תחרות קריטריון לאליפות אירופה פראלימפי / ליאב סולומביץ'

  ליאב סולומוביץ’, בן 32, לקוי ראייה ושמיעה כתוצאה מתסמונת “אשר”. אתלט, מטפס הרים, חובב אתגרים ומתאמן לקראת אליפות אירופה באתלטיקה.  בעל תואר ראשון…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 13.03.2016
אימון ומנהיגות
0 תגובות

 
ליאב סולומוביץ’, בן 32, לקוי ראייה ושמיעה כתוצאה מתסמונת “אשר”. אתלט, מטפס הרים, חובב אתגרים ומתאמן לקראת אליפות אירופה באתלטיקה. 
בעל תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול בטכניון ובעל תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.
עובד כאנליסט בחברת פיננסים וביטוח.
דמותו של ליאב היא השראה על שאיפות וחלומות, פריצת גבולות, התגברות על מכשולי החיים והפיכת לקויות הראיה והשמיעה ליתרונות. בעזרת חיוך רחב וכוח רצון העולה על כל דמיון , ליאב מוכיח שבמסע החיים המדהים שלו – יש עוד פסגות רבות לכבוש ואין מקום שהוא רחוק מידי עבורו.
 
בשנים האחרונות החל ליאב לרוץ לאחר שנחשף לראשונה לפעילות קבוצות הריצה של “אתגרים” המעודדות פעילות גופנית בקרב בעלי מוגבלויות שונות.
לאחר שסיים את מירוץ ה-10 ק”מ הראשון שלו בתוצאה של 50 דק’ החליט ליאב שהוא רוצה לרוץ קדימה, מהר יותר וחזק יותר.
בתהליך אימון מתמשך הוא החל להתאמן באתלטיקה תחרותית על המסלול כאשר הוא בולט במיוחד במקצועות הריצה הבינונית 400מ’- 800מ’ המשלבות יכולות גופניות מורכבות כמו כוח, מהירות, סיבולת והתמודדות מנטאלית לא פשוטה.
ליאב סולומביץ' - קרטריוןלפני יותר משנה, פירסם ליאב פוסט בפייסבוק שם הוא ביקש לחפש רץ מלווה מהיר לאימוני ריצה בהדר יוסף, כך הכיר ליאב את יובל אילוז, אתלט ומאמן שמתמחה בעצמו במרחקי הריצה הבינונית ולאחר האימון הראשון ידעו שניהם שזוהי תחילתה של ידידות מופלאה.
כבר לאחר חודשיים ליאב ויובל ניסו בפעם הראשונה לקבוע קריטריון בינלאומי ב-800מ’ לאולימפיאדת העיוורים בדרום קוריאה שנערכה ב-2015.
ליאב עצר את השעון על תוצאה 2:23 דק’,רחוק 8 שניות מהקריטריון אבל עם סוג של שיא ישראלי לא רשמי ותואר “הרץ העיוור המהיר בישראל”.
 
מאז ליאב ויובל יצאו יחד למסע ארוך שהיעד הסופי היה “להגיע לאליפות אירופה”.
לטובת זה נדרשו גם מסגרת אימון אישית אינטנסיבית ומגוונת וגם מאמצים להשיג תרומות ומימון לפעילות האימון כולל טיפולים רפואיים, ציוד ריצה ועוד.
 
לאחר תקופת אימון ממושכת של כמעט שנה, ליאב יתייצב שוב על קו הזינוק ביום שני הקרוב 14/3 בשעה 17:00 (אצטדיון האתלטיקה הדר יוסף) בניסיון לקבוע קריטריון בינלאומי 2:15 דק’, או לפחות לשפר משמעותית את שיאו האישי ולרדת את מחסום ה-2:20 דק‘.
ליאב סולומביץ'

כתיבת תגובה