ריצת חייו

יצחק קורן הספיק לרוץ 5 מרתונים, עד שאבחנו לו את המחלה. היום, אחרי שהתאושש מהניתוח האחרון ובעזרת התמיכה של עמותת גישה לחיים,…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 25.02.2015
בלוג ריצה
0 תגובות

יצחק קורן הספיק לרוץ 5 מרתונים, עד שאבחנו לו את המחלה.
היום, אחרי שהתאושש מהניתוח האחרון ובעזרת התמיכה של עמותת גישה לחיים, מונחת למולו מטרה אחת – קו הסיום של מרתון ירושלים.

 

ארבע ריצות לפחות, תזונה בריאה ופעילות גופנית –  כך היה נראה השבוע של יצחק קורן כשהגיע לגיל 40.  כל ערב אחרי העבודה הוא נהג לרוץ כחלק מחבורה בת 8-10 רצים ובמהלך 4 שנים  הספיק לסיים בהצלחה חמישה מרתונים, ביניהם המרתונים של ת”א וטבריה. הוא אפילו קבע שיא אישי מרשים של 3:31 שעות.

כשבוע לפני יום הולדתו ה- 49 הבחין יצחק, אב לשבעה ילדים מבית שמש, בסימני דם בשתן. ומיד פנה לרופא לבדוק מה מקור הבעיה.  “הופתעתי מאד. לא ידעתי על בעיה רפואית אצלי וחייתי אורח חיים יחסית בריא, נזכר יצחק, “הרופא, שהבחין מיד שיש צורך בבדיקה מעמיקה יותר הפנה אותי בדחיפות לצילומי “CT. שעה לאחר מכן, נודע ליצחק שנמצא אצלו גידול בשלפוחית השתן, אך עדיין לא היה ברור אם הוא ממאיר. הוא הופנה לבדיקות נוספות כדי לשלול את האפשרות, אך התוצאות אכזבו. “ביום הולדת 49 קיבלתי את הבשורה המרה. אבחנו לי גידול סרטני בשלפוחית השתן בדרגה גבוהה, משחזר יצחק את התחושה בזמן ההודעה, “באותו רגע הייתי מנותק. הדבר היחידי שחשבתי עליו באותו רגע הוא שיש לי ילדה בת 8 בבית, ואני לא יכול למות כל כך צעיר. הילדים שלי צריכים לגדול עם אבא”.

בזכות היכרות משפחתית למד יצחק על עמותת גישה לחיים,  המסייעת לחולים במחלות סופניות ובני משפחותיהם, בהתמודדות עם המחלה. יצחק מספר על התמיכה והכיוון שקיבל. “הניתוחים והטיפולים מוציאים ממך את הרוח את והתקווה. אנשי המקצוע של העמותה הציתו בי את התקווה להילחם”. בזכות גישה לחיים והכלים שקיבל הרוח של יצחק ניצחה את הגוף.  היום, לאחר שהתאושש מהניתוח האחרון שעבר, הוא חזר לרוץ. בימים אלה הוא חזר להתאמן ארבע פעמים. בשבוע. כשמולו מונחת מטרה אחת – קו הסיום של מרתון ירושלים. אך השנה , יצחק רץ עם מטרה בלב. השנה הוא ירוץ למען מטופלי עמותת גישה לחיים, העמותה שבזכותה קם על הרגליים והמשיך לרוץ.

 

רוצו גם אתם למען התקווה של חולים במחלות קשות ובני משפחותיהם במרתון ירושלים!
השנה כולנו רצים למען התקווה שלהם
http://my.israelgives.org/henew/lifesdoor14

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה