מרוץ הבוז׳ולה ישראל: כרמים ויקבים

מרוץ הבוז׳ולה ישראל
מרוץ הבוז׳ולה ישראל

לגלות ארץ יין בטווח נגיעה, מרחק 30 דקות נסיעה מערי הליבה. חבל ארץ יפהפה הטובל בכרמי יין, שדות חיטה וכרמי זיתים. נשמע דמיוני ? הצטרפו אלינו למועצה אזורית גזר, לביקור ביקבים, מחלבות, בתי בד, שווקים, מסעדות ואומנים.

מועצה אזורית גזר שוכנת במרכז הארץ ומתפרשת בין רחובות במערב, מכבים רעות במזרח נס ציונה בצפון ועד גדרה בדרום.  קרבת המועצה מבחינה גאוגרפית מאפשרת למטיילים לתכנן ביקור ספונטני למספר שעות ועד מספר ימים.

אלפי דונמים של כרמים מצויים במועצה והיא נחשבת לאחד הטראוארים הטובים בארץ לגידול ענבי יין, אז רגע לפני האביב אנו מזמינים אתכם לתכנן את החופשה הבאה שלכם, בגזר.

יקבי בוטיק מהשורה הראשונה והיקב הגדול בארץ במועצה אזורית גזר:

יקב ברקן – קיבוץ חולדה

יקב ברקן הוקם בסוף המאה ה-19 וכבר בתחילת דרכו התמקד באיכות הענבים.

זנים איכותיים הגיעו מכל העולם וניטעו בכרמים של ברקן בכל רחבי הארץ. כיום יש ליקב עשרות זנים הפרוסים במעל 10,000 דונם כרמים, כאשר כל זן מותאם לאזורי הגידול הטובים ביותר עבורו. בשנת 2000 נבנה יקב חדש ומשוכלל בקיבוץ חולדה שבמועצה האזורית גזר, המתוכנן לצרכי המאה ה-21 ומצויד באמצעי הייצור המתקדמים בעולם. היקב כולל מעבדות, חוות מכלים גדולה, מרכז מילוי ואכסון ומרכז שיווק ולוגיסטיקה. בזכות המגוון העצום של זני הענבים ואזורי הגידול, שיטות התסיסה וכ- 8000 חביות עץ אלון מסוגים שונים, יקב ברקן הוא באמת “גן עדן לייננים”. כיום ברקן נחשב ליקב הגדול בארץ ומייצר  למעלה 15 מיליון בקבוקים בשנה.

ליקב מרכז מבקרים מרשים בו מתקיימים סיורים, טעימה חוויתית, אירועי יין והופעות.

http://www.barkan-winery.co.il/visitor-center  08-9988788

יקב סגל:

יקב סגל יקב סגל הוקם בשנת 1787 והינו אחד היקבים הוותיקים בישראל. יקב ישראלי, בעל מורשת ארוכת שנים והיסטוריה, המושתת על שורשיות וחיבור לטבע ולאדמה. על ערכים אלו בנויה שיטת העבודה וייצור היין של היקב עוד מימיו הראשונים. החל מהשלב הראשוני של גידול הגפנים, שבו היקב נותן כבוד לטרואר ובעיקר לענבים, ועד לשיטות הייצור של היין המבוססות על מינימום התערבות. שיטות עשייה אלו, הן שיטות עשייה מסורתיות וטבעיות המדגישות את טעמיו האמיתיים של הענב ואת הקשת הארומטית שלו. החזון שלנו הוא לייצר יינות פראיים, הכי קרוב לטבע

טלפון: 08-9358860

יקב ברבדו

140 שנה של חקלאות מתמחה בכרמי ענבי יין והתמחות אקדמאית בתהליכי גידול גפן הם הבסיס שעליו מבוסס יקב ברבדו – Bravdo Winery – יקב בוטיק במרכז.

יקב ברבדו הינו יקב אסטייט ESTATE – יקב הממוקם בלב ליבו של הכרם, אשר קולט את ענבי היין הסמוכים לו דקות ספורות לאחר שנבצרו מתוך האמונה הבלתי מתפשרת שחומר גלם מצטיין באיכותו הוא המקור הבלעדי ליצירת יינות איכות.

