מה החזאי מבין, או: איך יהיה במרתון טבריה השנה?

נכון שמרתון טבריה יכול להיות מפתיע, אבל מה הם החיים בלי קצת הפתעות? ההימורים על מזג האוויר במרתון טבריה 2019 נפתחים ולנו יש סקר שקובע אחת ולתמיד מה אתם מעדיפים

מאת: מורן מישל
בתאריך: 15.08.2018
אירועים
0 תגובות

אתם מתכוננים למרתון. או חצי. או 10 ק״מ. לא באמת חשוב כמה. אתם בראבאק על התכנית, קמים לפני השמש לאינטרוולים, משפרים כושר, מגדילים סיבולת ואפילו עושים ריצת מבחן לאאוטפיט שתרוצו איתו במרוץ, ואז אתם קמים בבוקר המרוץ ומגלים שגם אם עשיתם הכל נכון, יש דבר אחד שהוא לגמרי מחוץ לידיכםמזג האוויר בבוקר המרוץ. מן אללה. בידי שמים.

אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדנו, כלומר, יש כאלה שאומרים שעד לפני 5 שנים הכל היה סבבה ומרתון טבריה היה המסלול היציב והבטוח לשיא אישי. אז אומרים. מסתבר שכבר 42 שנים האבא של המרתונים לא עושה חיים קלים לרצים בארץ.
אבי לוי, מותיקי השבט, מספר שכבר ב-1981 ועוד לפני שבכלל נקרא מרתון טבריה, הוא רץ את מרתון טבריה בגשם שוטף והיה הישראלי הראשון שהגיע לקו הסיום.

אבל בלי ספק השנים האחרונות של מרתון טבריה הפכו אותו ליצרן סיפורי מורשת הקרב מספר 1 של המרתוניסטים והרצים בארץ, ולא בכדי. מזג האוויר הצליח לייצר לנו תפאורה משתנה ומגוונת לאבא של המרתונים בישראל, ונדמה שאין רץ אחד שרץ בו שאין לו סיפור מרגש, מצחיק או מפתיע ממנו.

״זה מרתון כיף חיים, כמו ביצת הפתעה של קינדר, אתה אף פעם לא יודע מה תקבלגשם, רוח, שלג, שמש. מרתון שתענוג לרוץ אותו.״ אומר יואב שמעון.

את הגשם השוטף, ששטף אפילו את שטיח הסיום, בשנת 2016 אף אחד לא ישכח. כמה מטובי הסיפורים צמחו בו, וגם התמונות שנשארו לזיכרון מזכירות שמה שקרה שם הוא מעל לכל דמיון.

להרשמה למרתון טבריה – Rain or Shine! 4.1.19 >>


חן לוי כתבה לנו ״רצתי את מרתון טבריה 2016 הגשום ביותר. היה כיף לא נורמאלי. עד היום אני שונאת לרוץ בגשם חחחחח.״

וניר הראל, נזכר בהיסטוריה האישית שלו עם המרוץ הותיק ״לפני עשרים שנה הייתי תקוע בעיר בגלל המרתון שחסם לי את הכביש, וקיללתי את כולם כמה שמשעמם להם ומה פתאום סוגרים עיר שלמה בגלל מירוץ. מי חשב אז שיעברו עשרים שנה ואעשה שם שני מרתונים?! הראשון בגשם השוטף 2016, ושנה אחריו עם הרוח המזרחית המעיקהאחלה מרתון, ואחלה מסלול.״

בשנת 2017 באו הרוחות. מאיפה לכל הרוחות? כאמור, מזג האוויר לא שואל את דעתנו או איזה מרוץ מתקיים בדיוק כשהוא מתכוון להתחרפן.

בשנת 2018 עשה המרתון תפנית חדה וחתך לכיוון ההפוךהתלוננתם על גשם וקור? קבלו חום לפנים. מן אללה, כבר אמרנו?

״אני חושבת שזה מרתון שיש בו הכל מהכל. יש את האתגר של מזג האוויר, הרוחות שמפתיעות אחרי אחרי ק״מ. לפני שנתיים לא הצלחתי לרוץ בקו ישר כי הרוח הזיזה כל הזמן. והיה גם ממש חם. אבל עם כל זה יש אנרגיות מטורפות והרבה חיזוקים מרצים אחרים. יש איזה אחווה כזאת. ממש נהנתי לרוץ שם.״ מספרת אינה הרוש על החוויות שלה מהמסלול.

עם פתיחת ההרשמה ורגע לפני שההימורים מתחילים דפנה פרחי מסכמת נהדר: ״זה נכון שמזג האוויר במרתון טבריה יכול לתעתע ועד הרגע האחרון אין לדעת מה יהיה. אבלזה מסלול מעולה לקביעת שיא אישי. אני קצת משוחדת, כי אני אולי שייכת לדור הישן, ומרתון טבריה מבחינתי זה חתיכת נוסטלגיה, מהשנים שבקושי היו אנשים בארץ שרצו מרתונים. מרתון טבריה תמיד היה אליפות ישראל והיה כיף גדול לקחת בו חלק. אני ממליצה לכל רץ להשתתף במרתון טבריה, בייחוד אם זה מרתון ראשון, יש הרגשה ביתית ונעימה.״

לסיכוםרוצים לקבל שעשוע קטן ונחמד? לכו על ההמלצה של יואב שמעון ותבחרו בביצת קינדר.  רוצים מזג אוויר מוזמן מראש? מרתון על מסילה יכול להיות הדבר בשבילכם. מחפשים אתגר, הפתעה וריגוש? ובכן, מרתון טבריה חוגג 42 שנים של 42 ק״מ השנה, ולא משנה מה מתכנן לנו מזג האוויר בהפתעה, השנה ההפתעות שלנו בתכנית החגיגות יגרמו למזג האוויר להחוויר. נתראה שם. יהיה חם ומגניב. או קר ומגניב. תביאו שני סטים, שיהיה ליתר בטחון, מי יודע מה יהיה?!

ומה תוצאות הסקר?
תראו בעצמכם, לא נגענו. אתם עפים על הגשם.

להרשמה למרתון טבריה – Rain or Shine! 4.1.19 >> 

צילומים: תומר פדר, רונן טופלברג

כתיבת תגובה