במקביל לכביש 91 ומתחברים לשביל הגולן.

המקצה לזכרו של חגי, בן מושב נוב שבדרום רמת הגולן, היה לוחם ומפקד נערץ בחטיבת הצנחנים.
חודשים ספורים לפני מבצע צוק איתן סוכם שחגי יתמנה מפקד סיירת הצנחנים בה צמח כלוחם וכמפקד.
חגי היה מנהיג מבטן ומלידה והתכונה הזו ליוותה אותו גם בחייו האזרחיים. כרץ חובב הוא הקים קבוצת ריצה בנוב שהוא היה בה העוגן המרכזי וזאת למרות תפקידו הצבאי.
הקבוצה השתתפה במירוצים ובתחרויות.
חגי נפגע אנושות מפגיעה של צלף פלסטיני לאחר שחזר מחופשה באילת והתנדב לצאת לקרב עם לוחמי סיירת צנחנים במבצע צוק איתן בקיץ 2014, וזאת למרות שטרם מונה לתפקידו באופן רשמי.
לאחר שנתיים וחצי נפטר חגי מפציעתו האנושה.
בזמן פציעתו ולאחר פטירתו המשיכו חבריו מהמושב במפעל קבוצת הריצה אותו הוא הוביל, תוך שינוי שמה של קבוצת הריצה ל"בשביל חגי". מנהיגותו, אישיותו וגבורתו של חגי ממשיכים ללוות את קרוביו ומוקירי זכרו. יהי זכרו ברוך

תאריך

יום שישי 09.04.2021

שעת התחלה

07:20

משך מקצה

3 שעות ל- cut off

נקודת התחלה

קיבוץ אורטל

עלות המקצה

130-190 ש"ח

15 ק"מ - על המקצה בהרחבה

נצא למסלול מיקב אורטל דרומה בדרך מישורית לעבר הטיפוס הראשון לתל שיפון, ממנו יורדים באותה הדרך וממשיכים מזרחה בטיפוס מתון במקביל לכביש91 ומתחברים לשביל הגולן .

הק”מ הבאים על שביל הגולן הינם “גבעות מתגלגלות” – עליות וירידות קטנות, אך אל תתנו למסלול הזה להטעות אתכם – השביל צר והתוואי דורשני, ויש לשים לב לשינויי הכיוון כדי לא לסטות מהמסלול

בסוף מסלול זה, נאמר שלום  לשביל הגולן ונתחיל בעלייה קשה ותלולה והכמעט אחרונה של היום – לאביטל קצת יותר מ 1 ק”מ עם עלייה מצטברת של 140 מ (14% שיפוע ממוצע) ולאחריה 2 ק”מ ריצה מהירה לאורך הכביש, בהם נרד חזרה כ 140.

אנחנו כמעט בסוף – עוד קילומטר אחד של טיפוס לאורך דרך רחבה (חומה)  80+ ומשם נקיף את הר הבנטל, נשקיף עד לחרמון ומעבר, ונרד לנו בזהירות למרום גולן אל נקודת הסיום.

15 ק"מ - מפת המקצה ותחנות מים

תחנות רענון ונקודות מים

  • תחנות מים – בכל 4 ק”מ לערך
  • מים בכוסות, משקה איזוטוני, בייגלה ותמרים – בכל התחנות.

פרופיל גבהים

32 ק"מ

15 הקילומטרים הראשונים קלים ומהירים יותר - הריצה מתבצעת בשבילים לבנים ולמרות העובדה שבמצטבר חלקו הראשון של המסלול גבוה במקצת מאשר חציו השני, עדיין, המסלול מורכב מעליות וירידות ארוכות וקטעי קישור ארוכים, שטוחים (כמעט) ומהירים.
15 הקילומטרים השניים שונים בתכלית – הריצה שם מתבצעת כמעט כולה בסינגלים, ולמרות שבחלקו השני של המסלול ישנן פחות עליות, תוואי השטח תובעני יותר.

