שגרירי מרתון התנ”ך מתגעגעים

למרתון התנ”ך יש לא מעט אנשים ששומרים לו אמונים, בכל שנה, לא משנה כמה פעמים יעשו את מסלול המרתון הזה, יגיעו אליו…

מאת: vered arusi
בתאריך: 08.05.2020
כללי
0 תגובות

למרתון התנ”ך יש לא מעט אנשים ששומרים לו אמונים, בכל שנה, לא משנה כמה פעמים יעשו את מסלול המרתון הזה, יגיעו אליו שגרירים ואוהבים ויתרגשו בסיום המיוחד שלו בכל שנה מחדש.
מרתון התנ”ך הביננלאומי הוא מהקשים בעולם ואליו צריך להתכונן לא מעט. התקופה הזו, אולי גרמה לקצת הפסקה באימונים אך לא עצרה לרגע את הגעגועים והרצון לחוות שוב את התחושה הקיימת באוויר שיש רק במרתון התנ”ך.
אספנו לכם כמה סיפורים משגרירי תנ”ך רציניים שמבינים:

עמיחי ברוומן:

“מרתון התנ׳ך מלבד היותו אתגר ריצה ייחודי בהשוואה לשאר המרתונים בארץ, מלבד היותו מסלול ריצה בנופים מדהימים ומגוונים, מלבד היותו מסלול שחוצה כבישים וכרמים, הוא הזדמנות נדירה למפגש עם רצים מדהימים. אין ויכוחים פוליטיים ואין דעות קדומות, כולם פתוחים להכיר את כולם וזה מה שהופך את ההשתתפות של רבים, לריצה מסורתית, שנה אחרי שנה. ההכרויות והקשרים החברתיים שמרתון התנ׳ך רקם, עולים על כל דמיון. הרצים נפגשים כמה פעמים במשך השנה לריצות שטח מאתגרות ומשלבים ספורט עם הכרת חבלי ארץ היסטוריים.
בואו להרגיש את העליות, בואו לטעום את היין המושלם, בואו להכיר את קהילת הרצים הייחודית שלנו”

 

פנינה צדיקריו:

“מרתון התנ”ך The Bible Marathon – אירוע ייחודי הסטורי🌟מרגש🌟מעצים !
אירוע מושלם ,הפקה שאין מתחרים כלל – סיום בתל שילה (שילה הקדומה)Historic Shiloh באווירה -אנרגטית !תוססת 🌟ומלאת תשוקה 🔥🌟🍾.
עופר פדן – האגדה המהלכת ! האחד והיחיד! המנצח על כל האירוע הייחודי 🌷יחד עם הנבחרת המובחרת -משפחת  מרתון ישראל – Israel Marathon -יישר כוח על הנתינה ,ההשקעה והחשיבה ללא הרף מחוץ לקופסא למען קהילת וטובת הרצים ! כהרגלכם עוד אירוע עם חותם ומזכרת נפלאה ומרגשת”

משה רוזנבלום:

“איך מתארים חויה ראשונית וקסומה כל כך שהניבה פירות רבים וחויות מעולות לכל כך הרבה אנשים🤔

חוזר 5 שנים אחורה, רצתי במשך שנה וחצי ביישוב שלי פסגות, הכושר השתפר פלאים והגעתי ל16 ק”מ ריצה רצופה בקצב יפה.
חודשיים לפני סוכות חבר אומר לי משה, בוא תירשם לחצי מרתון התנ”ך זו חויה מטורפת, לא תצטער. עניתי לו עזוב אני לא בקטע של מירוצים .
אחרי חודשיים עמדתי על קו הזינוק של חצי מרתון התנ”ך (מירוץ ראשון שלי בחיים) נרגש ועם אדרנלין מטורף.
מסלול קשוח ומלא עליות מאתגרות , ריצה בנוף משגע , חיילים ושוטרים מעודדים , אוירה מחשמלת.
מסיים את הריצה כמו ענקק בתוצאה מעולה מבחינתי כאשר כל המשפחה מחכה לי בקו סיום. תחושה עילאית שלא תישכח. באותה נקודה החלטתי שאני רוצה להפוך למאמן קבוצות ריצה ולאחר שנה סיימתי קורס מאמנים במכון וקסלר. פתחתי קבוצות ריצה בפסגות, עפרה , בית אל וקבוצת ריצה נוספת של עובדי מועצת בנימין.
חוגי ילדים ונוער של ריצה וכושר ביישובי בנימין. בסוכות האחרון נרשמו מקבוצותיי כ100 מתאמנים בכל הגילאים . לחלק גדול מהמתאמנים היה זה מירוץ ראשון בחייהם ויעד שהתכוננו אליו וכולם דיווחו על חויה מדהימה וארגון מופתי בראשות מרתון ישראל ומועצת בנימין”

שילה אדלר:

