רץ על זה

מאת: תומר כהן כמי שהשתתף בלא מעט מרוצים, חי ונושם את עולם הריצה והכושר, בוגר מכון וינגייט, החליט תומר כהן בצעד מעורר…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 04.05.2015
בלוג ריצה
0 תגובות

מאת: תומר כהן

כמי שהשתתף בלא מעט מרוצים, חי ונושם את עולם הריצה והכושר, בוגר מכון וינגייט, החליט תומר כהן בצעד מעורר השראה, לקדם את עולם הריצה והאתלטיקה בעיר נהריה בה גדל ולחולל מהפכה אדירה באזור. החל מהקמת מועדון ריצה למתחילים ומתקדמים, הקמת אקדמיה לאתלטיקה לילדים ונוער, יזם את מרוץ נהריה ה-1, מדריך קבוצות ספינינג ומקדם בריאות של מאות אנשים.

כך הכל התחיל

תומר כהן, בן 24, סטודנט למנהל עסקים במכללה האקדמית רופין, מתמחה בניהול ספורט, בוגר מכון וינגייט, מתעסק כיום בעיקר בקידום בריאותם של ילדים ומבוגרים רבים באזור הצפון. “כמעט בכל יום שאני קם בבוקר אני חושב על רעיונות איך להכניס עוד אנשים וילדים לכושר, כיצד לאפשר להם לגלות את עולם הריצה בקלות והנאה, ואיך להפוך את חייהם לבריאים יותר”, אומר כהן. כמובן שזוהי אינה משימה קלה אך נראה שכהן עומד בה במסירות ונחישות רבה, לפחות על כך מצביעות התוצאות. נראה כי נוצרה בעיר אווירה בה הטיילת בנהריה מתמלאת בהדרגה בהמוני רצים הפוקדים אותה. “אני זוכר שהיו שנים כנער שהרגשתי שאני בין בודדי הרצים בעיר, הכרתי כמעט כל רץ על הטיילת שמהווה את מסלול הריצה השטוח, הישר והנוח היחיד בעיר. בימים בהם אני רץ בתל אביב, בכל שעה אני לעולם לא אהיה הרץ היחיד, תמיד יקיפו אותי רצים בכל רחבי העיר. בשנתיים האחרונות מאז התחלתי להחדיר לאנשים למודעות שכל אחד יכול לרוץ, אני פוגש ומאמן כמויות רבות של רצים בנהריה שעושות חשק ונותנות המון מוטיבציה להרבה אנשים פשוט להתחיל. אני כבר חושב שזה חלק נכבד שמתגשם מהחזון שלי”.

שקופית5

אין זה סוד שבמרכז הארץ המודעות לתחום הריצה גבוהה יותר, כמות הרצים גדולה יותר ורוב ארועי הריצה מתרחשים שם. אי לכך יזם כהן את מרוץ נהריה מתוך האמונה להנגיש את ארועי הריצה לתושבי נהריה והסביבה. “הגיע הזמן שגם נהריה תעלה על מפת המרוצים בישראל. כעת תושבי האזור יחד עם כל הרצים בארץ, מהחובבנים ועד המקצוענים שבהם, יוכלו להנות מארוע ריצה איכותי במסלול מהיר ומישורי הנושק לחוף הים. כ-700 רצים השתתפו ונהנו מהארוע הראשון וזוהי רק ההתחלה”.

כל מה שצריך זה רק להשתחרר

“לאחר שנתיים בהם אימנתי מאות רצים בכל מיני מסגרות, ראיתי לנכון להקים את מועדון הריצה והכושר FREE – שמטרתו לשלב הנאה וגיוון בפעילות הריצה שמתאימה לכל רמה וגיל”. נראה כי השם שבחר כהן למועדון הוא בעל משמעות רבה עבורו: “מניסיון רב שצברתי  לאורך השנים גיליתי כי רוב האנשים חוששים מהריצה מאחר ופשוט לא ידעו כיצד לבצע את האימונים באופן מקצועי ומדוייק. ברגע שמשתחררים מהפחד, לומדים איך לבצע את הצעדים הראשונים בהדרגה, ביעילות, כל אחד לפי הקצב שלו עם הכוונה נכונה וקבוצה תומכת, הריצה הופכת לחוויה מוצלחת שמשפרת את חייהם של רבים שהפכו זאת לשיגרה”.