הידע והנסיון החקלאי הרב ממשיך ומתעצם מדור לדור מתוך החינוך לסקרנות ואהבה לעבודת האדמה וגידול הגפן.

הסקרנות והחתירה למצוינות שבאופי המשפחה הולידה מחלקת מחקר ופיתוח בה אנו מנסים כל העת זנים חדשים ושיטות גידול ייחודיות.

ימי ראשון ושישי בין השעות 10:00-15:00

ימים שני עד חמישי 10:00-19:00

*הגעה בתיאום מראש בלבד

בטלפון: 077-9387300

יקב בן נון – כפר בן נון 

יקב בן נון הוא יקב בוטיק Estate איכותי, כשר למהדרין, המייצר כ 35,000 בקבוקים בשנה. היקב הוקם בשנת 2014, בכפר בן נון במועצה האזורית גזר. את היקב הקימו שני חברים: אדי גנדלר, בעברו פורש קהיליית המודיעין ומנכ”ל המרכז לחדשנות וסטארטאפים בבאר שבע, וד”ר דני יניב, רופא במקצועו, אשר נשבו בקסמי עולם היין ובחרו ללמוד בסקרנות ויסודיות את הנושא לעומק, ולהקים כרם ויקב באהבה ובתשוקה ליצירה.

החזון שלנו :

“להוות קרקע תומכת ליצירת יין, הרמוניה, תשוקה ושמחת חיים המישתבחת עם השנים”

חרטנו על דגלנו, להקים יקב מקצועי, ברמה הגבוהה ביותר וללא פשרות. לשם כך צורף אל הצוות ב 2015 היינן לואיס פסקו, מהייננים המנוסים והוותיקים בארץ, שמאחוריו עשרות שנות ניסיון בייצור יין במובילים שביקבי ישראל, צרפת וארה”ב, בהם זכה בפרסים בתחרויות בינ”ל רבות. יחד, אנו עוברים מסע מרתק המשלב גידול ענבים עם הארומות והטעמים המאפיינים את האזור, ותהליך ייצור יין איכותי וייחודי של היקב.

עשיית יין מענבים אותם אנו מגדלים בעצמנו, הינה חוויה עצומה שרק למעטים יש את הזכות ליהנות ממנה. יש יתרון עצום, כשהיינן והכורם מאוחדים בחזון, בחברות אישית ובתשוקה לייצר חוויה משמעותית של אהבה ליין איכותי. במצב זה האיכות הופכת הרמונית וקו מנחה בתהליך, החל מבחירת זני השתילים, אופן גידול הענבים, קביעת מועד הבציר, תהליכי ייצור ויישון היין וכלה בעיצוב הבקבוק – חוויה הרמונית יוצאת דופן.

יינות היקב זכו במספר פרסים משמעותיים בארץ (Terravino, אשכול הזהב) ובעולם. יין הדגל של היקב זכה במדליות זהב ובתואר “Best Red Wine of Competition ” ב European Competition of Sacramental Wines 2018 ובתחרות הגדולה ביותר ביבשת אסיה (Asia wine  trophy). מחצית מתוצרת היקב מיועדת לארה”ב, כאשר חלק מיינות היקב נמכרים גם בטוקיו ובהונג-קונג.

היקב מתמחה בעשיית חביות יין פרטיות (Private Barrel) למועדון הלקוחות של היקב, בו לאוהבי היין יש הזדמנות ייחודית לקחת חלק פעיל בחוויה נדירה של עשיית יין ו”לעצב” את היין שהם אוהבים בליווי אישי של יינן היקב לאורך כל הדרך.

ביקב מתקיימים אירועי יין וערבי מוסיקה

ביקורים וסיורים בשמחה, ובתיאום מראש.

לאתר היקב ולהזמנות https://binnunwinery.com/

כרם הרצברג – מושב סתריה

פרופ’ מקס הרצברג, אנג’ל מוביל בתעשיית הביומד הקים מספר חברות בתחום הביוטכנולוגיה. היום הוא עוסק בתמיכה ובייעוץ ליזמים וכן בניהול חברת ווידאק פרמה, המפתחת תרופה לסרטן.

