האנשים שמאחורי הקצב

הם יובילו אתכם בבטחה, בקצב שבחרתם, מקו הזינוק ועד שער הסיום במרתון ווינר טבריה. מי הם האנשים שמובילים את הרצים במרתון ווינר טבריה אל קו הסיום, ולמה? הכירו את הפייסרים

מאת: מורן מישל
בתאריך: 12.12.2018
אירועים
0 תגובות

זה מתחיל בזה שהם רצים, כמו כולנו. חלקם אפילו רצו מאז ומתמיד. גם הם התחילו בריצות קצרות יחסית, גילו את ההנאה שבמרחקים, השתתפו בלא מעט מרוצים, למדו את הקצבים האישיים שלהם ושברו שיאים, אבל לאט לאט הבינו שהם יכולים לרוץ לא רק בשביל עצמם, אלא גם לסייע לרצים אחרים להגשים את יעדי הריצה שלהם במרוצים ולהוביל אנשים להצלחות.

ניב וניצן יחזקאלי, לימור וקסגבע וענת אהרונוביץ׳, ארבעה מהפייסרים בשלושה מקצים וקצבים שונים במרתון ווינר טבריה משתפים אותנו באיך שהכל התחיל.

מבטן ועד מרתון

ניב וניצן יחזקאלי , תאומים בני 30, רצים כבר 8 שנים מרתונים ביחד.
החיבה לריצה התחילה עוד בבית הספר היסודי, כשהשניים היו רצים באליפויות בית הספר היסודי בבית שאן, ונמשכה גם אל תוך הצבא, שם ייצגו את היחידות שלהם בתחרויות ריצה, ושם גם ניצתה האהבה למרתונים.
ניצן, ששירת בקבע והיה לפני נסיעה לניו יורק, גילה שבעת השהות שם עתיד להתקיים מרתון ניו יורק והחליט ללכת על זה. בתור טסט הוא רץ את מרתון טבריה בארץ. כשחזר הודיע לאחיו ניב שאין סיכוי שהוא עושה שוב מרתון לבד, ומשם הכל היסטוריה.

ניב מנהל משק חקלאי במושב בלפוריה בעמק יזרעאל בו גדלו התאומים, ניצן עבר למרכז והוא סטודנט לרפואה וטרינרית, והם נפגשים בסופי שבוע לרוץ ביחד בריצות הארוכות.
השניים אבות לפעוטות ואנשי משפחה, ובכל זאת כבר רצו שלל מרתוניםאמסטרדם, בוסטון, ברלין והשנה בפעם השישית ברציפות את מרתון טבריה, בו גם קבעו את שיאם האישי 02:50 בשנת 2017.   

האחים יחזקאלי יובילו את הרצים שמכוונים לתוצאה של 03:00 שעות במקצה המרתון המלא במרתון ווינר טבריה 2019.

רצה עם תלמידה חסרה בלב

לימור וקסגבע, בת 49, משוהם היא מורה בעלת תואר שני בחינוך גופני מזה 22 שנים בתיכון המקומי.

הריצה היתה שם תמיד, כאשר הקפידה על ריצות של כ-10 ק״מ פעמיים בשבוע, עד שילדיה גדלו והיא נכנסה לקבוצת ריצה שאיתה רצה לראשונה את מרות הר לעמקומאז התמכרה. מאחוריה ומלפניה מרתונים וגם אולטרה מרתונים

אל תפקידה כפייסרית לימור מביאה מטען אישי מעט חריג. מזה 15 שנים לימור מארגנת, ביחד עם צוות שלם בהתנדבות מלאה, את מרוץ ״השיבה הביתה״ לזכרה של שרית שניאור ז״ל שהיתה תלמידה בתיכון שוהם, ונרצחה בחדירת מחבל לבסיס בו שירתה בנצרים בשנת 2003.

מאז בכל שנה מאמנת לימור את בוגרי התיכון, 250 תלמידי שכבת י״ב, לריצה מנחל עוז בחזרה לשוהם.

במרוץ עצמו רצים הנערים לצד חיילי גדוד נשר, שבו שירתה שרית ז״ל, מרחק של 110 ק״מ במתווה של מרוץ שליחים על פני יומיים. בתום המרוץ, בכניסה ליישוב, מחכים הבוגרים משנים קודמות ותושבי שוהם ובתי הספר היסודיים.

ההכנות והמרוץ מלמדים את הנערים הרבה על כוח רצון, נחישות ונתינה למשפחה השכולה ומדי שנה התלמידים מתארים זאת כאחד הפרוייקטים הכי משמעותיים שחוו ב-12 שנות לימוד.

לימור תוביל את רצי חצי המרתון שמכוונים לתוצאה של 02:00 שעות במרתון ווינר טבריה

קמה מעפר

ענת אהרונוביץ׳, בת 40 מחיפה, היא מאמנת ריצה כבר כחמש שנים.
לאורך השנים אימנה קבוצות לצד ״עבודה רגילה״ כמגייסת כספים ותרומות בעמותת הידידים של תיאטרון חיפה, גם שם זיהתה שהחיבור לריצה מקדם אותה ואת מטרותיה.

את השינוי הגדול, המעבר לעבודה כמאמנת ריצה במשרה מלאה, הקמת קבוצת urban place ובימים אלה גם סטודיו לאימונים םונקציונליים ומשלימים לרצים, עשתה דווקא בעקבות שבר עצום.

לפני כשנתיים, בשריפת הכרמל, ביתה של ענת נשרף עד היסוד. זה היה הבניין היחידי ב רחוב שנפגע, דירתה היתה היחידה שבה האש כילתה הכל.
יום לאחר השריפה, לאחר שהעבירה את משפחתה לבית מלון, עמוסת שקיות תרומות מאנשים טובים שרצו לעזור למשפחה להשתקם במהירות האפשרית, יצאה ענת לריצה של 36 ק״מ על כביש 4, ריצה שבה הוצפה בבכי, כעס, צחוק, שמחה, והמון תובנות, ושבסופה הגיעה לידיעה ברורה שמעתה היא רק מאמנת ריצה.
 
לפני פחות משנה רצה ענת אולטרה 103 ק״מ בטוסקנה, ממנו חזרה עם קושי להתניע בחזרה את הגוף ואת התשוקה לריצה, עד שלאחרונה חזרה התשוקה לריצה לבעור בה. היא מקפידה על ריצות נטו לעצמה מעבר לאימונים ועל סופי שבוע לריצות כיף עם חברים.

ענת תוביל את הרצים שמכוונים לסיים בתוצאה של 05:00 שעות במקצה המרתון המלא במרתון ווינר טבריה.

צילום: SportPhotography תומר פדר ורונן טופלברג

* נבחרת הפייסרים במרתון ווינר טבריה בחסות GARMIN ובשיתוף עם ״הפועל״ ומרתון ישראל ממשיכה את מסורת המיזם ״הפייסרים של צלם הבית״, מיזם חברתי שהקים עומר מנוס זל לפני 7 שנים, ושאת דרכו ממשיכות מזה שלוש שנים לורנס גורדון, ממועדון ״רצים עם לורנס״ בנתניה ושרונה שלו מאייר ממועדון ״אדרנלין״ בגליל המערבי.
במרתון ווינר טבריה קיים פרוייקט ייחודי במסלול ה– 10 ק״מ שבו רק נשים מכתיבות את הקצב.*

בואו להכיר את הפייסרים בדף הפייסבוק שלנו >> 

כתיבת תגובה