תאריך

יום שישי 09.04.2021

שעת התחלה

07:00

משך מקצה

4.5 שעות ל- cut off

נקודת התחלה

קיבוץ אורטל

עלות המקצה

200-260 ש"ח

32 ק"מ - על המקצה בהרחבה

מסלול הריצה ל 30 ק”מ מורכב משני חלקים:

  • 15 הקילומטרים הראשונים
  • 15 הקילומטרים השניים

מדוע הם שונים?

15 הקילומטרים הראשונים קלים ומהירים יותר – הריצה מתבצעת בשבילים לבנים ולמרות העובדה שבמצטבר חלקו הראשון של המסלול גבוה במקצת מאשר חציו השני, עדיין, המסלול מורכב מעליות וירידות ארוכות וקטעי קישור ארוכים, שטוחים (כמעט) ומהירים.

15  הקילומטרים השניים שונים בתכלית – הריצה שם מתבצעת כמעט כולה בסינגלים, ולמרות שבחלקו השני של המסלול ישנן פחות עליות, תוואי השטח תובעני יותר.

15  הקילומטרים הראשונים:

יוצאים מהחנייה בקיבוץ אורטל לכיוון היציאה מהקיבוץ. אחרי שעוברים את השער, פונים ימינה ונכנסים לשטח הריצה לאורך הגדר. החלק הזה, עד לחציית כביש 91, עלול להיות בחלקו בוצי ואולי עם שלולית או שתיים (היחידות לאורך המסלול). לאחר שחוצים את הכביש, מתחילה העלייה לפסגה הראשונה – לשיפון – אורכו של הטיפוס הוא כ 1 ק”מ (כ- 100 מטר טיפוס מצטבר) ובסופו נוף עוצר נשימה של כל מסלול הריצה וכל הרי הגעש האחרים אותם נטפס.

הירידה משיפון נעשית לאורך אותה דרך עפר רחבה ונוחה. פונים ימינה ממש לפני כביש 91 והתחברות לדרך לבנה לאורך כ 3.5 ק”מ עד הפנייה ימינה והתחלת העלייה הארוכה ליוסיפון (כ 2 ק”מ \ 160 מטר מצטבר) לאורך הדרך הלבנה.

הירידה מהיוסיפון (כ-1 ק”מ \ 100 מטר) נעשית לאורך דרך רחבה אך משובשת – שימו לב והיזהרו. משם, כ 2.5 ק”מ מהירים עם עלייה מתונה של פחות מ 100 מטרים וסיימנו את 15 הק”מ הראשונים. עכשיו התחרות רק מתחממת!

15 ק“מ השניים:

חוצים את כביש 98 ונכנסים לשמורת טבע “רכס בשנית”.  הריצה בשמורה, על הרי בני רסן והר חוזק, היא במסלול משתנה – כ 2.5 ק”מ (100+ \ 40) ובסיומה – עלייה לאורך שביל לבן עד לטורבינות הרוח והנוף המדהים לכיוון קונייטרה (סוריה) (800 מ \ 70+) על שביל גולן. המשך הריצה חזרה לכביש 98 כולל חלק מישורי ואז ירידה (כ 2 ק”מ \ 100), מעבר לצד השני והמשך ריצה על שביל גולן.  5 הק”מ הבאים הינם “גבעות מתגלגלות” – עליות וירידות קטנות, אך אל תתנו למסלול הזה להטעות אתכם – השביל צר והתוואי דורשני, ויש לשים לב לשינויי הכיוון כדי לא לסטות מהמסלול.

בסוף מסלול זה, נאמר שלום לשביל הגולן ונתחיל בעלייה קשה ותלולה והכמעט אחרונה של היום – לאביטל. קצת יותר מ 1 ק”מ עם עלייה מצטברת של 140 מ (14% שיפוע ממוצע) ולאחריה 2 ק”מ ריצה מהירה לאורך הכביש, בהם נרד חזרה כ 140. אנחנו כמעט בסוף – עוד קילומטר אחד של טיפוס לאורך דרך רחבה (חומה) 80+ ומשם נקיף את הר הבנטל, נשקיף עד לחרמון ומעבר, ונרד לנו בזהירות למרום גולן אל נקודת הסיום.

 

32 ק"מ - מפת המקצה ותחנות מים

פרופיל גבהים