במקביל לעיסוקיו בתחום המדע, בשנת 2006 נטע מקס הרצברג כרם במושב סתריה ופתח
יקב בוטיק.

כרם הרצברג במושב סתריה הינו כרם משפחתי של כעשרה דונם הממוקם בנוף ציורי עלמדרון מתון בלב הפרדסים בשפלת יהודה. האזור היה בעבר הרחוק אזור כרמים טבעי וניתןעדיין למצוא גפנים עתיקות הפזורות בשדות הסמוכים. ״אנחנו רואים בכרם שלנו המשך ישיר למסורת ארוכת שנים של
גידולי גפנים וייצור יין הקשורים למקום בו אנחנו נמצאים.

בכרם הרצברג אנחנו מגדלים ענבים מזני קברנה סוביניון, מרלו ומלבק בשיטות אורגניותתוך שימוש בפרומונים והדברה טבעית כתחליף להדברה קונבנציונלית. ניתן לבקר בכרםבכל עונות השנה לסיורי הדרכה והעשרה של עד 20 איש אותם יעבירו הכורם וצוות ההדרכה שלו על שיטות גידול אורגני של ענבי יין, תהליך הפיכת הפרי לתירוש וליין, ההבדלים ביןיינות שונים, אדום, לבן ורוזה מאותם ענבים וקצת היסטוריה של גפנים ויין. את שעת החוויהבכרם נחתום בטעימות מהיינות שנעשו מענבי הכרם.

יקב הרצברג הוא יקב משפחתי במושב סתריה. היין מיוצר ביקב שרות בשיטות מסורתיות, ללא שימוש במוצרים מן החי ובמהדורות מוגבלות. את הענבים המשפחה מגדלת באופן עצמאי בכרם הצמוד ליקב, בהתערבות מינימלית ובעזרת שיטות גידול טבעיות. היין מיושןבחביות עץ אלון, כמיטב המסורת הצרפתית.

http://www.herzbergwine.com/

היקב כשר ופתוח לקהל הרחב בתיאום מראש. 0544257381 כשר

יקב אלול:

יקב אלול, השוכן על אדמות מושב יציץ, הנו יקב המתמחה בייצור יינות משובחים ובריאים כאחד, נמצא תחת כשרות בד”צ העדה החרדית ירושלים ואליה נוספה גם הכשרות של וועד הכשרות סטאר קיי הבינלאומית בראשותו של הגאון רבי משה היינעמאן שליט”א מארצות הברית.

אלול, מבעלי היקב, מגדל על פני עשרות הדונמים שרכש, את זני הענבים השונים בהקפדה יתירה בצורה ייחודית – החל משלב הנטיעות ועד לביקבוק הסופי, כאשר כל הגידול נעשה באופן אורגני וללא כל חומרים נוספים.

“בילדותי, לפני כחמישים שנה, אבא היה מגדל ענבים בחצר של הבית ומהם היה מייצר יין בבית. זה היה יין ביתי, אבל בכל שנות הילדות למדתי את רזי היין. כבר בעונה שלפני הבציר היינו לוקחים חלק בעבודת הכרם המשפחתי. הייתי עוזר לאבא לגפר את הכרם כשהיינו מרססים עם מפוח של גופרית. למחרת לא הייתי הולך לבית הספר מרוב שהעיניים שלי היו אדומות מהחומר. מהענבים אבא היה מייצר בעיקר יין מתוק ומשכר במיוחד“. מספר אלול

מאז התמכרתי לעשיית היין”, משחזר ר’ משה אלול. אחרי עשר שנים בארה”ב, החלטנו לעלות לישראל וידעתי שבכוונתי לפתוח יקב בוטיק ייחודי. קניתי שטח של 110 דונם והחלטתי שבשטח הזה אקים כרם אורגני. זו בשורה גדולה לשוק היין בארץ ובעולם, משום שלא קיים יקב אורגני אמיתי בסדר גודל כזה ובכשרות מהודרת“.