“אחד האתגרים הנחמדים בחיי הוא מרתון התנ”ך.
היכולת לרוץ לאורך 42 ק”מ, באזור כל כך היסטורי ובריצה על “דרך האבות”, היכן שצעדו אבות אבותינו לפני אלפי שנים, זו חוויה עצומה, אתגר גדול והנאה מרובה.
ריצה המשלבת, יציאה מאבן העזר, הלא היא ראש העין, לאורך חוצה שומרון, טיפוס אינטנסיבי לאוניברסיטת אריאל, ומשם ריצה למרגלות היישוב שלי, היישוב עלי, ולסיים באווירה מטורפת בשילה הקדומה, זהו האתגר של כל שנה בסוכות.
אתגר המשלב הכנה ארוכה של אימונים, חיבור לארץ ישראל היפה והפנינג משמח לכל המשפחה. משתדל לרתום איתי גם את חבריי ופוקדי מיחידת המילואים, הן לעולם הריצה והן להכרת ההתיישבות… דרך הרגליים.
זכיתי שריצות המרתון מלווה אותי חברי ולוחם שלי ממלחמת לבנון השנייה, איתן חרמון. אשר לצערנו במהלך המלחמה, כאשר נסע בתוך אכזרית ( נגמ”ש ממוגן), עלתה השיירה על מטען צד ואיתן נפצע ברגלו, אך מאז לא וויתר על חלום חייו – הריצה, ואנו כחבריו ומפקדיו ליוונו אותו בתחילת דרכו, כיום איתן מקום ראדון בעולם לרצי מרתון קטוע רגל, ומאמן ריצה בעצמו.
ממליץ בחום!”

זאבי המאירי, מנהל מחלקת הספורט, מועצת בנימין:

“האתגר הבא שלך – מרתון התנך!
בימים אלה, אחרי תקופה לא פשוטה בבית בעקבות הקורונה יוצאים אלפי תושבי בנימין החוצה לריצה ופעילות גופנית. אל תחמיצו את ההזדמנות! סמנו יעד- התקדמו צעד צעד ותרוויחו בריאות, איכות חיים וכמובן את חוויית מרתון התנך- המרתון הראשון בהסטוריה!”

 

איתן חרמון:

“ריצה עם מקומות היסטורים חשובים נוף יפה ריצה מאתגרת אבל הכי חשוב אנשים טובים חברים טובים אויירה מצוינת”.

 

עמית כהן,זוחלי שילה:

ההכנות למרתון הקשוח בארץ בדיוק מתחילות עכשיו אחרי ריצות במרפסת הבית או בסלון (אני הגעתי רק ל10 קמ במרפסת…) זה הזמן סופסוף לצאת לריצות השטח שלנו.
כבכל שנה אנו קבוצת” זוחלי שילה” בשיתוף עם מרתון ישראל עורכים ריצות הכנה בנופים מטריפים ומסלולים קשוחים שמתאימים למרתון מסוג מרתון התנ”ך… לא יכול כבר לחכות לרגע, געגועים מטורפים למרוצים ובמיוחד למרתון המטורף מרתון התנ”ך נופים מדהימים ארגון למופת ואווירה מיוחדת במינה.
מאמינים בעצמכם ובשרירי הרגליים שלכם? בואו לתנ”ך!!!
אני אהיה שם!!!💪🏃🏽‍♂️

 

אבי חסון:

“מהרגע שהגעתי לריצת הכנה בשילה הקדומה .הוקסמתי מהנוף המדהים ולא פחות מאנשי המקום החיבור היה מיידי וממתין כבר לעלות לשילה ולהיות איש בנימין בפעם השלישית”

 

 

 

 

 

 

 

יאיר ישראל:

“כרץ קבוע במרתון התנכי כולי תקווה שגם השנה למרות הקורונה מרתון התנך יתקיים בעיתו כמתוכנן וכך גם אני אוכל להשתתף בו כהרגלי…🙏🙏🙏”

 

נריה קפלן,זוחלי שילה: 

“מרתון התנ”ך מבחינתי הוא בעיקר חיבור בין עולמות. חיבור בין ריצה ובין התנ”ך וההיסטוריה של העם שלנו, חיבור בין המרכז (זינוק בראש העין) להתיישבות (סיום בשילה הקדומה), חיבור בין המישור להר וחיבור בין ריצת כביש לטבע ולנופי השומרון המדהימים.
הייחודיות של מרתון התנ”ך מתבטאת לא רק בעליות המאתגרות ובכך שהוא קווי ולא מעגלי, אלא בעיקר ביציאה מהמרחב העירוני אל המרחבים ואל השקט דבר שמאפשר להתחבר לנופים, לחברים שלצידנו ובעיקר לעצמנו. וכמובן שאי אפשר לוותר על הסיום המרגש בין עתיקות שילה הקדומה לכל תופים ושופרות.
מעבר לארוע המרתון עצמו, בשנים האחרונות הפכו ריצות ההכנה לארוע בפני עצמן והן מקבצות עשרות רצים מכל רחבי הארץ שיוצאים להכיר את האזור דרך הרגליים ולהנות מהנופים, הסינגלים, המעיינות, בעלי החיים והכרמים שפזורים באזור”.

 

אסף לב:

בוקר מהמם ומלא Doing מרתון התנ״ך האהוב – אנחנו בדרך 🌸💪🏻👍🏻

 

 

 

 

כתיבת תגובה