מרוץ הבוז׳ולה ישראל: מידע על היקבים, שותפים ותחפושות

מרוץ הבוז׳ולה ישראל
מרוץ הבוז׳ולה ישראל

היקבים שתראו בדרך..

מסלול הבוז’ולה הישראלי הראשון עובר, כמתבקש, בינות מטעי כרמים ויקבים בשטחי המועצה האזורית גזר, אשר רוויה באדמה שמסתמן שמשביחה היטב את העינב..

בעלי היקבים יארחו את הרצים תוך כדי הריצה ויפנקו בתוצרת,  שהיא מושא גאוותם… וגאוותנו!

להלן חלק מן השותפים שלנו למרוץ הכי שמח שהיה כאן אי פעם:  

יקב ברקן- קיבוץ חולדה

יקב ברקן הוקם בסוף המאה ה-19 וכבר בתחילת דרכו התמקד באיכות הענבים.

זנים איכותיים הגיעו מכל העולם וניטעו בכרמים של ברקן בכל רחבי הארץ. כיום יש ליקב עשרות זנים הפרוסים במעל 10,000 דונם כרמים, כאשר כל זן מותאם לאזורי הגידול הטובים ביותר עבורו. בשנת 2000 נבנה יקב חדש ומשוכלל בקיבוץ חולדה שבמועצה האזורית גזר, המתוכנן לצרכי המאה ה-21 ומצויד באמצעי הייצור המתקדמים בעולם. היקב כולל מעבדות, חוות מכלים גדולה, מרכז מילוי ואכסון ומרכז שיווק ולוגיסטיקה. בזכות המגוון העצום של זני הענבים ואזורי הגידול, שיטות התסיסה ולמעלה מ- 5000 חביות עץ אלון מסוגים שונים, יקב ברקן הוא באמת “גן עדן לייננים”. כיום ברקן נחשב ליקב הגדול בארץ ומייצר 15 מיליון בקבוקים בשנה.

ליקב מרכז מבקרים מרשים בו מתקיימים סיורים, טעימה חוויתית, אירועי יין והופעות.

אירועים בכרם ברקן – לאחרונה נוצר שיתוף פעולה בין יקבי ברקן לZAPA, שיתוף הפעולה המוצלח הוליד מתחם אירועים יחיד ומיוחד ובו אולם חדש, מרפסת פתוחה בין הגפנים, פעילויות יין במרכז המבקרים של יקב “ברקן”, אודיטוריום משוכלל, חנות יין ועוד מגוון אפשרויות לבילוי מהנה ואירועים יחודיים.

http://www.barkan-winery.co.il/visitor-center

ערב פתיחת פסטיבל חוויה בכרם יתקיים ברחבת יקבי ברקן שם יתארחו יקבי האזור לאירוע השנתי של המועצה . בתוכנית טעימות יין, יריד אומנים וחקלאים של המועצה ומופע מרכזי של האמנים אלון אולארצ’יק, דני ליטני ומזי כהן.

ביום המחרת יוזנק מרוץ הבוז’ולה מרחבת יקבי ברקן אשר תהפוך לקרנבל אחד גדול של רצים, תחפושות, דוכנים וביתני מזון ומזכרות לנוחיות החברים והמשפחות שימתינו לרצים. בסיום המרוץ יתקיים מופע שאנסונים וטקס הכרזת המנצחים.

יקב יערה- כרמי יוסף

יקב יערה הוא יקב בוטיק קטן ואיכותי בבעלותם של שמוליק עובדיה היינן ורעייתו הדר עובדיה מורה לאנגלית וצרפתית אשר מהווה את לב העשייה של היקב. היקב הוקם כהמשך ישיר ללימודי הייננות שעברו בבית הספר ללימודי יין “שורק” אשר בקיבוץ נחשון ומוגדר גם כיקב שירות, שם הם ממשיכים לייצר את ינותיהם המשובחים.

טיפ היין של שמוליק ” ייצור היין מרומם את הנפש ושתייה מרגיעה את לב האדם”

בימים אלו הושקו שני יינות חדשים ביקב שכבר עם הופעתם נרכשו עי הלקוחות הקבועים, הממתינים כל שנה ליין חדש ובקרוב מאד יושק המלבק הייחודי של היקב. בני הזוג עובדיה ישמחו לארח ולהטעים במרפסת ביתם הצופה אל האתר ההיסטורי “תל גזר”.