כרם אורגני עובר תהליך הסבה של כשלוש שנים תחת פיקחו הקרוב של משרד החקלאות”, אומר ר’ משה אלול. “תהליך ההסבה בארץ קשה במיוחד מאחר ובישראל אין ניסיון גדול בגידול ענבי יין אורגניים. רמת הסוכר וצבע הענב חייבים להיות במצב בשל לגמרי מה שמקשה מאוד לשמר את הכרם ברמה גבוהה עד הבציר. כרם אורגני, בשונה בכרם רגיל, מתקיים על ידי הדברה אורגנית וביולוגית בלבד, דבר שגורם לכך שהיין הסופי שמגיע לבקבוק הוא ללא כימיקלים כלל וכך אנחנו מקבלים יין משובח ביותר היישר מהטבע, כמו שהקב”ה נתן לנו”.

אתר: https://www.gezer-region.muni.il/business/59/

פייסבוק: https://www.facebook.com/elulwinery/photos/?ref=page_internal

יקב בזק – כרמי יוסף

יקב בזק הוקם ע”י חנן בזק  בשנת 2006  במרתף ביתו ברחוב הורד 21 בכרמי יוסף, ובעזרתו של חבר יקר, שלמה כהן ז”ל שהיה מנכ”ל המכון הישראלי ליין. ביתו משקיף על נוף רחב ידיים לכיוון מערב שבמרכזו עשרות דונמים של כרמים, הנטועים על קרקע גירית אבנית, שחלקם שייכים למשפחת בזק, למשפחה כ400 דונם כרמים לענבי יין ומאכל, וגם עצי זית מהם מיוצר שמן הזית של היקב.

חנן שהיה בעבר מנכ”ל מועצת גפן היין, ומנהל מחלקת שה”מ במשרד החקלאות עד לא מזמן, הסתובב בין הכרמים וצפה בקנאה בכורמים לא מעטים שהקימו יקבים קטנים בביתם ובהם יצרו יינות מחלק מהענבים אשר גידלו בעיקר לטובת יקבים אחרים.

וכך בתמיכת רעייתו, מלכה, רכש ציוד חדיש לייצור, תכנן את היקב כנדרש והחל בייצור היין. כך החלה דרכו של חנן מיקב ביתי קטן ליקב בוטיק המייצר כ-10,000 בקבוקים בשנה.

חנן נולד במושבה  שׂרונה שבגליל התחתון.  את השכלתו החקלאית רכש כשלמד לתואר ראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות  לאחר מכן עבד בהדרכה כמדריך מטעים באזור לכיש ובמשך 25 שנה שימש כמדריך הראשי של “ענבי טלי” – ענבי המאכל הידועים.

חנן מספר  שכממונה להיות מדריך ארצי לגפן במשרד החקלאות, היה בין המעורבים במהפך ובמעבר מייצור יינות כמות שאיכותם לא גבוהה ליינות איכות שיוצרו מענבים שגדלו בכמויות של מספר מאות ק”ג בדונם. המשפחה בעלת כרמים בשרונה שבצפון הארץ ובכרמי יוסף, מה שמוכר כאדמות סיידון.

בביתם שבכרמי יוסף, מארחים חנן ומשפחתו לטעימות יין המלוות בגבינות תוצרת האזור, שמן זית וזיתים המיוצרים במקום אל מול נוף עוצר נשימה.

היקב פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע – בתיאום מראש בלבד. ניתן להזמין גם סיורים בכרמים.

054-6306773

כשר https://www.bazakwinery.com/

יקב בראון – כפר שמואל:

יקב בראון, יקב בוטיק משפחתי השוכן בנחלה חקלאית בכפר שמואל.
בעלי היקב דניאל ודינה בראון נשבו בקסם היין לפני שנים רבות וב- 2009 בחרו ליישם את אהבתם ליין.

ייצור יין לצריכה ביתית, יין משזיפים או ליקר פירות היה מאז ומתמיד חלק מהמסורת המשפחתית של משפחת בראון בחצר הבית בחולון ועוד קודם בכפר בסלובקיה, בה ייצרו יין ושיכר במרתפי הבתים מענבים ופירות שגידלו התושבים. מסורת ייצור היין לוותה בתרבות שתייה מפותחת בה בכל ארוחה הוגש יין אדום או לבן ללא תוויות שנמזג ביד רחבה לכל בני המשפחה. דניאל שנחשף ליין ולתעשיית היין בסיוריו ביקבי בוטיק בארץ ובעולם, במיוחד באזור טולוז שבצרפת, החליט לטעת כרם ו”לצלול לעולם היין”. לאחר בדיקות והתייעצויות עם מומחים נטעו ענבים מהזנים מרלו וסירה ובהמשך הזנים פטיט ורדו, רובי קברנה ומרסלן, באדמות השחורות של כפר שמואל, ה’ טרואר’ המשובח של אזור סיידון – גזר.

