רצה בשביל אבא שלה

כשיוצרים חיים מהאובדן.

מאת: vered arusi
בתאריך: 27.10.2019
כללי
1 תגובות

לטל גלבוע מזיכרון יעקב בת 45 בזוגיות +2 , תאמינו או לא יש את המקצוע הכי לא שגרתי שאתם מכירים והיא אוהבת את זה – הרכבת לוחות חשמל כחשמלאית, מקצוע שכיום פחות מלמדים והיא כבר סוגרת 11 שנה בתחום.
את תחילת הקריירה שלה כחשמלאית היא חייבת לאבא שלה, שעשה הכל בבית ובעקבותיו למדה את המקצוע.
עוד מילדות עסקה תמיד בספורט והזיכרונות הראשונים שלה מאבא שלה שהיה כל עולמה ונפטר לא מזמן, היו גם קשורים בספורט. היא זוכרת איך בגיל 12 זכתה במקום הראשון במרוץ חיפה של 10 ק”מ ומאז נפתחו לה הדלתות. “לא היו אז מרתונים והשתתפתי בכל מיני מרוצים כמו הקפת התבור, ומאז, מגיל 12 לא הפסקתי לרוץ . ריצה בשבילי זה אוויר לנשימה מבחינתי, כל בוקר קמתי מוקדם לריצה לפני הלימודים. שום דבר לא מנע ממני לעשות את הדבר הזה שאני כל כך אוהבת,, גם לא גשם או קור, העיקר לצאת ולרוץ ומאחוריי תמיד נוהג ומשגיח- אבא שלי.
בגיל 10 נפגשה טל עם מאמן מאוד ידוע בשם יאיר קרני , היא שהתה אצלו תקופה של שנה וחצי בוינגייט, בזמן שאבא שלה תמיד ליווה אותה למרוצים. היא זוכרת שזכתה בלא מעט גביעים ומדליות ואביה תמך בה לאורך הדרך. חלומו של אביה היה לראות אותה עושה חצי מרתון ומרתון שלם, כך היא מספרת.
לפני שנתיים זה הגיע, טל רצה את החצי הראשון שלה במרתון ירושלים, זו הייתה חוויה מדהימה עבורה, אשר גרמה לה לא לישון כל הלילה. אבל אבא שלה ז”ל לא זכה לראות אותה עושה את החצי למענו.
“הגעתי אל המאמן שלי רון האואר, אשר אני מתאמנת אצלו כבר שנתיים, ואמרתי לו שבמרתון טבריה אני רוצה להגשים את החלום של אבא שלי אשר לא זכה לראות אותי רצה מרתון שלם. את החלום הזה אכן הגשמתי, בזכות אנשים טובים כמו עופר פדן מפיק האירוע, בזכות המאמן שלי, בן זוגי לחיים וכמובן שבזכות עצמי! אחרי כל כך הרבה אימונים מפרכים ועבודה קשה, מצאתי את עצמי בדרך להגשים את החלום וכולי התרגשות ודמעות. ואכן,לפני שנה, עשיתי את מרתון טבריה”.

אחרי שצלחה מרתון שלם בטבריה בריצת כביש הרגישה טל שהרעב רק גדל והיא החליטה להירשם למרתון נוסף, אך הפעם בשטח!
ב-18/10 טל תרוץ בפעם הראשונה את המרתון הקשה ביותר בתולדות ארץ ישראל שהוא מרתון התנ”ך. “כל פעם שאני רצה הדבר הראשון שעולה לי בראש זה אבא שלי , אני מרגישה שאני רצה למענו כי זה היה החלום שלו” .
לקראת מרתון התנ”ך היא מתאמנת 3 פעמים בשבוע ריצות קצרות ובסופ”ש ריצות ארוכות של 30-40 ק”מ “אני כבר מחכה למרתון התנך כי יש בו הרבה עליות ויש לי כוח סיבולת לב ריאה גבוה והבן זוג שלי גם ירוץ איתי הפעם – אבל אחרי כי הוא לא בקצב שלי”.
מרוץ התנ”ך הבינלאומי מבוסס על מסלול של 42.2 ק”מ המשחזרים את הריצה ההיסטורית שהתקיימה בתקופת התנ”ך, על איש בנימין ורצתו אל עלי הכהן הגדול בשילה הקדומה, בעקבות התבוסה לפלישתים. המרוץ שכונה בתחילה “מרוץ האיש בנימין” הפך עם השנים למרתון התנ”ך ומתקיים מדי שנה בסוכות , בהפקת חברת מרתון ישראל אשר סוחפת אלפי אצנים מהארץ ומכל העולם. המרוץ כולל 4 מקצים אשר בסופם יקבל כל משתתף מדליית חרס ולמשתתפי המרתון המלא גם מגן מיוחד.

כששמעתי על מרתון התנ”ך מיד הרגשתי שיש בו משהו מיוחד, עופר אמר לי “אני רוצה אותך שם”.
כך, מצאתי את עצמי מתחילה להתעניין אבל אז עלו בי חששות ופחד לרוץ באיזור שנחשב לא פשוט, חששתי שלא תיהיה שמירה מספיק טובה כדי שהרגיש בטוחה לרוץ שם מרתון שלם. אבל כאשר קיבלתי תמיכה מבן זוגי ומעופר החלטתי להשתתף במרתון.
כל האימונים שלי כללו ריצות שטח לא קלות עם המון עליות והרבה נפחים.
אני נתקלת בקשיים מנטליים, בעיקר בעליות, אך כשזה קורה לי, אני מדברת עם אבא שלי ומבקשת ממנו שיתן לי את הכוח וברגעים האלו אני רצה כמו איילה.


רגע לפני המרתון, ישבתי עם עצמי ואמרתי “טל את חזקה עבדת מאוד קשה בשביל שאבא יראה מלמעלה שאת מסוגלת לרוץ כי בשבילו את רצה”, התחזקתי, קמתי, הרמתי ראש ובסיום המרתון ירדו לי דמעות של אושר ושמחה, הרגשתי
שנתתי לאבא להיות גאה בי. מה היעד הבא אתם שואלים? עוד לא עבר חודש ואני כבר בדרכי למרתון הנוסף והראשון שלי באילת 🙂 כולי בהתרגשות גדולה.

תגובות על "רצה בשביל אבא שלה"

One Comment

  • אביב הגיב:

    לטל גלבוע את בחורה מדהימה ומי שלא מכיר אותך יש נשמה ךא בחוץ גם בפנים ויופי פנימי שזה הכי חשוב.אני מכיר אותך מילדות זוכר איך אביך היה נוסע אתך למירוצים וזה לא מובן מאליו את חזקה ועשית דרך מופלאה.את אישה טובת לב ואנשים סביבך אוהבים אותך.
    התחלת לרוץ בגיל 12 אצל יאיר קרני ומשם נפתחו לך הדלתות.זכית להכיר אדם יקר עופר פדן ואישה מקסימה בשם ורד.להם הכבוד הראוי כל הכבוד להם שלקחו וחיבקו אותך לחיקם.מגיע לך זה נותן לך להרגיש שאת במשפחה חמה ואוהבת תצליחי
    כל הכבוד על הכתבה פה אנשים מבינים שאם רצון טוב ויכולת אפשר להגיע רחוק.

כתיבת תגובה