הביקורים בתיאום מראש בלבד. 077-9150501, 0507531939

את היקב תוכלו לפגוש במסלול הריצה במקצה של ה-21.

במקום תהיה תחנת התרעננות, עמדת DJ וריקודים , כיבוד קל וכמובן טעימת יינות היקב ב”קטנה”

בסיום המסלול תוכלו לפגוש את היקב שוב במתחם יקבי ברקן שם יימכרו יינותיו בהחה מיוחדת למשתתפי המירוץ.

יקב ברבדו- כרמי יוסף

היקב נמצא על כביש 44 סמוך ליישוב כרמי יוסף, והוא היקב היחיד בארץ השוכן בלב הכרמים.
הייננים, פרופ’ בן עמי ברבדו ופרופ’ עודד שוסיוב, חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית בירושלים, החליטו בשנת 1999, לממש את הידע הרב שצברו בגידול ענבים וייצור יין, והקימו את יקב כרמי יוסף המייצר את יינות ברבדו. ששמם הולך לפניהם בארץ ובעולם.
היקב נמצא על כביש 44 סמוך ליישוב כרמי יוסף, והוא היקב היחידי בארץ השוכן בלב הכרמים. היקב מגדל בעצמו את הענבים מהם הוא מייצר יין ומאמין שיין איכותי מתחיל בכרם. בכרמים , אותם היקב מטפח , משולבים חדשנות חקלאית ומחקר עם מסורת ארוכת ימים של גידול גפן
במרכז המבקרים של היקב מתקיימים בנוסף לטעימת יינות, ימי גיבוש לחברות, ישיבות מנהלים, הרמות כוסית, מפגשי חברה, הדרכות יין ועוד.
ניתן לרכוש מארזי יין מהודרים לחגים ולאירועים שונים.
כל היינות כשרים!
היקב פתוח בימים א-ה בתאום מראש 050-2207022ובימי שישי בין השעות 11:00-14:00
את היקב תוכלו לפגוש במסלול הריצה במקצה של ה-12 וה-21 ק”מ .
במקום תהיה תחנת התרעננות, הרכב מוסיקה , כיבוד קל וכמובן טעימת יינות היקב ב”קטנה”
בסיום המסלול תוכלו לפגוש את היקב שוב במתחם יקבי ברקן שם יימכרו יינותיו בהחה מיוחדת למשתתפי המירוץ.
.

יקב בן נון- כפר בן נון

יקב בן נון הוא יקב בוטיק איכותי המייצר 15,000 בקבוקים בשנה. היקב שוכן בכפר בן נון אשר במועצה האזורית גזר. את היקב הקימו אדי גנדלר פורש  מערכת הביטחון בוגר  Mba בתוכנית Kellog הבינלאומית ומנכ”ל CDI המרכז לחדשנות דיגיטלית  שבאוניברסיטת בן גוריון וד”ר דני יניב רופא במקצועו, אשר נשבו  בקסמי עולם היין ובחרו ללמוד את הנושא לעומק ולהקים יקב.

חזון המקימים : הקמת יקב מקצועי ברמה הגבוהה ביותר ולשם כך צורף אל הצוות היינן לואיס פסקו. לואיס הינו יינן ותיק, מוכר ומנוסה מאד. מאחוריו מעל 20 שנות ניסיון בייצור יין במובילים שביקבי ישראל, צרפת וארה”ב, עשרות פרסים ביניהם פרסים יוקרתיים מצרפת בהם זכה בתקופה בה היה היינן הראשי של יקב תשבי ויקב רקנאטי. “יחד, אנו עוברים מסע מרתק המשלב גידול ענבים עם הארומות והטעמים המאפיינים את האזור, ותהליך ייצור יין איכותי בו מתפתח טעמו הייחודי של היקב”

“ייצור יין מענבים אותם אנו מגדלים בעצמנו מהווה יתרון עצום, כשהיינן והכורם מאוחדים בחזון לייצור היין. האיכות הופכת לקו מנחה החל מבחירת הזנים והשתילים, גידול הענבים, קביעת מועד הבציר וכלה בתהליכי ייצור היין ביקב”.