שקופית7

לאחר השתתפות רבת שנים במרוצים ותחרויות, החליט כהן להתחרות לראשונה בטריאתלון. “אין ספק שהאימונים לטריאתלון מאוד מאתגרים, מוסיפים גיוון וזה מאפשר הנאה וסיפוק אדיר להתמודד עם זה”, כך כהן. גם שם התוצאות לא איחרו להגיע ולאחר מספר תחרויות פגש את הפודיום וקטף את המקום ה-3 בקבוצת גילו בשתי תחרויות טריאתלון בהן השתתף.

הדור הבא

כחלק מהחזון של כהן להכניס לעולם הכושר כמה שיותר אנשים, יש בעיניו חשיבות רבה להקמת מסגרת מתאימה לילדים ונוער שתאפשר להם להתפתח בתחום: “הקמתי את האקדמיה לריצה ואתלטיקה מתוך ראייה לטווח הרחוק והאמונה שאם נשקיע בדור הצעיר ונספק עבורם את התשתית והתנאים הטובים ביותר לאימונים, נוכל לצפות שבעתיד יגדל כאן דור חדש של רצים ואתלטים ברמה ארצית ואפילו עולמית שיעלו את המודעות המקומית לעיסוק בספורט”. עד להקמת אותה מסגרת אימונים חדשה על ידי כהן נאצלו תושבי נהריה והסביבה להרחיק לחיפה או למרכז כדי להשתתף בענף הריצה. “אין זה שיוויון הזדמנויות כאשר רוב פעילות הענף מתקיימת במרכז הארץ ואילו צעירים בעלי פוטנציאל אינם יכלו לממש את עצמם. לכן אני רואה את עבודתי כשליחות להפוך את ענף הריצה והאתלטיקה לזמין עבור אותם צעירים על מנת שיוכלו לקבל את הטוב ביותר באזורנו, במיוחד לאור העובדה שהאימונים שלנו מתקיימים באצטדיון אתלטיקה חדשני שבו מסלול הקפי של 300 מטר, בור קפיצה לרוחק, אזור קפיצה לגובה ואף שטח להדיפת כדור ברזל”.

ניכר כי כהן אינו נח לרגע, בשנה האחרונה חלק מילדי האקדמיה יקחו חלק בפרויקט הלאומי ‘פרחי ספורט’ שאותו יזמה השרה ליבנת בהשקעה של מיליוני שקלים במטרה להגדיל את מספר הספורטאים בישראל בכל ענפי הספורט. “השקעתי מאמצים רבים כדי שהעיר נהריה תהיה חלק מפרויקט פורץ דרך שלדעתי יתרום לקידום הענף בעירנו. אין ספק שקיום הרצאות, תחרויות אזוריות וארציות וימי כיף יוסיפו לפעילות, יתרמו להנאה של הילדים ויסייעו להשאירם בענף גם בשנים הבאות”.

שקופית1

כאשר עבודה מגיעה מהלב, אין ספק שזה יוצר הערכה רבה. ממכתב תודה שהגיע לידינו מ-א’, הורה לשני בנים המתאמנים באקדמיה, נכתב: “באופן מקצועי ונעים מעביר המאמן תומר כהן את האימונים בצורה שגורמת לילדינו להתמסר לאימונים ולחיי הספורט בכלל. כל שנותר לנו הוא לברך על האישיות הנהדרת ומעוררת ההשראה שמעשירה את חיי הספורט של ילדינו”.
“כולי תקווה כי גם העיר נהריה והאזור כולו יהיו חלק מאותה תרבות ספורט ובריאות. אני מאמין שהכל מתחיל במודעות. אני מתחייב שבשנים הקרובות אמשיך לעשות את כל מאמציי כדי להגדיל את המודעות, לתת מוטיבציה להמוני אנשים חדשים לבצע כל פעילות גופנית באשר היא שיוכלו להתמיד ולהנות ממנה, וכמובן גם אמשיך לגדל ולחנך דור חדש של צעירים שיוכלו בעתיד לייצג את העיר ולהביא כבוד” מסכם כהן.

כתיבת תגובה