שקט אבל סוער

הסתכלתם פעם על הים? בתקופה האחרונה, אולי מאז הפציעה ביד שבזכותה נוצר לי יותר זמן פנוי, אני מתחברת יותר למרחבים הכחולים שנקראים:…

מאת: ChenS
בתאריך: 18.11.2019
בלוג בנושא על חלומות ובעיקר על ריצה
0 תגובות

הסתכלתם פעם על הים?

בתקופה האחרונה, אולי מאז הפציעה ביד שבזכותה נוצר לי יותר זמן פנוי, אני מתחברת יותר למרחבים הכחולים שנקראים: ים. אני מוצאת את עצמי מגיעה אליו על מנת לרוץ. יש משהו בים שהוא מרגיע, ששם אותך בפרופורציות. שמביא אותך להתנקות.

הים יכול להיות שקט, ויכול להיות גם רוגש, סוער ושוצף, וגם כשהוא שקט הוא הרי לא באמת שקט, אלא מלא זרמים וכוחות פנימיים. הים הוא מלא רגש. ממש כמו נפש.

רוב רובן של הריצות שלי היו “ריצות ירוקות” בשדות שליד הבית. אני תמיד אומרת שהשדות “גידלו” אותי ואת הרצה שבי. שעות בשדות, רצה לבד, לומדת על עצמי על כל כאב, מה לעשות ומה לא לעשות.

לא פעם אני נתקפת בצורך עז לגוון את מרחבי הריצה שלי, זה יכול להיות להפוך אספלט לחול, אספלט לשטח, לשדות פתוחים או לחילופין לרוץ ליד הים. זה בא אצלי די בתקופות, הייתי זמן לא מעט בתקופה של הירוק, רצתי הרבה בשדות הירוקים, החומים האפורים. שדות שיודעים ללבוש צורות שונות וגוונים שונים. בקיץ בדרך כלל אני מבלה יותר זמן בשבילים בין השדות החרושים, בין גידולי הכותנה, הבוטנים, בכרמים, בפרדסים. יש יותר שעות אור בקיץ שנותנות לי מרחב במהלך היום לרוץ ולינשום את האויר הצלול הזה של המרחבים, שעושה רושם שהוא נהיה נדיר יותר ויותר בימינו. השדות כל כך שונים לפי עונות השנה, פעם הם חרושים ויפים, ממש כאילו יצאו זה עתה מסורקים ממקלחת נקיים ומריחים טוב מסבון הרחצה, ופעם הם “מבולגאנים” ולא חרושים, מלאים צמחייה פראית שצומחת לכל עבר. בפרדס יכולים ההדרים להיות גזומים ומסוגרים ויכולים להופיע בשלל תפרחתם ממש כמו התבשמו במיוחד לפגישה.

השבילים המקיפים את השדות לא פעם יכולים להיות טובעניים וחוליים מהחום הקייצי הכבד, ואני מוצאת את עצמי בכל צעד מנהלת משא ומתן שם עם כל גרגר, ולעיתים הם יותר ידידותיים ומהודקים וקצת לחים מטיפות הגשם שנחתו עליהם.

התחברתי לאחרונה לים מתוך צורך עז לשנות ולגוון את הנופים של הריצה, משהו פנימי שנמשך אצלי לשקט שיש בו ומצד שני לסערה. משהו בו רגוע, אבל לא רגוע בכלל. הוא מחבק אותך וזורק אותך למקומות הכי נכונים.

שם אני מעבירה את רוב זמני בריצות הארוכות שלי.

כתיבת תגובה