ביקב מתקיימים אירועי יין וערבי מוסיקה וניתן לבקר בתיאום מראש בלבד.

http://binnunwinery.com/he/about-us/ 0507568159 כשר

את היקב תוכלו לפגוש במסלול הריצה במקצים  ה-12 וה-21 ק”מ .

במקום תהיה תחנת התרעננות, עמדת DJ וריקודים , כיבוד קל וכמובן טעימת יינות היקב ב”קטנה”

בסיום המסלול תוכלו לפגוש את היקב שוב במתחם יקבי ברקן שם יימכרו יינותיו בהחה מיוחדת למשתתפי המירוץ.

יקב הרצברגמושב סתריה

פרופ’ מקס הרצברג, אנג’ל מוביל בתעשיית הביומד הישראלית, הצטרף ב2007 כדירקטור לחברת MND,  העוסקת בפיתוח ערכות לזיהוי נגיפים.

הרצברג היה ממקימי חברת אורג’ניקס שנרכשה ב-1996 על-ידי אינוורנס האמריקנית. עם הכסף מהאקזיט הקים חממה פרטית שכללה את החברות Molecular Cytomics, Verta ו-VBL והיה בין המתמודדים על ניהול חממת מדעי החיים של המדען הראשי. היום הוא עוסק בהשקעות במדעי החיים, בתמיכה ובייעוץ ליזמים וכן בניהול חברת ספאל, המפתחת תרופה לסרטן.

במקביל לעיסוקיו בתחום המדע, בשנת 2006 נטע פרופסור הרצברג כרם במושב סתריה ופתח יקב בוטיק.

יקב הרצברג הוא יקב משפחתי במושב סתריה. היין מיוצר בשיטות מסורתיות, ללא שימוש במוצרים מן החי ובמהדורות מוגבלות. את הענבים המשפחה מגדלת באופן עצמאי בכרם הצמוד ליקב, בהתערבות מינימלית ובעזרת שיטות גידול טבעיות. היין מיושן בחביות עץ אלון, כמיטב המסורת הצרפתית.

עולם היין מנקודת מבטו של מקס “אנחנו משפחה ממוצא צרפתי שעלתה לארץ ב-1968. יין הוא דבר טבעי אצלנו- לא משהו שעושים ממנו עניין גדול. עם זאת, אל עשיית היין הגענו רק בשנים האחרונות, לאחר שהאדמה שעליה עמדו במשך שנים פרדסים ולולים, התפנתה והיינו צריכים להחליט על ייעודה”.

http://www.herzbergwine.com/

היקב כשר ופתוח לקהל הרחב בתיאום מראש. 0544257381 כשר

את היקב תוכלו לפגוש במסלול הריצה במקצים ה-5 ה-12 וה-21 ק”מ .

במקום תהיה תחנת התרעננות, הרכב מוסיקה , כיבוד קל וכמובן טעימת יינות היקב ב”קטנה”

בסיום המסלול תוכלו לפגוש את היקב שוב במתחם יקבי ברקן שם יימכרו יינותיו בהחה מיוחדת למשתתפי המירוץ.

יקב בזק- כרמי יוסף

יקב בזק הוקם ע”י חנן בזק  בשנת 2006  במרתף ביתו ברחוב הורד 21 בכרמי יוסף, ובעזרתו של חבר יקר, שלמה כהן ז”ל שהיה מנכ”ל המכון הישראלי ליין. ביתו משקיף על נוף רחב ידיים לכיוון מערב שבמרכזו עשרות דונמים של כרמים, הנטועים על קרקע גירית אבנית, שחלקם שייכים למשפחת בזק. בבעלות המשפחה כ400 דונם כרמים לענבי יין ומאכל בשרונה שבצפון הארץ ובכרמי יוסף, המוכרת לנו כ”אדמות סיידון”. בנוסף, בבעלות המשפחה כרם עצי זית מהם מיוצר שמן הזית של היקב ומטעים של נשירים.

