הפעם הראשונה שידידינו מאיגוד ה- AIMS מתארחים אצלנו בישראל

התכבדנו השבוע לארח את Paco Borao נשיא ארגון ה-AIMS -ארגון המרתונים הבינלאומי, ועוד 11 נציגים (חברי ההנהלה) מכל העולם לראשונה בישראל, בשבוע…

מאת: Wisy
בתאריך: 21.03.2017
בלוג
0 תגובות

נשיא ארגון AIMS בביקור בישראל
התכבדנו השבוע לארח את Paco Borao נשיא ארגון ה-AIMS -ארגון המרתונים הבינלאומי, ועוד 11 נציגים (חברי ההנהלה) מכל העולם לראשונה בישראל, בשבוע חווייתי אינטנסיבי שכולו היסטוריה, מורשת תרבות וספורט.
עם יריית ההזנקה של מקצה ה-10 ק”מ במרתון ירושלים, התחלנו לרוץ בקצב תיירותי, לבקשתו: “קצב חברים” – כלומר – קצב המאפשר לרוץ, לדבר, ולהרגיש את העיר ונופיה. המראות לאורך המקצה, מוכרים וידועים לי. כשותף מלא ביצירתו והקמתו של המרתון אני מתרגש וגאה, כל שנה מחדש, בכל קילומטר, ובכל קצב.
נשיא ארגון AIMS במרתון ירושלים
במהלך השבוע האחרון נפגשנו עם ראשי ערים והתארחנו באתרים היחודיים ברחבי הארץ, את מפגש הסיום המרגש, אירחתי בביתי בנירית.
היעד הראשון היה נצרת. נפגשנו לקפה שחור של בוקר עם ראש העיר עלי סאלם ואנשי לשכתו, הצגנו את פרוייק jesus טרייל, מסלול הליכתו של ישו מנצרת לטבריה כ 50 ק”מ. יבוא יום ונעשה זאת יחד ייחלנו לעצמנו ונקדם עוד ארוע בינלאומי חשוב. בכלל, מאד התרשמתי בדרך לנצרת על התעניינות ההבנה והידע הרחב של החברים החל מהקו הירוק בגדה המערבית, ישובי הערבים הישראלים, סגנון הבניה, החיים, המנטליות ואיך הכל משתלב זה בזה בחיים כאן בישראל על כל המורכבות הלא פשוטה.
נשיא AIMS - ארגון המרתונים הבינלאומי התארח בישראל
המשכנו לטבריה לפגישה עם ראש העיר יוסי בן דוד ואנשיו ישבנו על שפת הכנרת בנקודת סיום מרתון טברי הותיק במרתונים בארץ (40 שנה) יוסי ניסה לשכנע ונראה כי בהצלחה יתרה כי המרתון בטבריה היפה בעולם לבסוף התפרשנו כי הוא מהמהירים ולבטח הנמוך ביותר …(200 מ’ מתחת לפני הים). יובי הדגיש כי השנה שמנו לנו יעד עיקרי להביא רצים מחו”ל מה שבהחלט אמור לחזק את התיירות כיאה לעיר תיירות.
מרתון ירושלים הייתה חוויה גדולה לכולנו במיוחד לאלה שרצו ..כן יצרנו קבוצת aims בהובלת פאקו שבהחלט לא ביישה את הפירמה…
ארגון המרתונים הבינלאומי במרתון ירושלים
האירוח במטה בנימין בשילה היה המפתיע ביותר. זה החל בטיול ריינגרים בשטח המשיך במופע אותנטי, באחת ההפסקות ליד מעיין, הגיח שחקן ברוח התקופה ונכנס לדיאלוג תנ”כי מול …פראנק ..
סיור מרתק בעתיקות שילה ובמיצג המרשים, צילומים וארוחת צהרים תוך הבטחת האורחים להגיע למרתון העתיק בעולם..
עוד ארוחה עם הפועל ומנהל הספורט ומשרד התיירות ושוב ירושלים ובין לבין הצגנו את המרתון האקזוטי שלנו באילת שבהחלט הפתיע האורחים בייחודיותו ובפוטנציאל האדיר הגלום בו.
לפני ים המלח הגענו ליישוב נירית ליד יער חורשים (אצלינו כמה עצים זה יער … התנצלנו..) ארוחת ערב משפחתית אצל מר מרתון ישראל – עפר וכל הצוות. ברכות, תשורות, שתייה והרבה חיוכים.
סיור לילה בתל אביב יפו ולמחרת הדרמנו לערד פגישה עם ראש העיר ניסן מסלול חצי המרתון עד למצדה. זה היה מסע הקינוח שלנו, ומשם למרחצאות עין גדי והביתה.
תם ולא נשלם
…”זו הייתה תחילתה של ידידות מופלאה “..כפי שנאמר בקזבלנקה
היה מקסים מרגש ומרתק, אנחנו על המפה!


ארגון ה-AIMS מייצג מעל 120 מדינות ומעל 400 מרתונים ברחבי העולם. קובע תקנונים ונורמות ומפרסם את מגזין Distance Running המופץ למיליוני רצים בעולם. כמובן שתרומת הארגון לקידום ספורט זה והתיירות סביבו גדולה מאוד.
אפשר לקבוע בוודאות שרכשנו לנו 12 שגרירים חשובים ממדינות שונות, שהתפעלו מהאנשים, מהנופים ומאפשרויות מסלולי הריצה ואירועי ספורט מגוונים.
כן, זה היה המודל שלנו ל “אנחנו על המפה 2017”.
שתהיה לכולנו עונת מרתונים מוצלחת.

כתיבת תגובה