שנת הבציר הראשונה הייתה 2009 בה נטלו חלק בחגיגה בני המשפחה וחברים, ומאז החלה  מסורת של חגיגות בציר משפחתי הנפתחות בשעות הבוקר המוקדמות ומיד לאחריהן מתחיל הבציר.

דניאל, הגיע לעולם היין מאהבה, עיסוקו וניסיונו בתחום ההנדסה לימדו אותו להיצמד לתהליכי עבודה ולמידה מסודרים. את לימוד והכרת הכרם, גידול הגפן והכנת היין הוא עושה בעצת מדריכים, כורמים וייננים ומרחיב את ידיעותיו כל העת מספרות מקצועית בנושאי כימיה, ביולוגיה והיסטוריה. כל פרט המתבצע בכרם וביקב נרשם ונלמד, וייצור היינות נעשה בתהליך מוקפד. השילוב בין הענבים האיכותיים, הזנים שהותאמו לאזור ותהליך הייצור מפגישים את חובב היין עם עולם טעמים מיוחד.

טיפת יין אישית, דניאל המייצר את היין מאמין שכדי להגיע לתוצאות טובות עליו להקטין למינימום את ההתערבות והתוספות הנדרשות לתהליך. “ליין יש כל כך הרבה איכויות וחבל להתערב בפעילות המדויקת של הטבע”.

היקב מייצר את מרבית היינות מהענבים האיכותיים שגדלים בנחלה המשפחתית. היינות מתיישנים במכלי נירוסטה, בחביות עץ אלון צרפתי ובבקבוקים במשך שנתיים.
יינות היקב כשרים.

היינות האדומים מיוצרים מהזנים: מרלו, פטיט ורדו, סירה וקברנה סובניון, והלבנים מהזנים: גוורצ, שרדונה ומרלו (הרוזה).

ביקב מתקיימות טעימות וניתן לקיים סיור בכרם, בתיאום מראש-

054-4342988 | 08-9226883

 https://www.braunwinery.co.il

 

יקב אבנר:

יקב אבנר נוסד ע”י אבנר אלה בשנת 2010  על חלקת קרקע סמוכה לישוב גבעת זאב הממוקמת בגובה 760 מטר מעל הים. אדמת הטרה רוסה הפוריה עליה ניטע הכרם, כיוון נטיעת שורות הגפנים והרוחות המנשבות ביניהן והפרשי הטמפרטורות בין יום ולילה הם המייחדים את הכרם.

אנו מגדלים בכרם ארבעה זני ענבים בורדולזיים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטי ורדו מהם אנו מפיקים את יינות היקב האדומים האיכותיים.
ביקב שנבנה בקצה הכרם אנו מייצרים  כ-2500 בקבוקים בשנה בסדרות מצומצמות של כ-500 בקבוקים ממוספרים. היינות מיושנים לתקופות של בין 6 ל-48 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי.
ביקב ישנם חדר טעימות ומכירת יין.

טעימות היין ביקב אבנר הפכו עם השנים למסורת המשלבת את תרבות אהבת היין כחוויה חושית יחד עם מפגש חברתי של מטיילים ואוהבי יין. המבקרים עוברים סיור בכרם וביקב ומקבלים הסבר על תהליך הכנת היין, תוך כדי טעימות משלבי הייצור השונים של היין, החל מהשלב הראשוני, דרך תהליך ההתבגרות בחביות העץ ועד לביקבוק.
בסוף הסיור מתיישבים לטעימות ממבחר יינות היקב לצד מבחר גבינות איכות וירקות.
טעימות היין מתקיימות בכל יום שישי בין השעות 10:00 עד 15:00, מומלץ לתאם מראש.
ניתן לבקר בכל ימות השבוע בתאום מראש במספר: 02-5822236