חנן החל דרכו במשרד החקלאות עת היה מדריך במטעים ובכרמים של ענבי מאכל באזור לכיש, מאוחר יותר מונה לתפקיד מדריך ארצי לגפן מאכל ויין, מנהל אגף פירות בשה”מ במשרד החקלאות ובשנים האחרונות שימש בתפקיד הבכיר “מנהל שרות ההדרכה והמקצוע, שה”מ” במשרד החקלאות. בתפקידו כמדריך ארצי לגפן במשרד החקלאות, היה בין המעורבים במהפך ובמעבר מייצור יינות כמות שאיכותם לא גבוהה ליינות איכות שיוצרו מענבים שגדלו בכמויות של מספר מאות ק”ג בדונם.

חנן אשר במשך שנים פעל למען קידום הענף והסתובב בין הכרמים וצפה בקנאה בכורמים לא מעטים שהקימו יקבים קטנים בביתם, בהם יצרו יינות מחלק מהענבים אשר גידלו בעיקר לטובת יקבים אחרים, בחר להגשים את חלומו. וכך בתמיכת רעייתו, מלכה, רכש ציוד חדיש לייצור, תכנן את היקב כנדרש והחל בייצור היין. כך החלה דרכו של חנן מיקב ביתי קטן ליקב בוטיק המייצר כ-10,000 בקבוקים בשנה.

חנן נולד במושב  שׂרונה שבגליל התחתון.  את השכלתו החקלאית רכש כשלמד לתואר ראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות.

בביתם שבכרמי יוסף, מארחים חנן ומשפחתו לטעימות יין המלוות בגבינות תוצרת האזור, שמן זית וזיתים המיוצרים במקום אל מול נוף עוצר נשימה.

היקב פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע – בתיאום מראש בלבד. ניתן להזמין גם סיורים בכרמים.

כשר

את היקב תוכלו לפגוש במסלול הריצה במקצים ה-12 וה-21 ק”מ .

במקום תהיה תחנת התרעננות, עמדת DJ וריקודים , כיבוד קל וכמובן טעימת יינות היקב ב”קטנה”

בסיום המסלול תוכלו לפגוש את היקב שוב במתחם יקבי ברקן שם יימכרו יינותיו בהחה מיוחדת למשתתפי המירוץ.

 

יקב בראון- כפר שמואל

יקב בראון שוכן בכפר שמואל, בעלי היקב דניאל ודינה בראון אשר נשבו בקסם היין לפני שנים רבות וב2009 בחרו ליישם את אהבתם ליין.

ייצור יין לצריכה ביתית, יין משזיפים או ליקר פירות היה מאז ומתמיד חלק מהמסורת המשפחתית של משפחת בראון בחצר הבית בחולון ועוד קודם בכפר בסלובקיה, בה ייצרו יין ושיכר במרתפי הבתים מענבים ופירות שגידלו התושבים. מסורת ייצור היין לוותה בתרבות שתייה מפותחת בה בכל ארוחה הוגש יין אדום או לבן ללא תוויות שנמזג ביד רחבה לכל בני המשפחה. דניאל שנחשף ליין ולתעשיית היין בסיוריו ביקבי בוטיק בארץ ובעולם, במיוחד באיזור טולוז שבצרפת, החליט לטעת כרם ו”לצלול לעולם היין”. לאחר בדיקות והתייעצויות עם מומחים נטע ענבי מרלו ופטי סירה באדמות השחורות של כפר שמואל, ה’טרואר’ המשובח של אזור סיידון – גזר.

שנת הבציר הראשונה הייתה 2009 בה נטלו חלק בחגיגה בני המשפחה וחברים, ומאז החלה  מסורת של חגיגות בציר משפחתי הנפתחות בשעות הבוקר המוקדמות ומיד לאחריהן מתחיל הבציר.

דניאל, הגיע לעולם היין מאהבה, עיסוקו וניסיונו בתחום ההנדסה לימדו אותו להיצמד לתהליכי עבודה ולמידה מסודרים. את לימוד והכרת הכרם, גידול הגפן והכנת היין הוא עושה בעצת מדריכים, כורמים וייננים ומרחיב את ידיעותיו כל העת מספרות מקצועית בנושאי כימיה, ביולוגיה והיסטוריה. כל פרט המתבצע בכרם וביקב נרשם ונלמד, וייצור היינות נעשה בתהליך מוקפד. השילוב בין הענבים האיכותיים, הזנים שהותאמו לאזור ותהליך הייצור מפגישים את חובב היין עם עולם טעמים מיוחד.

טיפת יין אישית, דניאל המייצר את היין מאמין שכדי להגיע לתוצאות טובות עליו להקטין למינימום את ההתערבות והתוספות הנדרשות לתהליך. “ליין יש כל כך הרבה איכויות וחבל להתערב בפעילות המדויקת של הטבע”.

 

היקב מייצר יינות יבשים זניים: מרלו, פטי סירה, פרנץ’ קולומברד ופטי ורדו. המתיישנים במיכלי נירוסטה, בחביות עץ אלון אמריקאי ובבקבוקים במשך שנתיים. יינות היקב כשרים.

ביקב מתקיימות טעימות וניתן לקיים סיור בכרם, בתיאום מראש – 054-4226883

כשר

את היקב תוכלו לפגוש במסלול הריצה במקצים ה-5 ה-12 וה-21 ק”מ .

במקום תהיה תחנת התרעננות, עמדת DJ וריקודים , כיבוד קל וכמובן טעימת יינות היקב ב”קטנה”

בסיום המסלול תוכלו לפגוש את היקב שוב במתחם יקבי ברקן שם יימכרו יינותיו בהחה מיוחדת למשתתפי המירוץ.

 

במירוץ הזה כולם רצים מחופשים

הכנו לכם מגוון תחפושות מיוחדות לריצה 🙂

למגוון תחפושות לאירוע- לחצו כאן

תחרות תחפושות

  • 3 קטגוריות: תחפושת אישית, תחפושת זוגית, תחפושת קבוצתית
  • קריטריונים לניקוד גבוה: מקוריות, צבעוניות/נראות, מורל בארוע/השתתפות פעילה, גודל קבוצה (בקבוצתי)
  • הפרסים: שוברי רישום חינם למרוץ הבוז’ולה בצרפת, שיתקיים ב-23.11.2019.

לזוכי התחפושת האישית: 3 מקומות ראשונים, שובר לכל זוכה:

לזוכי התחפושת הזוגית: 2 מקומות ראשונים, זוג שוברים לכל זוג.

לזוכה התחפושת הקבוצתית: קבוצה זוכה אחת שתהיה זכאית ל- 5 שוברים.

  • זכאות להשתתפות בתחרות: ברישום בלבד, בבוקר האירוע 4/10/19 ועד 10 דקות לפני שעת ההזנקה, בשולחן השיפוט אשר יוצב בקרבת שער הזינוק. הרישום יהיה לפי מס’ חזה+שם, לרשומים לאחד ממקצי הריצה בלבד.
  • בחירת הזוכים: ציוני כל השופטים ישוקללו לציון אחד ובעלי הציונים הגבוהים יזכו בפרסים ובתנאי שיהיו נוכחים פיסית בטקס ההכרזה וחלוקת הפרסים.
  • הכרזה על הזוכים וחלוקת פרסים תתקיים ביום הארוע בשעה 10:30. זוכה שלא יהיה נוכח בזמן זה, זכייתו מבוטלת ותועבר לבא אחריו.

 

מסיבת  French Party – מופע סיום

בתום האירוע יתקיים מופע של מרשאל מרין הזמר הפריזאי הבינלאומי! 

ממגנט מסעיר.. מעניק במופעיו חווית מופע מרגשת, המעיפה לפריז היפה האותנטית, 
דרך השנסונים והלהיטים הצרפתיים האהובים והמוכרים מכול הסיגנונות המוסיקליים:  קלאסי, בלדות,להיטיי פופ, סלואו ורוקנרול…
במחווה לגדולי הזמר הצרפתי לדורותם! 
שר את הגדולים: שארל אזנבור, איב מונטאן, ג’ק ברל, אידית פיאף, ג’ורג’ מוסטקי, ג’ילבר בקו, אדי מיטשל ג’וני אלדיי, ג’ו דאסן, מייק בראנט, לואיג’י, אנריקו מסיאס, קלוד פרנסואה, מישל פיגה ועוד רבים וטובים… 
משלב שירים שתורגמו לעברית והפכו לחלק מהתרבות הישראלית: שלום לך ארץ נהדרת, את חרותי, אהבה בת עשרים ועוד…
מעניק על בימות הארץ בהיכלי תרבות ועוד..  מופעיי איכות מרתקים ברמה בינלאומית.. לקהל ישראלי רב חוצה דורות!